Mirklių kaimo bendruomenės naujų namų atidarymo šventė

Siųsti Versija spausdinimui

Žvarboką sausio 28-osios popietę į Mirklių kaimo bendruomenės namų atidarymo šventę nešini dovanomis ir gėlėmis gausiai rinkosi svečiai, bendruomenės nariai. Susirinkusieji laukė neeilinio momento – bendruomenės namų atidarymo perkerpant simbolinę juostelę. Ją perkirpo asmenys, daugiausia prisidėję prie bendruomenės svajonės įgyvendinimo: Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis, Lietuvos bendruomeninių organizacijų sąjungos vadovė Eglė Juozapavičienė, vietos veiklos grupės „Raseinių krašto bendrija“ vadovė Irena Dabkuvienė, Savivaldybės tarybos narys, buvęs VVG pirmininkas ir šio projekto pradininkas Vincas Blinstrubas, Mirklių kaimo bendruomenės pirmininkė Gražina Andraitienė, rangovas UAB RSB direktorius Jonas Zėringis ir judėjimo „Stabdyk nusikalstamumą“ Kauno regiono skyriaus pirmininkas, Mirklių kaimo bendruomenės „krikštatėvis“ Darius Joneikis.
Raseinių rajono kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė Žaneta Vaištarienė bendruomenės šeimai palinkėjo lengvo ir darnaus skrydžio veikloje, o pirmininkę G. Andraitienę pakvietė į dangų paleisti „laimės paukštę“. Paskui visi suėjo į dažais dar kvepiančius ir papuoštus namus, kur skambėjo Kaulakių moterų vokalinio dueto dainos.
Ž. Vaištarienė sakė: „Čia tikrai nieko nebūtų buvę, jei ne pirmininkės Gražinos ir jos vyro Algimanto draugų mintys. Gražina dažnai visiems pasakoja, kad nebūtų čia nei bendruomenės, nei bendruomenės namų, jei ne mūsų draugai.“
Gražina dėkinga Zitai ir D. Joneikiams už kažkada atrodžiusią neįgyvendinamą idėją. Jie susibūrimuose ir renginiuose nuolat kartodavo, kad reikia bendruomenės. Įsikūrus bendruomenei atkakliai kalbėjo, kad dabar reikia bendruomenės namų. Zita ir Darius – tikrieji Mirklių kaimo bendruomenės „krikštatėviai“.
Taigi, nuo ko viskas prasidėjo? 2018 metais vyko „Rudens gėrybių šventė“, bendruomenės narė Irena Ambrulaitienė skaitė gražų eilėraštį ir jame buvo paminėta, kad bendruomenė neturi namų. Tai išgirdęs per tą pačią šventę pirmųjų veiksmų ėmėsi tuometinis meras, dabar Savivaldybės tarybos narys Algirdas Gricius ir buvęs vietos veiklos grupės „Raseinių krašto bendrija“ pirmininkas, šiuo metu Savivaldybės tarybos narys V. Blinstrubas. Paskatinta ir pamokyta bendruomenė tais pačiais 2018 metais teikė paraišką Raseinių rajono vietos veiklos grupės „Raseinių krašto bendrija“ konkursui ir pagal vietos plėtros strategiją gavo finansavimą projekto „Viešosios erdvės Mirklių kaime sutvarkymas ir pritaikymas įvairiapusiškiems vietos gyventojų poreikiams“ įgyvendinti. Pagal šį projektą visus statybos darbus atliko UAB RSB. Atrodytų, paprasta, bet buvo labai daug įvairių nenumatytų kliūčių, tačiau jos įveiktos kartu su bendruomenės nariais, rajono Savivaldybės vadovais ir specialistais.
Dar visai neseniai, 2022 m. liepos 7 d., vadinta labai svarbia data, nes į bendruomenės namų pamatą buvo įkasta simbolinė kapsulė su laišku – palikimu ateities kartoms. Ir štai praėjus beveik pusmečiui nuo simbolinės kapsulės įkasimo bendruomenė susirinko į jau pastatytus naujus šiltus namus, kuriuose kurs šviesų rytojų, kad ateities kartoms būtų gera gyventi, klestėti ir augti Mirkliuose.
Atvykę į šventę svečiai negailėjo gražių sveikinimų žodžių, linkėjimų. Sėkme kartu džiaugėsi Didžiulių, Norgėlų, Gėluvos, Gervinės, Raseinių, Milašaičių, Steponkaimio, Palukščio, Ilgižių, Betygalos, Girkalnio, Paupio kaimų bendruomenių pirmininkai, atstovai, bendruomenės draugai iš Kauno rajono Garliavos, Raseinių r. policijos komisariato bendruomenių pareigūnai Darius Jonaitis ir Giedrė Deveikienė. Visiems bendruomenės pirmininkė G. Andraitienė įteikė po raktą – Mirklių bendruomenės naujo pasaulio, naujų namų simbolį. Didžiausia bendruomenės svajonė išsipildė – ji jau turi savo namus, tai didžiausia paskata ir toliau aktyviai veikti, organizuoti tradicinius renginius, vykti į keliones, edukacijas, organizuoti talkas. Bendruomenės pirmininkės ir aktyvių narių galvose daug idėjų, kurios, net neabejojama, bus įgyvendintos padedant partneriams, draugams ir artimiesiems.
Sausio 28-oji – tai tarsi antrasis bendruomenės gimtadienis, todėl iškilmingai buvo įvežtas tortas, o bendruomenės „krikštatėviams“ su pirmininke jį pjaustant sudainuota „Ilgiausių metų“.
Už visokeriopą pagalbą vykdant nelengvą projektą, už nuolatinį palaikymą, pagalbą, dažnus pamokymus ir tikėjimą, kad einama tinkama linkme, bendruomenės pirmininkė dėkojo Savivaldybės vadovams, Tarybos nariams, specialistams, Raseinių VVG vadovei I. Dabkuvienei, projektuotojui Andriui Vaišiui, UAB RSB direktoriui J. Zėringiui, Raseinių r. policijos komisariato bendruomenių pareigūnams D. Jonaičiui ir
G. Deveikienei, seniūnui Rolandui Klusui, šventės rėmėjams įmonėms ,,Litspin“ ir ,,Danspin“ ir kt.
G. Andraitienė už idėjas, gražius žodžius ir pagalbą ruošiantis šventei dėkojo Irenai A., dukrai Neringai Š., Skaidrei K., Vitalijai D., Nijolei I., Genovaitei A., Bronei Š., Genovaitei K., Laimutei J., Redai G., Kristinai P., Onutei K. ir savo vyrui Algimantui, už renginio organizavimą Ž. Vaištarienei ir Kaulakių moterų vokaliniam duetui už gražias dainas.
Gražina Andraitienė,
Mirklių kaimo bendruomenės pirmininkė

Komentarų nėra