Modernaus fabriko vairas – damų rankose

Siųsti Versija spausdinimui

Arūnas DAMBRAUSKAS

Prasidėjus sunkmečiui, Ariogaloje esančios tekstilės įmonės savininkai anglai valdymą nusprendė perduoti Lietuvoje parengtoms specialistėms ir nesuklydo.

Moterims – netikėtumas

Važiuojant pro Ariogalą senuoju Žemaičių plentu, žvilgsnį patraukia šiuolaikinio pramoninio dizaino pastatas. Tai tekstilės įmonė UAB „Camira fabrics“. Bendrovės savininkai – Anglijos kapitalo įmonė. 96 procentai darbuotojų yra iš Ariogalos ir jos apylinkių.
2006 metais pradėjusios veikti gamyklos raida – gana sudėtinga ir įdomi.
Įsibėgėjus pasauliniam ekonominiam sunkmečiui, Didžiojoje Britanijoje esantys savininkai 2009 metais nusprendė padaryti pakeitimus UAB „Camira fabrics“ įmonės valdymo sistemoje. Įmonei paskyrė vadovauti tuometinę vyriausiąją buhalterę Mariną Sargsian, gamybai ir kokybei – tuometinę gamybos inžinierę Ingridą Bacevičienę. „Toks sprendimas buvo gana netikėtas, tikras iššūkis“, – savaitraščiui „Alio, Raseiniai“ prisipažino nuo 2009 metų UAB „Camira fabrics“ vadovaujančios specialistės.
Lietuvoje išsilavinimą ir darbo patirtį įgijusios moterys sėkmingai vairuoja įmonės laivą tarp ekonomikos seklumų.
Įmonei pavyko ne tik išlikti ir išsaugoti verslą, bet ir padidinti pajėgumus: kai kurie sektoriai gamybos apimtis padidino nuo 30 iki 60 procentų. Sėkmingai veikianti įmonė vien „Sodrai“ per šių metų devynis mėnesius sumokėjo per 800 tūkst. litų. Paprašėme papasakoti, kaip pavyko pasiekti tokių rezultatų.

Ieško taupymo resursų

„Užsibrėžėme tikslą optimizuoti įmonės kaštus. Visose srityse ieškojome taupymo resursų, tačiau atlyginimų nemažinome. Savininkų Anglijoje sprendimu 2008 metų pabaigoje sumažinome darbuotojų skaičių. Šiuo metu įmonėje dirba 179 žmonės, kuriems esame labai dėkingi už jų indėlį į įmonės veiklos gerinimą“, – sakė M.Sargsian. Įmonę reikėjo įvaldyti per trumpąlaikotarpį. Optimizuojant jos veiklą buvo peržiūrėtos administravimo išlaidos, telekomunikacijų naudojimo planai, racionalizuotas apsirūpinimas bendrojo naudojimo reikmenimis, patikslinti įmonės veiklai būtinų priemonių sąrašai, pakito kontrolės sistema. Taip pat patobulinta atliekų tvarkymo sistema,  daugiau jų realizuojama.
„Įgyvendinus visą kompleksą iš pirmo žvilgsnio gana paprastų priemonių, gamybos ir administracinės sąnaudos buvo sumažintos apie 30 procentų. Tai buvo šioks toks laimėjimas“, – sakė M.Sargsian.

Ieško užsakovų Lietuvoje

Apie įmonės produkciją ir technologijas savaitraščiui papasakojoUAB „Camira fabrics“ gamybos ir kokybės vadovė I.Bacevičienė.Pagrindinė įmonės produkcija – audiniai, naudojami biurų baldams, automobilių, traukinių, autobusų bei ūkio – statybos technikos sėdynėms. Visa ši produkcija eksportuojama į Angliją, tačiau, pasak I.  Bacevičienės, fabrikas turi visas galimybes dirbti ir su užsakovais Lietuvoje.
Iš polipropileno įmonė pati pasigamina siūlus ir paverčia juos margaspalviais audiniais. Kiti audiniai audžiami iš vilnos ir medvilnės. Iš įmonės pagamintų audinių siuvami sėdynių bei baldų užvalkalai. 2010 metais įdiegta biuro kėdžių aptraukimo technologija.
M.Sargsian pastebėjo, kad besiplečiant gamybai įmonės patalpose jau tampa ankštoka. Tačiau konkrečių plėtros planų kol kas nėra: tokius planus varžo prioritetai tobulinti gamybos procesus ir išlaikyti darbuotojus.
Nepaisant griežtos išlaidų kontrolės, UAB „Camira fabrics“ stengiasi neatsiriboti ir nuo socialinės visuomeninės veiklos: bendradarbiauja su Raseinių neįgaliųjų sąjunga, Ariogalos gimnazija, Kauno reabilitacijos centru bei Kauno taikomosios dailės mokykla, noriai priima ekskursijas iš mokymo įstaigų.

Komentarų nėra