Miškininko dieną pasitinkant

Siųsti Versija spausdinimui

Šį šeštadienį, rugsėjo 18-ąją, šalies miškininkai minės savo profesinę šventę. Nuo 2000-ųjų metų Miškininko diena kasmet minima trečiąjį rugsėjo šeštadienį. Šventė turi ir gilesnes ištakas. Iki 1990 metų trečiąjį rugsėjo sekmadienį buvo švenčiama Miško darbuotojų diena. Šią dieną būdavo rengiamos miško talkos – miškai tvarkomi, renkamos šiukšlės.
Pasitikdama profesinę šventę, VĮ Valstybinių miškų urėdija organizuoja nemokamus renginius ir akcijas visuomenei, skirtus žmonių pažindinimui su regioniniuose padaliniuose vykdoma veikla.
Pastaruoju metu pastebimas vis didesnis visuomenės susidomėjimas ne tik mažaisiais miško ištekliais (grybais, uogomis, vaistine augmenija ir kt.) ir rekreacija, tačiau ir miškų tvarkymu.
Rugsėjo 11 d. Lietuvos gyventojai buvo kviečiami prisijungti prie pirmą kartą urėdijos organizuotos visuotinės miškų tvarkymo akcijos „Miško kuopa“. Urėdijos 23 regioniniuose padaliniuose miškininkai sulaukė šeimų ir pavienių asmenų, draugų kompanijų, įmonių kolektyvų, mokinių ir studentų, kitų visuomeninių organizacijų atstovų, kurie prisijungė prie miškų vadavimo nuo šiukšlių talkos.
Šiais metais raseiniškiai ir kitų aplinkinių rajonų gyventojai turėjo galimybę talkinti miškininkams Raseinių regioniniame padalinyje Viduklės girininkijoje. Akcijos metu Ataugos ir Jūkainių miškuose buvo surinktos statybinės atliekos, šiferis, nereikalinga buitinė technika, padangos, kitos buitinės atliekos. Iš viso buvo surinkta apie 5 tonos atliekų.
Valstybinių miškų urėdijos Raseinių regioninio padalinio darbuotojai dėkoja už nuoširdų darbą Maltiečių dienos centro atstovėms, Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos mokytojai Zitai Karpinienei ir jos vadovaujamiems moksleiviams, Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos Jaunųjų šaulių būrelio atstovui Povilui Šležui, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Sujainių filialo atstovėms Urtei ir Danelijai Laurinavičiūtėms, vidukliškiui Vytautui Meškai, UAB „Agrochema“ atstovui Andriui Juknai, Pryšmančių medžiotojų klubo atstovui Laimonui Šilkui ir kitiems dalyviams, prisijungusiems prie miškų švarinimo akcijos. Ačiū Pranui Laurinavičiui už įamžintas talkos akimirkas.
Miško lankytojams linkime atsakingai poilsiauti ir mėgautis gamtos teikiamais turtais, nepaliekant šiukšlių. Pasirūpinkime miškais drauge!

Komentarų nėra