Motyvacija ir pasirengimas – svarbiausi veiksniai, lemiantys sėkmingą vaiko globą

Versija spausdinimui

Be tėvų globos likusių vaikų globa vis dar aktuali tema. Nenoras globoti vaikus dažniausiai slypi baimėje, kad vaikai kels didelių rūpesčių, sunkumų, jiems gali prireikti skirti daugiau pagalbos ir dėmesio iš globėjų. Vaikų globos specialistai pastebi, kad visuomenei dar trūksta žinių apie patį globos procesą ir pasirengimą norint tapti globėjais.
Svarbiausia suprasti, kad vaikai, patekę į globą, yra patyrę nepriežiūrą, smurtą, jų tėvai dažniausiai buvo turintys priklausomybių nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų vartojimo. Iš nesaugios aplinkos paimti vaikai turi daugybę nepatenkintų poreikių, išgyventų netekčių, patyrę trauminių įvykių. Natūralu, kad tokios patirtys dažniausiai atsiliepia vaikų elgesiui – jie gali perdėtai emocingai reaguoti į aplinką, atsikalbinėti arba priešingai – užsisklęsti savyje. Konfliktišku elgesiu bando atkreipti suaugusiųjų dėmesį į save tarsi sakydami: ,,man sunku“, ,,man reikia“, ,,man skauda, liūdna“ ir pan.
Suprasti kenčiantį vaiką, jį nuraminti, padėti jam išgyventi netektis, priimti jį tokį, koks jis yra, – svarbiausi klausimai, į kuriuos turėtų sau atsakyti asmuo, ketinantis tapti globėju. Būsimiems globėjams svarbu pagalvoti, ,,kodėl aš noriu globoti nuskriaustą ir kenčiantį vaiką?“, ir tik tada priimti sprendimą.
Pasirengimas vaiko globai nėra sudėtingas procesas. Raseinių pagalbos šeimai namų globos centro specialistai suteikia visokeriopą informaciją ir palaikymą būsimiems globėjams, lydi juos per visus pasirengimo globai etapus:
1 etapas – Vaiko teisių apsaugos skyriuje pateikti prašymą dėl pageidavimo tapti globėju (rūpintoju). Kartu su prašymu pateikti sveikatos pažymą (046 a
forma), kartu gyvenančių 16 metų amžiaus ir vyresnių asmenų sutikimą ir sveikatos pažymą (046 a forma).
2 etapas – gavus teigiamą pradinį dokumentų vertinimą, Globos centras pakvies į mokymus, kurių trukmė – ne ilgiau nei 3 mėnesiai, tuo laikotarpiu specia­listai apsilankys jūsų namuose individualiai pasikalbėti. Mokymai yra privalomi visiems, norintiems globoti vaiką.
Mokymai vyksta Raseinių pagalbos šeimai namų globos centre. Išklausomos 7 temos (1 tema per savaitę).
3 etapas – po Globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo (GIMK) programos mokymų atliekamas asmens ar šeimos pasirengimo globai įvertinimas, jį atlieka mokymus vedę specialistai, ir parengiama išvada.
4 etapas – pasirašius teigiamą išvadą, sulauksite skambučio iš globos centro su pranešimu, kad jūsų globa reikalinga konkrečiam vaikui ar vaikams, supažindinimas su dokumentine informacija, vėliau – susitikimai ir sprendimo priėmimas.
Tapus vaiko globėju, per visą globos laikotarpį jus lydės globos koordinatorius ir kiti globos centro specialistai, jie teiks įvairiapusę pagalbą, paramą, kvies aktyviai įsilieti į globėjų bendruomenę.
Daugiau informacijos jums suteiks Raseinių pagalbos šeimai namų globos centro specialistai tel.: 8 665 29 439, 8 694 78 504, el. p. raseiniugloboscentras@gmail.com arba atvykite į globos centrą adresu: Kalnų g. 15A, Raseiniai (Specialioji mokykla, 3 aukštas).
Regina Juškienė,
Raseinių pagalbos šeimai namų
socialinė darbuotoja (globos koordinatorė)

Komentarų nėra