Mankūnų piliakalnio paieškos

Siųsti Versija spausdinimui

Išgirdę apie naujo piliakalnio Raseinių rajone atradimą, Palukščio kaimo bendruomenės nariai nutarė imtis veiksmų. Džiugu, kad naujasis objektas yra prie to paties upelio kaip ir Kejėnai, kur daugiau kaip dešimtmetį švenčiame lygiadienius ir Baltų vienybės dieną.
Pasikvietę į naujojo piliakalnio paiešką mūsų draugą ir talkininką girininką Vytautą Bulotą, leidomės į ekspediciją. Nuostabus oras, pavasarėjanti gamta teikė daug malonumų ir džiugių akimirkų. Gėrėjomės žibuoklėmis šlaituose, upelių čiurlenimu, gražuolių stirnų poromis. Sutikome net seną miško gyventoją šerną… Manau, kad daugelį mūsų pavasaris išviliojo į gamtą.
Paklaidžioję po mums dar nepažįstamą mišką, pasiekėme kelionės tikslą. Prieš mūsų akis atsivėrė piliakalnio panorama. Džiugi akimirka… Maloni pati žinia, kad tai gali būti naujų susitikimų ir bendravimo vieta. Nors iki to dar turėtų būti nueitas atkaklus talkų ir miško švarinimo kelias. Bendromis jėgomis turėtume atgaivinti ir įprasminti atrastą piliakalnį. Į talkas kviesime kaimų bendruomenes, gamtos mylėtojus ir visus norinčius tvarkyti, turtinti Raseinių rajono kultūros paveldą ir istoriją. Ruoškitės!
Gražina Pečkaitienė

Komentarų nėra