Mokykliniai prisiminimai virto fotoparoda

Siųsti Versija spausdinimui

Rugpjūčio 8 d. mano gimtajame Pramedžiavos kaime vyko bendruomenės šventė, kurios metu buvo galima aplankyti senovinių daiktų muziejų „Grinčia“, įkurtą buvusioje mokykloje. Vienas kabinetas čia paliktas kaip senovinė klasė – su tų laikų suolais, ruda lenta, skaičiuoti padedančiais skaitliukais, vadovėliais ir pažymių knygelėmis lentynose. Užėjus į šią klasę užplūdo didžiulė nostalgija ir atėjo mintis padaryti fotoparodą.
Kitą kartą čia atvažiavau su dukromis Urte (12 m.)
ir Igne (10 m.). Aprengiau jas savo mokyklinėmis uniformomis, kurias išsaugojo mano mama, įpyniau joms į kasytes pasiūtus baltus kaspinus. Papasakojusi, ką mes veikdavome mokykloje, paprašiau jų atkartoti. Dukroms ši fotosesija labai patiko – patiko uniformos, šokinėjimas per gumytę ir žaidimas kamuoliu, kurio pavadinimo niekaip neatsimenu. Taip per kelias valandas gimė nemažai nuotraukų, o labiausiai to vertos „apsigyveno“ ant popieriaus ir atkeliavo į ekspoziciją Raseinių rajono kultūros centre.
Labai dėkoju buvusiems Pramedžiavos pagrindinės mokyklos mokytojams Vidutei ir Jonui Vaičaičiams, 2008 m. uždarytoje mokykloje įkūrusiems muziejų ir taip išsaugojusiems ją nuo virtimo sandėliu. Ačiū, kad įleidote mane į ją kūrybiniam procesui.
Živilė Marcinkevičienė

Komentarų nėra