,,Mis ūkininkaite 2010“ išrinkta gražuolė iš Kauno rajono

Siųsti Versija spausdinimui

Gytis SADŪNAS

Finale dėl kaimo gražuolės karūnos susirungė dvylika pretendenčių

Ketvirtadienį vakare į kaimo turizmo sodybą ,,Karpynė“ rinkosi garbingi svečiai ir konkurso finalininkės iš įvairių šalies kampelių su savo draugų ir artimųjų palaikymo komandomis.
Pirmasis „Ūkininko patarėjo“ redakcijos vyriausiojo redaktoriaus Vytenio Neverdausko sumanytas grožio konkursas „Mis ūkininkaitė“ vyko 2007 m. Tada į ,,Mis  ūkininkaitės“ karūną pretendavo 153 merginos. Šiame, antrąkart rengiamame tokiame konkurse, karūna pasipuošti tikėjosi 85 ūkininkaitės, o į konkurso finalą pateko 12 merginų. Vyriausiajai – 31 metai, jauniausiosioms – 19. Visų konkurso „Mis ūkininkaitė 2010“ finalininkių abu arba vienas iš tėvų – ūkininkai, o jos studijuoja arba įsgijusios profesiją dirba Vilniuje ar Kaune, viena derina studijas ir darbą. Visos teigia užaugusios dirbdamos ūkyje ir talkinančios jame, kai gali: ravinčios, skinančios uogas: ir abiturientės Iveta Pociūtė iš Jauneikių kaimo, Joniškio r., ir Sigita Vyšniauskaitė iš Pajevonio kaimo, Vilkaviškio r., ir būsimoji medikė Eglė Kaktytė iš Gintališkės kaimo, Plungės r., ir šiemet Veterinarijos akademiją baigusi Vestina Mikalauskaitė iš Garliavos, Kauno r., ir Akvilė Kaminskaitė iš Tirkšlių kaimo, Batniavos seniūnijos, Kauno r., po lituanistikos studijų dirbanti mokytoja Kauno Jėzuitų gimnazijoje, ir Neringa Anusevičiūtė iš Šeimyniškių kaimo, Girkalnio seniūnijos, Raseinių r., Sveikatos mokslų universitete studijuojanti veterinarinę mediciną.
O dvi finalininkės turi net savo ūkius: Danguolė Ragažinskaitė iš Berčiūnų kaimo, Panevėžio r., Žemės ūkio universiteto magistrė, augalinių žaliavų kokybės ir jų
saugos specialistė, ir Monika Jelinskaitė iš Alksniupių kaimo, Radviliškio r., firmų organizavimo ir vadybos magistrė, Vilniuje dirbanti banke.
Gražios, talentingos, darbščios, užsispyrusios merginos siekė įrodyti aplinkiniams, kad Lietuvos provincijoje merginos tokios pat gražios kaip ir miestuose, o gal net ir gražesnės.
„Konkursas ,,Mis ūkininkaitė 2010“ yra puiki galimybė atrasti paprastas, darbščias merginas, kurios myli kaimą, jo gamtą bei darbų teikiamus sunkumus ir džiaugsmus“, – tikinio renginio sumanytojai.
Tarp finalininkių – ir mergina iš Girkalnio seniūnijos

Džiugina tai, kad tarp konkurso finalininkių buvo ir mūsų rajono gyventoja – 19 metų Neringa Anusevičiūtė iš Girkalnio sen., Šeimyniškių kaimo. Jos tėvai specializuojasi pienininkystėje. Šiuo metu laiko 42 melžiamų juodmargių bandą, o iš viso fermoje priskaičiuojama per 70 galvijų.
,,Baigiau vadybos mokslus ir tikiuosi rasti darbą, kuriame galėsiu panaudoti savo įgytas žinias. Nuo pat mažens reikėjo nemažai dirbti, padedant tėvams ūkyje, todėl dabar norėtųsi dirbti ne tokį sunkų fizinį darbą, – „Alio Raseiniams“ atviravo konkurso dalyvė N. Anusevičiūtė. – Studijuodama supratau, jog kaimas yra didelė vertybė, kurią įvertinti sugeba toli gražu ne kiekvienas. Aš pati apsisprendžiau, jog gyvensiu kaime. Noriu ryte girdėti paukščių čiulbėjimą, jausti gryną orą, kurio niekada nebus mieste.“
Pasak Girkalnio sen. Šeimyniškių kaimo gyventojos N. Anusevičiūtės, ,,Mis ūkininkaitės“ konkurse ji varžosi jau antrą kartą. ,,Manau, kad toks konkursas yra naudingas norint įrodyti, jog kaimo žmonės nesiskiria nuo miesto. Atvirkščiai, kaime gimęs ir augęs žmogus savo vidumi yra kur kas turtingesnis“, – tikino Neringa. ,,Alio Raseiniams“ pasiteiravus, kaip galėtų save apibūdinti, mergina atsakė: ,,Apie save kalbėti yra nelengva… Tačiau manau, jog esu komunikabili, draugiška, linksma, atsakinga ir sugebanti užjausti.“

Buvo vertinamos pagal keturis kriterijus

Lygiai 18 val. užgaudžia ,,Kauno šampaninis choras“, duodamas startą mis ūkininkaitės rinkimams.  Ir komisijos nariai imasi darbo. Pretendentės į gražiausiosios ūkininkaitės karūną buvo vertinamos pagal 4 vertinimo kriterijus: prisistatymo, gracijos, bikinių ir talento. Merginos demonstravo vakarines sukneles, varžėsi, kuriai puikiau sekasi šokti su naščiais ir demonstruoti maudymosi kostiumėlį. Talentų rungtyje merginos pristatė deklamavimo, dainavimo, grojimo, piešimo, kulinarinius ir kitus talentus.
Renginio vedėjui, Kauno dramos teatro direktoriui Egidijui Stancikui pastebėjus, jog visos konkurso dalyvės buvo talentingos, nes išliko savimi bei pateisino konkurso tikslą – byloti apie vidaus ir išorės harmoniją, atėjo laikas skelbti rezultatus. Vertinimo komisijos nariai neslėpė, jog labai nelengva buvo nuspręsti, kuri mergina iš dvylikos verta mis ūkininkaitės titulo – visos gražios, protingos ir talentingos.
Šiais metais gražiausia kaimo mergina pripažinta 24 metų šviesiaplaukė Akvilė Kaminskaitė iš Tirkšlių kaimo, Kauno rajono. Baigusi lituanistikos studijas mergina dabar dirba Kauno Jėzuitų gimnazijoje. Akvilė viso konkurso metu stebino komisijos narius ir susirinkusius svečius netradiciniais, nuotaikingais ir itin nuoširdžiais pasirodymais. Vienoje rungtyje mergina scenoje pasirodė vilkėdama lininę savo mamos jaunystės suknelę. Jos plaukus puošė iš šių metų rugių derliaus supintas vainikas. Komisijos nariams ir šventės dalyviams mergina dovanojo savo pačios rankomis sus-paustą saldaus pieno sūrį. Pirmąja vicemis tapo devyniolikmetė Neringa Anusevičiūtė iš Raseinių r. Šeimyniškių kaimo, o antrąja vicemis išrinkta 31 metų aktyvioji Danguolė Ragažinskaitė, kuri konkurso metu demonstravo savo pačios nunertą maudymosi kostiumėlį, stebino susirinkusius šokio talentu bei milžiniška palaikymo komanda. Abi ūkininkaitės pelnė po 3 tūkst. litų čekį, o ,,misė“ – 5 tūkst. litų.

Sidabro karūna pasipuošė pelnytai

Energinga ir humoro nestokojanti A. Kaminskaitė iš Kauno r. „Mis ūkininkaitė 2010“ nugalėtojos karūna pasipuošė tikrai pelnytai. Akvilė tiesiai šviesiai sako: ,,Esu blondinė, laužanti stereotipus. Moku ne tik šiuolaikinį traktorių vairuoti, bet ne ką prasčiau už vyrusir lauką suarti.“
Gražiausios sodietės teigimu, prieš šešerius metus ji dalyvavo ES konkurse. Jos projektas buvo pripažintas tinkamu, o jo įgyvendinimui skirtas finansavimas. ,,Už šias lėšas nusipirkau plūgą, traktorių, taip ir sukuosi. Maža to, esu pagrindinė tėvų pagalbininkė. Jie laiko 60 karvių. Ir man tikrai nėra gėda prisipažinti: taip, melžiu karves, esu iš ūkio. Jei mane kas pavadintų kaimiete, ne įsižeisčiau, o priešingai – apsidžiaugčiau, nes tuo reikia didžiuotis“, – tikino konkurso ,,Mis ūkininkaitė 2010“ nugalėtoja A. Kaminskaitė iš Kauno rajono Akvilė neslepia viską spėjanti – ir kasdien iš Tirkšlių kaimo po 25 km iki Kauno, kur studijuoja, važinėti, ir prie žemės darbuotis. Maža to, mergina randa laiko ir vaikinui. „Bus matyt, ar jis bus mūsų ūkio patronas. Kol kas ir be jo dar susitvarkau“, – juokavo A. Kaminskaitė.

Komentarų nėra