Gaisro metu Raseiniuose buvo įkalinta mažiausiai 15 žmonių

Siųsti Versija spausdinimui

Albino STAKAUSKO fotoreportažas

Pareigūnai patvirtino, kad įvykis galėjo baigtis didžiule tragedija

Antradienį netikėtai kilo gaisras Raseinių miesto centre, kuris galėjo baigtis didžiule tragedija.  Priešais Žemaičio aikštę (Vytauto Didžiojo g. 11) esančiame pastate, kuriame yra įsikūrusi parduotuvė MAXIMA, siuvykla bei dar keletas įmonių apie 16 val. įsiplieskė ugnis. Tuo metu pastato viduje buvo nemažai žmonių.

Gaisro židinys plėtėsi vidiniame pastato kieme ir greitai atvira liepsna apėmė nemažą namo sienos dalį – per Žemaičio aikštę ritosi juodi dūmai, ėmė sproginėti stogą dengiantys šiferio lakštai. Už kelių minučių atvyko ugniagesiai, o kiek vėliau ir policijos pareigūnai, kurie nemažu perimetru uždarė aplik pastatą esančių gatvių eismą. Netoli gaisro židinio ėmė būriuotis žmonės. Laimei, niekas nebuvo sužeistas. Jau nustatyta, kad gaisro židinys  įsiplieskė pastato išorėje. Viena iš pirminio tyrimo versijų – trumpas sujungimas elektros skydinėje.

Pasak Raseinių apylinkės vyriausiojo prokuroro Eivido Chmieliauskio, įvykį tiria specialistai ir tik gavus atitinkamas išvadas, paaiškės, ar bus keliama baudžiamoji byla.

Trumpa įvykio kronika:

16.03  Raseinių priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai pranešama apie degantį pastatą Vytauto Didžiojo gatvėje;

16.04 Pirmas ugniagesių ekipažas išvyksta į įvykio vietą;

16.05 Ugniagesiai nelaimės vietoje. Pirmiausia gelbėjami pastato viduje esantys žmonės, po to gaisrą pradedama gesinti iš išorės;

17.00 Atviri liepsnos liežuviai užgesinti;

18.32 Gaisras visiškai likviduotas.

Korespondento A. Stakausko pokalbis su Raseinių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininku Edmundu Milkevičiumi.

- Kur įsiplieskė židinys ir kokios galėjo būti jo priežastys?

- Viena iš versijų – trumpas sujungimas elektros skydinėje. Tačiau mes jokiu būdu neatmetame ir kitų versijų. Kol kas vyksta tyrimas.

- Kiek ekipažų dalyvavo gesinimo darbuose?

- Dalyvavo penki Raseinių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos automobiliai, o taip pat ugniagesių komandos iš Kalnujų, Girkalnio, Viduklės.

- Jūsų tarnyba sureagavo labai operatyviai. Kokios galėjo būti šios nelaimės pasekmės?

- Pūtė stiprus vėjas, todėl liepsna labai greitai pasiekė stogą. Atvykę vyrai su specialia įranga pirmiausia puolė į pastato vidų ir ėmė išvedinėti kambariuose užsidariusius žmones. Daugelį jų buvo ištikęs šokas, išgąstis, bet, laimė, sužeistųjų nebuvo. Jei ne gelbėtojai – žuvusiųjų būtų daug… Pamainos vadas Aidas Grigalaitis vadovavo gaisro gesinimui – jis pirmasis akimirksniu sureagavo ir įsakė evakuoti žmones. Tarnybos viršininko pavaduotojas Andrius Markelevičius vadovavo žmonių gelbėjimo komandai. Tuo pat metu buvo iškviesti greitoji medicininė pagalba bei policijos pareigūnai.

- Kokios gali būti sankcijos tiems asmenims, dėl kurių kaltės arba neatsakingumo galėjo kilti šis gaisras?

- Šis gaisras galėjo padaryti didelių nuostolių. Kol kas vyksta tyrimas. Kalbėsimės su pastato savininkais, toliau nagrinėsime esamas versijas. Mūsų tyrimai taip pat turi būti patvirtinti laboratorijoje. Galutinį tašką šioje istorijoje padės prokuroras.

- Ačiū už pokalbį.

5 Komentarai

 1. Mantryda

  2010-10-13 23:26

  kaip faina gaisras!!!!!!!! iš to džiaugsmo gaisrininkai net vandenį pamiršo :) )))))))

 2. Lukasdyglys

  2010-10-14 16:29

  Cia tai zaibys gaisras,gaila kad nebuvau mieste per gaisra :) kas tu MANTRYDA

 3. Lukasdyglys

  2010-10-14 16:32

  tarp penkiolikos zmoniu ten buvo mano teta :(

 4. osvalda

  2010-10-18 12:17

  tarp siu zmoniu buvo mano mama :( ir jokio fainumo tikrai nematau..

 5. karolis999

  2010-10-22 18:27

  zibe ce as buvau aiktu sau idomibiu idomibe.Ir dar mano teciui siule eit ce dirpt bet nejo :D