Muzikiniu traukiniu atrieda Kalėdos

Versija spausdinimui

Adventas – tai laikas, kai vieni kitiems uždegame po mažą gėrio žiburėlį, kad žinotume ir rastume, kaip vieniems pas kitus ateiti. Labai svarbu eiti žmogui prie žmogaus, kuo dažniau apkabinti nuliūdusį, sergantį, kad būtų geriau ir gražiau, kad būtų mažiau pykčio, o daugiau supratingumo. Juk yra pasakyta: jei aplink nėra meilės, pats įdėk bent truputį ir jos rasi. Pradėkime nuo savęs, statykime tiltus, kurkime gyvenimo kelią…
Tokiais žodžiais prasidėjo tradicinis 6-asis Raseinių rajono bendrojo ir specialiojo ugdymo mokyklų mokinių festivalis-konkursas „Muzikiniu traukiniu atrieda Kalėdos“, jis šiais metais gruodžio 15 d. atpūškavo į Girkalnio pagrindinę mokyklą.
Festivalyje-konkurse dalyvavo net 7 rajono ugdymo įstaigos: Ariogalos ir Viduklės Simono Stanevičiaus ir Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos, Girkalnio pagrindinė mokykla, Raseinių Viktoro Petkaus ir Šaltinio progimnazijos bei Raseinių specialioji mokykla. Festivalio-konkurso organizatoriai – Raseinių rajono muzikos mokytojų metodinis būrelis, Švietimo pagalbos tarnyba, Girkalnio pagrindinė mokykla ir Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija.
Per festivalį mokiniai aplankė 5 stoteles, jose atliko įvairias muzikines užduotis: sprendė muzikines lygtis, pasitikrino žinias stotelėje „Įmink muzikinę mįslę“, su kalėdine daina keliavo per pasaulį, surengė koncertą, kur kiekviena mokykla dovanojo pačią skambiausią ir nuoširdžiausią savo kalėdinę dainą.
Bendruomeniškai ir atsakingai dalyvaudami tradiciniame renginyje, panaudodami skait­menines priemones, kūrybiškai interpretuodami, muzikuodami ir kurdami mokiniai atskleidė savo gebėjimus. Bendraudami ir bendradarbiaudami įvairiose muzikinėse veiklose ugdėsi pažinimo, kūrybiškumo, kultūrinę, socialinę-emocinę, komunikavimo, pilietiškumo ir skaitmeninę kompetencijas, praplėtė savo muzikinį kultūrinį akiratį.
Laikas ištirpo greitai, graži bendrystė, skambi daina, vaikų šypsenos ir šiluma susiliejo į vieną gražią harmoningą melodiją, kuri liks mūsų atmintyje, mūsų širdyse, mūsų laike… Nereikia laukti stebuklų – jie vyksta kasdien, tik turime išmokti juos pamatyti ir už juos padėkoti, nes Kalėdos pirmiausia yra savęs dovanojimo šventė ir įkvėpimas, kuriuo turėtume gyventi visus ateinančius metus. Gražių ir jaukių artėjančių švenčių!
Rima Gudžiūnienė,
Girkalnio pagrindinės
mokyklos vyresnioji muzikos mokytoja

Komentarų nėra