Miestiečiai piktinasi gatvėse esančiais šiukšlių kalnais

Siųsti Versija spausdinimui

Gytis SADŪNAS

Atsivėrė šiukšlynai

Nutirpus sniegui, išlindo per žiemą pusnyse glūdėjusios šiukšlės. Savaime suprantama, kad žiemą niekas nuo šaligatvių tų šiukšlių ir nevalė. Kiemsargiai rūpinosi tik sniego kasimu. Todėl dabar kai kurios Raseinių miesto gatvės virto tikru šiukšlynu, kad baisu net žiūrėti.
– Tačiau panašu, kad Raseinių komunalinio ūkio darbuotojams tos šiukšlės akių nebado. Todėl man pasidarė įdomu: ar komunalininkai šiukšlių iš gatvių nevalo dėl to, kad lėšų ir darbininkų neturi, ar tik todėl, kad yra dideli apsileidėliai? – piktinosi į ,,Alio, Raseinių“ redakciją paskambinęs raseiniškis pensininkas Vaclovas Mockūnas.
– Manau, kad jūsų laikraštis į tuos klausimus atsakymus tikrai ras.

Trukdė oro sąlygos

UAB ,,Raseinių komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotojas komercijai Sigitas Vaičius ,,Alio, Raseiniams“ sakė, kad bendrovės finansavimas iš savivaldybės biudžeto šiemet yra toks pat kaip pernai.
– Šiemet Raseinių komunaliniam ūkiui skirta 1,3 mln. Lt, – atviravo direktoriaus pavaduotojas komercijai S. Vaičius. – Ši žiema buvo gilesnė nei pernai. Todėl beveik
kasdien valėme ir barstėme miesto gatves. Taigi, per sausio ir vasario mėnesius sniego valymas ,,suvalgė“ apie 400 tūkst. litų.
Pasak S. Vaičiaus, Raseinių komunalinis ūkis darbo rankų taip pat nestokoja. ,,Šiuo metu rajone triūsia 131 komunalinio ūkio darbininkas, – teigė UAB ,,Raseinių
komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotojas komercijai S. Vaičius.
– Be to, šiemet dar 175 darbininkai ateis mums į talką iš rajono darbo biržos. Mieste viešuosius darbus dirbs apie 80 žmonių, o likę triūs rajono seniūnijose. Šie žmonės valys daugiabučių kiemus, šienaus vejas, prižiūrės kapines bei dirbs visus kitus aplinkos gražinimo darbus.“
Tai kodėl tuomet Raseinių miesto gatvės vis dar pilnos šiukšlių? ,,Žmonės gal ir pastebi, kad miesto gatvės nevalomos ir juos tas papiktina, – ,,Alio, Raseiniams“ aiškino S. Vaičius. – Bet iki šiol kiekvieną naktį vis dar spaudė šaltis, todėl naktį šiukšlės prišaldavo prie asfalto. O kol dieną atšyla, jau žiūrėk, ir darbo diena eina į pabaigą.
Tačiau šiuo metu pietinė gatvių dalis jau yra atšilusi, todėl nuo šiandien miesto komunalinio ūkio darbininkai pradėjo švarinti miesto gatves.“
Kad tuo įsitinkintume savo akimis, UAB ,,Raseinių komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotojas komercijai S. Vaičius pakvietė  ,,Alio, Raseinius“ kartu nuvažiuoti iki Vilniaus gatvės, kur tuo metu šiukšles nuo gatvės į ekskavatoriaus kaušą jau kasė komunalinio ūkio darbininkai Einaras Bakutis ir Antanas Tautkus. Paskui iš ekskavatoriaus kaušo šiukšlės keliavo į krovininio sunkvežimio kėbulą ir vėliau – į sąvartyną.
,,Apie rajono savivaldybę esančios gatvės bus nuvalytos rytoj iš pat ankstaus ryto. Darba pradėsime 4 val., nes vėliau žmonės pristato mašinų ir mes negalime privažiuoti“, – tikino S. Vaičius. – Suprantu, miesto gyventojai nori, kad šiukšlės iš gatvių būtų surinktos labai greitai. Aišku, mes ir patys suinteresuoti, kad miestas būtų
gražus. Deja, kai kur tą padaryti mums dar neleido gamtinės sąlygos.“

2 Komentarai

  1. šiukšliadėžė

    2019-04-30 01:48

    O nebūtų paprasčiau tiesiog daugiau šiukšliadėžių miestui nupirkti? Dar būtų gerai, kad tokių, kurios būtų praktiškos ir iš kurių vėjas neišpūstų šiukšlių ir nereiktų po to aikčioti, kad po žiemos daug šiukšlių pasirodė.

  2. vitaresta.lt

    2022-02-16 14:01

    suprantu, kad gali būti nemalonu, kai visur šiukšlynas, bet yra ir alternatyvų.. samdykitės valymo įmones, o ne laukit, kol kažkas kitas sutvarkys.