Mokinių vasaros stovykla „Nuotykis gamtoje (su knyga)“

Siųsti Versija spausdinimui

Rugpjūčio 7–11 dienomis Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijoje vyko vaikų vasaros stovykla. Projektą rengė ir įgyvendino pradinių klasių mokytojos ir bibliotekininkės. Pasirinkta gamtos pažinimo kryptis, tačiau stovyklos veiklose skirta laiko skaitymui ir knygai. Stovyklavo net 50 mokinių iš 1–8 klasių. Stovyklaudami mokiniai lankėsi Klaipėdos Lietuvos jūrų muziejuje ir delfinariume, žavėjosi jūros bangomis. Kitą dieną leidosi į žygį į Jūkainius, kur susitiko su Dubysos regioninio parko ekologu V. Greičiumi. Stovyklaujant įdomu buvo pažinti alpakas, kalnų šunis, pūsti muilo burbulus, žvejoti ir pagauti žuvį, maudytis baseine ir stebėti, kaip gamtoje verdami pietūs, ir ten pat valgyti. Kiek­viena diena – vis kitas nuotykis.
Naudodamiesi kultūros pasu, vaikai dalyvavo literatūrinėje edukacijoje pagal vokiečių rašytojos knygą ,,Kvapų vaistinė“, kur klausėsi pasakojimo ištraukos, patys domėjosi kvapais, bandė juos atspėti ir pasigamino po kvapų maišelį. Kol pirmoji grupė dalyvavo edukacijoje, kiti skaitė ir rengė knygų pristatymus, iliustravo ir inscenizavo, norėjo kuo labiau sudominti draugus skaityti vieną ar kitą knygą. Stovyklautojų popietę pradžiugino svečiai iš VMI, nes pravedė nuotaikingą valandėlę apie tai, kaip veikia mokesčių sistema ir kodėl turime mokėti mokesčius.
Kiekvienos dienos veiklas padėjo organizuoti gimnazijos klasių mokiniai Evelina, Nojus ir Kristupas. Skirtingas mokinių amžius buvo tik privalumas, nes visi susirado naujų draugų iš kitų klasių. Stovykloje užteko laiko mankštai, žaidimams, bendravimui, juokui ir šokiams.
Stovyklautojai buvo sužavėti mus supančių žmonių ir rėmėjų dėmesiu. Dėkojame Agotos, Mato ir Luko mamai už iškeptą obuolių pyragą, kuris tapo draugystės pyragu, Simonai, Martynui ir Andriui už pagalbą žvejyboje, UAB „Danspin“ direktoriui R. Kunickui už finansinę paramą, Visuomenės sveikatos biuro specialistei G. Vaidotienei už įdomią valandėlę, kaip saugiai vasaroti, virėjoms – už skanų maistą, bet labiausiai visi buvome dėkingi gimnazijos direktorei D. Janukienei už idėjas, rūpestį ir gebėjimą nustebinti.
Stovykla baigėsi, vaikai džiaugėsi, kad puikiai praleido laiką, keliavo, pažino, patyrė daug teigiamų emocijų. Išsiskirdami stovyklautojai dėkojo mokytojoms, bibliotekininkei, direktorei, vieni kitiems, linkėjo gerų likusių atostogų ir jau kalbėjosi apie naujus mokslo metus.
Zita Kačiušienė,
Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos mokytoja

Komentarų nėra