Mažos rankos daug ką gali

Siųsti Versija spausdinimui

Pastaruoju metu tarptautinės Raudonojo Kryžiaus organizacijos vardas minimas dažniau. Ir tai suprantama… Pabėgėlių, pasaulinės pandemijos ir karo Ukrainoje kontekste ši organizacija vaidina svarbų vaidmenį. Tai pagalbą teikianti organizacija.
Pagalvojome, kad šios organizacijos pristatymas mažiesiems mūsų visuomenės piliečiams – pradinukams būtų visai laiku. Todėl pakvietėme pradinių klasių mokinius dalyvauti piešinių konkurse „Mažos rankos daug ką gali“. Džiaugiamės, kad mokytojai neatsisakė ir padėjo vaikams suvokti šios organizacijos prasmę. O mokiniai savo supratimą išguldė piešiniuose. Dėkojame Šaltinio progimnazijos mokytojoms Liubai Vaigauskienei, Saulei Tiškuvienei, Ilonai Zybartei, Aušrai Čepauskienei, Meilei Radavičienei, Renatai Simanavičienei, Viktoro Petkaus progimnazijos mokytojoms Daliai Kosienei, Ramutei Mockuvienei, Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos mokytojai Ingridai Račickienei, Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos mokytojoms Linai Stasiulevičienei, Jūratei Dumskienei, Virginijai Ralienei.
Konkurso organizatoriai gavo 82 mokinių piešinius. Vaikai, pasirinkę sau artimiausią raiškos priemonę, vaizdavo įvairias tarptautinės Raudonojo Kryžiaus organizacijos veiklas ar tai, kaip jie jas įsivaizduoja. Organizatorių sudaryta komisija turėjo įsigilinti ir išrinkti 14 laureatų, kurie taikliausiai, originaliausiai atspindėjo Raudonojo Kryžiaus, kaip pagalbą teikiančios organizacijos, veiklą.
Tarp pirmų klasių laureatais tapo Šaltinio progimnazijos pirmokai Rokas Valinčius ir Rokas Radavičius ir Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos pirmokai Vaiva Kontvainytė ir Ugnius Baltrušaitis. Antrokai – laureatai iš Viktoro Petkaus progimnazijos Aurėja Ivanauskaitė ir Mėta Laurynaitė ir Šaltinio progimnazijos mokinys Oskaras Vaitkus. Trečiokai buvo patys aktyviausi konkurso dalyviai. Tarp trečiokų laureatais tapo Šaltinio progimnazijos mokiniai Vigailė Pečiulytė ir Denas Juškevičius, Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos trečiokė Gabrielė Jovaišaitė, Viktoro Petkaus progimnazijos mokinė Gabija Orlauskaitė. Viltė Kuncaitė ir Justina Žickutė iš Šaltinio progimnazijos, Skaistė Baltrušaitytė iš Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos tapo laureatėmis tarp ketvirtų klasių.
Dėkojame jauniesiems dailininkams ir linkime jiems ateityje tapti aktyviais Tarptautinės Raudonojo Kryžiaus organizacijos savanoriais.

Raudonojo Kryžiaus draugijos
Raseinių skyriaus savanorės

Komentarų nėra