Magija meilės romanuose

Siųsti Versija spausdinimui

Žaiginio ir Šiluvos bibliotekų lankytojai turėjo išskirtinę galimybę pažinti rašytoją Lavisą Spell (Auksę Šiugždinienę), kuri yra keturių knygų autorė, savo kūriniuose nevengianti magijos prieskonio ir kviečianti skaitytojus atrasti meilės ir jausmų romanų skaitymo naudą. Rašytoja yra iš tų žmonių, kurie tiki, kad visas mūsų gyvenimas yra stebuklas. „Magija man yra natūrali kasdienybės dalis. Aš smalsi, domiuosi amžinaisiais klausimais: „Kas mes?“, „Kokios yra mūsų galimybės?“, „Kas nutinka po mirties?“, „Kokia mūsų gyvenimo prasmė?“, – sako pati rašytoja. Todėl ji skaito daug knygų saviugdos temomis, klauso paskaitų, seminarų, stebi žmones ir aplinką.
Abiejų susitikimų metu rašytoja Lavisa Spell akcentavo, kad magija jai padeda laisviau išreikšti dalykus, kuriuos ji nori perteikti savo knygose, parodyti kiek kitokį žvilgsnį į pasaulį ar į savo vidų. Skaitant apie stebuklus ar fantastiką dingsta racionalus proto vertinimas, atsipalaiduojama ir lengviau priimamos neįprastos idėjos. Ir šiuos „magiškus“ dalykus romanuose skaitytojai vertina labai įvairiai – vieniems tai kaip meilės istoriją paįvairinantis prieskonis, kiti sako, kad fantastika yra skirta tik paaugliams. Dar kiti mano, kad ten nėra fantastikos ir kad tai tik giliau suvokta realybė.
Rašytojos knygos pirmiausia yra skirtos moterims, nors jas skaito ir vyrai. Svarbiausia žinutė užkoduota knygos „Tapk ragana (jei nori)“ pavadinime. Tapti ragana – tai suprasti, kad pati esi atsakinga už savo gyvenimą, santykius ir sveikatą. Suprasti, kad esi tokia galinga, stipri ir magiška, kad kuri pokyčius kiekviena savo mintimi, kiekvienu žodžiu ir pasirinkimu. Pradedančioji „ragana“ įvertina savo gyvenimą su mintimi: „Na, ir ko gi aš čia prisikūriau?“ Paskui suvokia, kaip ji į savo aplinką pritraukia būtent tokius žmones, situacijas ir, jei vaizdas jos netenkina, pagalvoja, kaip galėtų sąmoningai pritraukti tuos dalykus, kurių jai iš tiesų norisi. Juk ragana tai ta, kuri regi. Ji regi daugiau, aiškiau ir giliau nei kiti.
Lavisa Spell mano, kad meilės romanų skaitymas suteikia daug naudos jų gerbėjoms – ne tik atpalaiduoja, leidžia užsimiršti ir pakelia nuotaiką, bet ir padeda patikėti, kad kiekviena moteris – liekna ar apvalesnė, karjeristė ar išsiskyrusi ir kelis vaikus auginanti, romantikė ar rimta moksliukė – kiekviena jų yra verta meilės ir lygiavertės partnerystės.
Į susitikimus rašytoja Lavisa Spell atsivežė mėnulio būgnus, juos išbandė renginių dalyviai. Šie muzikos instrumentai ypatingi savo paprastumu, groti jais gali kiekvienas, pradedant vaiku ir baigiant senoliu. Norint groti visiškai nereikia pažinti natų ar išmanyti muzikos. Grojimas būgnais kiekvieną nuveda savu keliu, nuramina. O tai yra svarbu – tirpdyti barjerus, atsirandančius tarp magiškos muzikos ir žmogaus: juk žmonės yra muzika, juk žmogaus kūnas susideda iš daugybės ritmų. Jau vien apie širdį pagalvokime – ji juk nuolatos muša ritmą, jei bent vieną taktą praleis, tikrai pastebėsime.
Renginių dalyviai pasisėmė pozityvios energijos, buvo sužavėti rašytojos Lavisos Spell paprastumo ir malonaus bendravimo. Rašytoja abiejų bibliotekų skaitytojams padovanojo savo knygas su palinkėjimų įrašais daryti stebuklus sau ir kitiems.

Jelena Žalpienė,
Šiluvos bibliotekos vyresn. bibliotekininkė,
Jolanta Žukauskienė,
Žaiginio bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Komentarų nėra