Mama – Dievo angelas žemėje

Siųsti Versija spausdinimui

Saulėtą gegužės 6-osios vidurdienį Milašaičių Nukryžiuotojo Jėzaus parapijos bažnyčioje muzikos garsais prasidėjo Motinos dienai skirta šventė, į ją rinkosi ne tik milašaitiškiai ir svečiai, bet ir kaimynai iš Verėduvos, Lenkelių. „Viso pasaulio gėrį, Mama, tau padovanočiau, / Surinkčiau visą grožį ir dangaus žvaigždes… / Uždegsiu tau žvakelę, Mama. / Atnešiu gėlės žiedą tau, miela. / Žinau, nereikia tau pasaulio turtų, / Juk tau geriausia dovana – yra malda.“ Tylos minute pagerbėme anapilin išėjusias mamas.
Gyvos muzikos koncertą pradėjo operos solistė Judita Leitaitė kartu su dukra smuikininke Paulina Daukšyte-Šereckiene. Pirmiausia skambėjo daina „Ave, Maria!“, muziką 1825 m. jai prarašė Franz Schubert. Visi esame girdėję daug šios dainos atlikėjų ir įvairių versijų, bet ponios Juditos gyvai bažnyčioje atliktas kūrinys pakerėjo. Buvo jautru, gražu ir nepakartojama – tobula tobulo balso savininkės ir atlikėjos daina. Atrodė, kad visi tulpės žiedai tarsi klausosi nuostabios dainos, muzikos garsų, kartu atskleisdami gamtos stebuklų grožį ir susiliedami į darnią harmoniją. Šalia mama – Dievo angelas žemėje, Dievas, artimi žmonės ir gamta. Nieko nėra tobuliau…
Operos primadona Milašaičiuose koncertavo jau antrą kartą. Pirmąjį – kultūros namų salėje prieš dešimtmetį, antrąjį – 2023-aisiais medinėje bažnytėlėje. Dainininkė grožėjosi, kad Milašaičių bažnyčia buvo išpuošta gėlėmis – pavasariniais tulpių žiedais. Pasak jos, šventė Milašaičiuose ir jautri publika maloniai nuskaidrino šeštadienį prieš koncertus kituose Lietuvos miestuose ir miesteliuose.
Šventėje savo kūrybos eiles, skirtas mamai, skaitė Aldona Ona Radčenko ir Renata Aleksiejienė. Renginiui besibaigiant viešnioms įteiktos tulpių puokštės. Šventės sumanytojai bibliotekininkei Violetai Jarilinienei puokštę gėlių kaip padėką už kvietimą į renginį įteikė Verėduvos kaimo bendruomenės atstovai. Gėlės žiedu buvo pagerbtos visos mamos ir močiutės, dalyvavusios renginyje.
Motinos dienai skirta šventė Milašaičiuose organizuojama daugelį metų. Ir šiais, ir visų praėjusių švenčių metu savo užaugintų tulpių žiedus neatlygintinai dovanojo kaimų bendruomenės „Milašaičių Dubysa“ nariai Nida ir Antanas Gedminai. Ačiū jiems.
Džiaugiamės, kad Girkalnio ir Milašaičių parapijų klebonas Juozas Kaknevičius jau beveik dešimtmetį geranoriškai sutinka, kad bažnytėlėje vyktų prasmingi kultūros renginiai. Nuoširdžiai dėkojame jam už supratimą ir palaikymą. Tariame ačiū ir Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos administracijai, nes be pagalbos negalėtume įgyvendinti savo sumanymų.

Nerijus Jarilinas,
kaimų bendruomenės
„Milašaičių Dubysa“ pirmininkas

Komentarų nėra