Marcelijui Teodorui Martinaičiui atminti

Siųsti Versija spausdinimui

Raseinių kraštas, Paserbenčio kaimas, šalia esantys Kalnujai ir poetas, eseistas, vertėjas, Nacionalinės premijos laureatas Marcelijus Teodoras Martinaitis taip ir liko neatsiejami visą žymaus kraštiečio gyvenimą. Iš čia jis sėmėsi įkvėpimo kūrybai, savo kraštą įamžino kūriniuose, apie gyvenimą gimtinėje sakė: „Pats įdomiausias laikotarpis. Ten aš kūriau pats save.“
Nuo 2014 m. balandžio 15 d.
dar artimesnis ryšys sieja
M. Martinaitį ir Raseinių viešąją biblioteką, nes šią dieną jai suteiktas Marcelijaus Martinaičio vardas.
Balandžio 1 d. minime M. Martinaičio gimimo metines. Šiais metais jam būtų suėję 87-eri. Balandžio 4 d. bibliotekoje vyko brangaus poeto 10-ųjų mirties metinių minėjimas. Renginyje M. Martinaičio eiles skaitė Sandra Maslauskienė, Edgaras Juška, Renata Aleksiejienė, o Domas Ročka eilėraščius įgarsino dainomis.
Vyr. bibliotekininkas Jonas Brigys renginio dalyviams pristatė dar niekam nerodytą
M. Martinaičio portfelį ir jame likusius daiktus, kurie net atskleidė poeto paslaptį. Taip pat pristatė knygas apie jį ir jo mylimas veiklas. Renginio dalyviai turėjo galimybę pasižiūrėti vaizdo įrašą apie M. Martinaičio knygos „Marcelijaus margučiai“ išleidimą ir pasigrožėti eksponuojamais jo paties darbais.
Bibliotekos direktorė Daina Sutkevičienė pradėdama kalbėti poeto žodžiais padėkojo renginio dalyviams ir pasidalino atsiminimais apie kasmet organizuojamus renginius ir orą, kuris pasitinka su tikrais išbandymais. Ne veltui poetas M. Martinaitis pirmąjį eilėraščių rinkinį pavadino „Balandžio sniegas“, o jame aprašė savo gimtojo mėnesio paradoksus, kurie taip pat atsiskleidžia ir žmogaus būtyje.
Renginyje padėkas išsakė Raseinių rajono savivaldybės Komunikacijos, kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Judita Radavičienė, VšĮ „Atrask Raseinius“ direktorius Arnas Zmitra, jis pasidalino šiltais atsiminimais apie M. Martinaitį, ir literatų klubo „Dubysa“ narys Pranas Laurinavičius.
Minint 10-ąsias poeto mirties metines buvo aplankyta poeto gimtinė Paserbentyje ir uždegta atminimo žvakelė.
Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyrius surengė literatūrinį rytmetį „Kartais norėčiau būti katinas“, skirtą
M. Martinaičiui paminėti. Į renginį buvo pakviesti Raseinių specialiosios mokyklos moksleiviai. Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolanta Gudeikytė pristatė memorialinį rašytojo kambarį, parodė poeto sumeistrautą suolelį, jo darbo stalą, rašomąją mašinėlę ir kitus daiktus. Moksleiviai pasiklausę nuotaikingų pasakojimų ir ištraukų iš knygos „Kaip katinai uodega peles gaudo“ daugiau sužinojo apie poeto gyvenime sutiktus ir dievintus katinus, pasakojimų apie mus pačius… Vaikai iš popieriaus kirpo, klijavo ir spalvino savo katinėlius.
Balandžio 21 d. Kalnujų bibliotekoje vyks renginys
M. Martinaičiui atminti „Pareisiu su paukščiais“. Susitiksime su rašytoja Simona Šara.
Renata Aleksiejienė,
Raseinių Marcelijaus Martinaičio
bibliotekos kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė

Komentarų nėra