Maltiečiai vykdo priešmokyklinę vaikų paramos akciją

Siųsti Versija spausdinimui

Šiemet jau devintus metus maltiečiai vykdo vaikų paramos akciją „Mažoj širdelėj – didelės idėjos“, kurios tikslas surinkti lėšų ir mokyklinių priemonių vaikams iš socialines ar finansines problemas patiriančių šeimų. Organizatoriai skatina visuomenę įsitraukti į akciją, kad visi Lietuvos vaikai rugsėjo 1-ąją pasitiktų pilnomis kuprinėmis, nejaustų atskirties ir bendraamžių patyčių.
Naujas vaikų globos taškas – Raseiniai
Jau ne pirmus metus kilnią akciją globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Ji kviečia visuomenę prisidėti prisiimant atsakomybę už vaikų teisę į lygias galimybes mokytis. Šiais metais ponia yra pakviesta į naujo maltietiško vaikų dienos centro atidarymą Raseiniuose. Jis jau veikia ir čia kasdien susirenka 15 vaikų – dauguma jų pradinukai, net 3 būsimieji pirmokai. Kiekvienas mažasis dienos centro lankytojas vadina save superherojumi, kuriam reikia tik šiek tiek pagalbos, kad atsiskleistų jo supergalios. Toks žaidimas skatina vaikus siekti, lavintis, domėtis ir mokytis.
„Džiaugiuosi galimybe jau ne pirmą kartą globoti gražią maltiečių akciją „Mažoj širdelėj – didelės idėjos“, kuri pandemijos sąlygomis tampa ypač reikšminga. Padėti mažiesiems iš nepriteklių patiriančių šeimų pasiruošti naujiems mokslo metams yra labai svarbu. Tikiu, kad kiekvienas vaikas nusipelnė teisės lavintis ir lygių galimybių siekti savo svajonių ir tikslų. Padovanodami mokymosi priemonių jų stokojantiems vaikams suteikiame galimybę jiems vystyti savo gabumus ir tapti superherojais. Mūsų parama visų Lietuvos mažųjų supergalioms atskleisti yra be galo svarbi“, – sako pirmoji šalies ponia D. Nausėdienė. – Prisidėkime kuo galime, kad kiekvienas mažylis į ateitį galėtų sklęsti stebuklingais išsipildančių svajonių sparnais.“
Raseiniškiai kviečiami dalyvauti akcijoje
Iš viso maltiečiai turi 16 vaikų dienos centrų visoje Lietuvoje. Per akciją surinktos priemonės bus išdalintos stokojantiems vaikams mokslo metų pradžioje, dalis jų liks maltiečių vaikų dienos centruose, kad visus metus vaikai galėtų pasipildyti kuprines ir turėtų reikmenų ugdymui.
Raseinių maltiečių vaikų centro vadovės kviečia kraštiečius padėti suruošti mažuosius į mokyklą. Labiausiai dovanų laukia pirmokėliai – jiems taip norisi, kad pirmoji kuprinė būtų nauja ir spalvinga. Taip pat mokiniams reikia užduočių knygelių, lavinamųjų žaidimų, dėlionių, knygučių spalvinti ir skaityti. Vaikai eina į biblioteką, bet gerai būtų savų – galėtų draugiškai dalintis. Vadovės kviečia vaikų kuprines papildyti rašymo, mokymo priemonių – penalų, parkerių, pieštukų, flomasterių, akvarelės, sąsiuvinių, piešimo popieriaus, dažų, klijų, žirklių, liniuočių ir kt. – atsargomis. Jų prireiks visus metus, nes centre vaikai ruošia pamokas, užsiima darbeliais, lavina savo gebėjimus. Taip pat mokiniai prašo padovanoti sportinės aprangos ir sportavimui reikalingų priemonių.
Kaip paremti vaikus?
1. Suorganizuoti daiktų ir lėšų rinkliavą įmonėje – pastatyti fojė ar kitur dėžę ir pakviesti kolegas pripildyti ją vaikams reikalingų priemonių.
2. Atnešti tiesiai į maltiečių vaikų dienos centrą – skambinti ar rašyti centro vadovei Agnei tel. 8 620 15 585, el. p. agne.naujokaityte@maltieciai.lt.
Kitų miestų maltiečių dienos centrų sąrašą rasite www.maltieciai.lt.
3. Aukoti lėšų https://maltieciai.lt/aukok/ ar tiesiai į sąskaitą LT29 4010 0510 0399 2200.

Raseinių maltiečių vaikų dienos centro
informacija

Komentarų nėra