Meninės kūrybos darbų konkursas „Pažink gamtą“

[1]Valstybinis mokslinių tyrimų institutas Gamtos tyrimų centras, kuris yra svarbiausia Lietuvos gamtos tyrimų institucija, minėjo 10-ąsias įkūrimo metines. Šiam pirmajam jubiliejui pažymėti kartu su Dailės mokytojų asociacija buvo paskelbtas Lietuvos vaikų ir jaunimo meninės kūrybos darbų konkursas „Pažink gamtą“. Jo tikslas – skatinti mokinių gamtosauginį ir ekologinį ugdymą, kūrybinius ir meninius gebėjimus, puoselėti vertybines nuostatas, pilietiškumą. Dalyviai – Lietuvos mokyklų ir neformaliojo švietimo įstaigų mokiniai iki 15 metų.
Konkursui buvo pateikti 129 individualūs mokinių darbai iš 24 mokyklų. Komisija atrinko geriausius darbus, dalis jų reprodukuoti 2020-ųjų metų kalendoriuje. Vertinimo komisija atrinko po 3–4 geriausius darbus kiekvienoje konkurso grupėje (žiema, pavasaris, vasara, ruduo). Lietuvos vaikų ir jaunimo meninės kūrybos darbų konkurso „Pažink gamtą“ nugalėtojų piešiniai eksponuoti parodoje Gamtos tyrimų centre.
Tarp geriausiųjų yra ir Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos piešiniai, sukurti trijų jaunųjų menininkių: Astrėjos Vaitkevičiūtės (9 m.), Augustės Danieliūtės (8 m.) ir Orintos Masiulytės (10 m.). Jų sukurti piešiniai – „Žiemos pasaka“ (A.Danieliūtė), „Pasklido žiedai“ (A.Vaitkevičiūtė) ir „Jau vakarėja“ (O.Masiulytė) puošia Gamtos tyrimų instituto išleistą 2020-ųjų metų sieninį kalendorių.
Džiaugiamės, kad mergaičių kūryba ne tik papuošė kalendorių, bet ir A.Danieliūtės piešinys „Žiemos pasaka“ buvo išleistas kaip atvirukas-sveikinimas. Visoms laureatėms įteikti konkurso „Pažink gamtą“ laureatų diplomai ir kalendoriai su išspausdintais nugalėtojų piešiniais.
„Tikimės, kad nuoširdus mažųjų dailininkų žvilgsnis į gamtą, perteiktas piešiniuose, užkrės gera nuotaika visus 2020-ųjų metų kalendoriaus skaitytojus, o iš jaunųjų gamtos stebėtojų ir piešėjų užaugs ne tik gamtos mylėtojai, bet ir jos gilesnio pažinimo puoselėtojai – tyrėjai, jaunieji mokslininkai“, – tai 2020-ųjų metų kalendoriaus viršelyje esantys Gamtos tyrimų centro direktoriaus, akademiko prof. habil. dr. Vinco Būdos palinkėjimo žodžiai visiems.
Dalia Rapalytė,
RRKC dailės studijos vadovė