Muzikos terapija – menas ar mokslas

Siųsti Versija spausdinimui

Dažnas iš mūsų kartais susiduriame su ne itin maloniomis gyvenimo realijomis – stresu namuose, darbe, asmeniniame gyvenime ir dar daugelyje situacijų. Kaip rasti išeitį? Kas gali padėti?
Į šiuos klausimus ir pabandėme atsakyti lapkričio 29 dieną Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriuje susitikime su kūrinių autore ir atlikėja, muzikos terapeute, šios mokslo šakos Lietuvoje pradininke, multiinstrumentaliste Ilona Papečkyte. Tęsdami Ariogalos skyriuje vykstančių kūrybinių veiklų ir susitikimų ciklą, turėjome gerą progą iš arčiau pabendrauti su unikalia atlikėja, kuri muzikos terapiją naudoja kaip relaksacijos, gydymo priemonę vaikams su intelekto negalia gydyti. Padeda jiems suvokti per garsų pasaulį, koks svarbus yra asmenybės buvimas šioje žemėje.
Į nedidelę mūsų skyriaus salę susirinko gausus būrys žiūrovų – moksleiviai, pedagogai, Ariogalos miestelio gyventojai, žmonių su negalia skyriaus darbuotojai.
Susitikimas prasidėjo iš karto gyvu pokalbiu su gerbiama Ilona. Ji trumpai papasakojo apie muzikos terapiją – kas tai, kaip veikia, kur ir kokiais tikslais naudojama. Visus salėje esančius nustebino dar niekur nematytų specialios paskirties instrumentų gausa. Visiems buvo smalsu, kas čia bus. Pats įdomumas buvo, kad mes, žiūrovai, nebuvome vien tik žiūrovai, bet tapome ir muzikos terapijos užsiėmimo dalyviais. Patys pabandėme groti tais nematytais instrumentais. Atlikėja akomponavo gitara, fortepijonu. Nedidelė salė prisipildė nuostabių garsų – lietaus, perkūnijos, jūros bangų, smėlio, okeano šniokštimo. Kaip buvo puiku patiems groti šiais instrumentais ir pajusti muzikos terapijos galią! O gerbiama Ilona vis kitus instrumentus įduodavo ir vėl naujų garsų lavina užpildydavo salę. Tai tęsėsi dvi valandas. Kiekvienas iš mūsų galėjo tapti kūrėju ir burtininku. Buvo puiku.
Bet vakaras ėjo į pabaigą. Tapome geresni savo mintimis, supratome, kad muzika turi didelį poveikį žmogaus psichikai. Ir ne tik žmogaus – augalai, kurie nuolatos yra ramiame muzikiniame fone, yra stipresni, atsparesni sausrai ir visada išsiskiria žaluma.
Renginių ciklą, kurį vykdo Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriaus kolektyvas, aptarėme savo grupėje. Pagalvojome, kaip kiekvienas iš mūsų galime prie to prisidėti, kokį įdomų žmogų pasikviesti – ir pavyko. Už šį susitikimą esu dėkingas mūsų skyriaus smuiko mokytojai Danguolei Gudžiuvienei.
Tai dar ne viskas – laukia kalėdiniai koncertai, Lotynų Amerikos sportinių šokių šokėjų pasirodymai miestelio kultūros centre. Tai yra mūsų kruopštaus, suderinto darbo rezultatas. Svarbu gerai organizuoti veiklas ir tikėti savo kolektyvu.
Netrukus ir šventų Kalėdų šventė ateis. O kai suplanuotos veiklos įvykdytos, miestelio gyventojai žino: yra Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyrius, kur dirba kūrybingi pedagogai. Jie kartu su savo mokiniais gali parodyti daug gražaus.
Gražių ateinančių švenčių visiems!

Benediktas Siliūnas,
Raseinių meno mokyklos
direktorės pavaduotojas ugdymui Ariogalos skyriuje

Komentarų nėra