Morta – tarptautinio piešinių konkurso diplomantė

Versija spausdinimui

Panevėžio gamtos mokykla jau 33 kartą organizavo tarptautinį piešinių konkursą „Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą“, skatinantį vaikus ir jaunimą pažinti gamtą, ugdytis aplinkosaugines kompetencijas, meninius, kūrybinius gebėjimus. Piešinių konkursas „Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą“ – neformalaus vaikų švietimo renginys, skirtas mūsų respublikos ir kitų šalių vaikams, kurio tikslas – ugdyti atvirą, dėmesingą žmogui ir aplinkai vaiką, siekiantį per kūrybą išreikšti savo požiūrį, nuostatas į gamtą ir meną.
Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos jaunieji menininkai turėjo galimybę ne tik piešti piešinius, bet ir pasidalinti mintimis apie mūsų planetos nepakartojamą grožį. Konkursui buvo atrinkti 8 dailės studijos vaikų kūriniai.
Šiais metais konkursui buvo pristatyti 1 958 kūrybiniai darbai iš Lietuvos, Latvijos, Kinijos, Indijos, Lenkijos, Slovakijos, Slovėnijos ir Liuksemburgo. Piešiniai atkeliavo iš 233 ugdymo įstaigų, 383 mokytojai paskatino vaikus dalyvauti konkurse. Vertinimo komisijos sprendimu, keturiose amžiaus grupėse 111 kūrybinių darbų autoriai pripažinti konkurso laureatais. Jų darbai eksponuojami Panevėžio gamtos mokyklos „Žaliojoje galerijoje“.
Geriausiai konkurse pasirodė dailės studijos jaunoji menininkė Morta Kauneckaitė. Ji pripažinta laureate 7–10 metų amžiaus dalyvių grupėje. Morta už savo kūrinį „Arkliukai“ buvo apdovanota tarptautinio konkurso „Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą“ laureato diplomu ir dovanėlėmis.
Dėkojame Raseinių rajono kultūros centro administracijai už galimybę dalyvauti konkurso laureatų apdovanojimo šventėje ir aplankyti piešinių parodą Panevėžyje. Mes ne tik pamatėme pačius geriausius piešinius iš Lietuvos ir užsienio, bet ir aplankėme Panevėžio gamtos mokyklos edukacines erdves, susipažinome su daugelio gyvūnų, vabzdžių, paukščių gyvenimo subtilybėmis.
Šis piešinių konkursas atskleidė kiekvieno vaiko kūrybiškumą, ugdė meilę, pagarbą mūsų planetai Žemei ir jos gyvybei.
Dalia Rapalytė,
Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos vadovė

Komentarų nėra