Mero taurė liko Raseiniuose

Siųsti Versija spausdinimui

Mindaugas TUČAS

Sausio 16 dieną Raseiniuose vyko dar vienas puikus šachmatų turnyras, skirtas Mero taurei laimėti. Džiugu, kad nors merai ir keičiasi, renginiai išlieka. Kai už lango šalta, labai malonu parungtyniauti šiltoje aplinkoje ir pabendrauti su draugais.
Kaip įprasta, pas mus į turnyrus visada atvyksta svečių iš kaimyninių rajonų, šį kartą lankėsi svečiai iš Jurbarko r. Jurbarkiečiams atstovavo net keturi šachmatininkai.
Turnyras vyko šveicariška devynių ratų sistema. Žaidėjus ir juos palaikančius pasveikino ir sėkmės palinkėjo mūsų rajono meras Dainius Šadauskis. Tarp šachmatininkų prasidėjo kovos. Kaip įprastai manoma, turėjo nugalėti aukštesnį reitingą turintys žaidėjai, bet to negalima numatyti, nes daug kas priklauso nuo tos dienos žaidėjo
nusiteikimo, emocinės ir fizinės būklės. Tarp septynių reitingo lentelės viršuje esančių šachmatininkų vyko atkaklūs susitikimai ir tai kėlė intrigą, bet kas iš šių žaidėjų galėjo laimėti taurę. Šį kartą viskas atsitiko taip, kaip šachmatininkai rikiuojasi pagal reitingą. Taurė liko Raseiniuose. Ją iškovojo mūsų geriausias šachmatininkas Jonas Kubilius, surinkęs 8,5 taško iš 9 galimų. Antroji vieta atiteko šachmatininkui iš Ariogalos Sigitui Grigaliūnui, kuris šį sykį gana daug atsiliko nuo Jono Kubiliaus ir surinko tik 6,5 iš 9. Trečiosios vietos laimėtojas – mūsų miesto šachmatininkas Artūras Pralgauskas, kuriam nedaug trūko, kad užimtų antrąją vietą. Artūras surinko 6 iš 9 taškų. Pagal reitingą žaidėjai, užėmę prizines vietas, rikiuojasi šia tvarka:
1. Jonas Kubilius – 2398 tšk.
2. Sigitas Grigaliūnas – 2350 tšk.
3. Artūras Pralgauskas – 2282 tšk.
Džiugu, kad mūsų mieste yra nemažai jaunų žaidėjų, kuriuos į šį klubą subūrė Jonas Kubilius. Jaunieji šachmatininkai su vyresniais visuose turnyruose kovoja lygiomis teisėmis, tik jie būna apdovanojami savo amžiaus grupėse, nes kol kas jiems dar nepavyksta įsiterpti tarp vyresnių ir labiau patyrusių žaidėjų. Mokinių grupėje, gimusių 1992 metais ir jaunesnių, pirmąją vietą iškovojo Vilmantas Kančauskas – 2048 reitingo taškų. Šiame turnyre tai 11 vieta bendrame reitinge. Mokinių grupėje, gimusių 1997 metais ir jaunesnių, pirmąją vietą iškovojo Andrius Vaičiulis – 1724 reitingo taškų bei 19 vieta bendrame reitinge šiame turnyre. Šiame turnyre dalyvavo net 25 šachmatininkai. Prizininkus ir nugalėtojus įvairiose amžiaus grupėse apdovanojo Raseinių r. meras D. Šadauskis, palinkėdamas gerų partijų kituose turnyruose. Deja, visi turnyrai baigiasi, baigėsi ir šis. Savaitgalis buvo praleistas puikiai. Vieni laimėjo, kiti pasisėmė įgūdžių ir geros nuotaikos, pabendravo su bendraminčiais ir išsiskirstė iki kitų turnyrų.

Komentarų nėra