Miesto parkas europinių lėšų nelauks

Siųsti Versija spausdinimui

Kristina BENDŽIŪTĖ
„Alio, Raseinių“ redakcijai daug džiaugsmo suteikia skaitytojų atsiliepimai, komentarai, paklausimai. Štai praėjusią savaitę paskambino pilietiškai nusiteikęs raseiniškis ir pasiteiravo, ar mums, žiniasklaidos atstovams, yra žinoma, kodėl iš vietos nejuda miesto parko tvarkymo darbai.
Oro sąlygos jau tikrai leido įsibėgėti statybų sezonui, tačiau miesto parke kol kas nepastebime jokių gyvybės ženklų – po žiemos taip ir liko išrausti takai, sumaitota žemė, išpjauti medžiai, abejingai riogso statybinis laužas. Nejau darbai, kaip ir pernai, prasidės tik rudenį? Ar šiemet jie iš viso bus pratęsti? Į šiuos klausimus maloniai sutiko atsakyti Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Dainius Baltrušaitis.
„Problema ta, kad prieš rinkimus socialdemokratai buvo pažadėję sutvarkyti parką, bet tikriausiai nujautė, kad nieko nelaimės ir jiems nereikės pažadų pildyti“, – nesusilaikė nepapolitikavęs direktorius. – Praeitais metais biudžete mes buvome numatę miesto parkui 300 000 litų. Pernai konkursą laimėjęs „Bilderis“ atliko darbų už 180 000 litų. Nežinau, tyčia ar netyčia, bet tie pinigai pernai nebuvo sumokėti, kitaip sakant, nuplaukė. Šiais metais skirstant biudžetą buvo numatyta 250 000 litų, taigi iš šių pinigų „Bilderiui“ buvo sumokėta praėjusių metų skola – 180 000 litų. Taip išėjo, kad iš praėjusių metų biudžeto pinigai miesto parko tvarkymui iš viso nebuvo panaudoti, o iš šiemet skirtųjų liko tik 70 tūkstančių – turint tik tokią sumą nebuvo verta net pradėti.“
Savivaldybės administracijos vadovas patikino vis tik suradęs miesto parko tvarkymui lėšų, ir jau šią savaitę turėtų užvirti darbai. Šiemet tvarkymo darbams pavyko surinkti normalią sumelę – 380 000 litų, kurie atliko nuo jau pabaigtų arba bus paimti iš dar nepradėtų įgyvendinti projektų. Tačiau tai toli gražu ne pabaiga. Galutinė parko sutvarkymo sąmata sukasi apie 2,2 milijono litų. Nėra ko tikėtis, kad šį rudenį jau galėsime linksmai laigyti po išpuoselėtą miesto parką, bus atlikta tik apie trečdalis numatytų darbų. Šiuo metu projektas vykdomas Savivaldybės lėšomis, tačiau tikimasi gauti finansavimą iš ES struktūrinių fondų. Pasak direktoriaus, greičiausiai šis klausimas bus išspręstas teigiamai, tačiau laukti nėra kada, nes bedelsiant darbai ir vėl gali nusitęsti. „Mes nelauksime, investuosime dabar, o pasirašius sutartį su agentūra tie pinigai grįš ir padengs apie 80 procentų visos parko sutvarkymui numatytos sumos“, – tvirtino D. Baltrušaitis. Europinių lėšų laukiama ne tik miesto parkui, bet ir dviračių tako, vedančio Prabaudos tvenkinio link, įrengimui bei Prabaudos teritorijos sutvarkymui. Kada raseiniškiai galės skanauti įsirpusiais projektų vaisiais? Tikrai ne šiemet. Geriausiu atveju – kitąmet.

Komentarų nėra