Nacionalinė bibliotekų savaitė Ariogalos miesto bibliotekoje

Versija spausdinimui

Vienintelis dalykas,
kurį tikrai privalote žinoti,
yra bibliotekos adresas.
Albertas Einšteinas

Tęsiasi graži tradicija – kiek­vieną pavasarį vyksta Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šiemet jau 25-ąjį kartą visose šalies bibliotekose balandžio 23–29 vyko jai skirti įvairūs renginiai. Iškilminga šios savaitės pradžia – balandžio 23-ioji – UNESCO minima Pasaulinė knygos ir autorių teisių diena. Šių metų Lietuvos bibliotekininkų šventė prisistatė su šūkiu „Europos šeimoje“. Ta proga siekta atkreipti visų dėmesį į Europos vienybės ir Lietuvos narystės Europos Sąjungoje svarbą, taip pat prisiminti ir puoselėti ES vertybes. Karo Ukrainoje akivaizdoje ES pamatinės vertybės – vienybė ir solidarumas – šiandien yra kaip niekad svarbios. Galime didžiuotis ES vienybe ir ryžtu norint, kad į Europą vėl sugrįžtų taika.
Mūsų bibliotekoje vaikams vyko įvairios veiklos, skatinančios sužinoti kuo daugiau apie Europą, žaidėme žaidimus, žiūrėjome dokumentinius filmus apie ES, prisiminėme jos istoriją, kalbėjomės apie jos svarbą ir reikšmę. Visą savaitę bibliotekoje veikė paroda „Europa – mano namai“, kurios tikslas – kuo plačiau pristatyti ES.
Balandžio 30 d. pakvietėme į susitikimą su Alvydu Šlepiku, poetu, prozininku, aktoriumi, scenaristu, režisieriumi – labai įvairiapusiška asmenybe. Iš Molėtų krašto kilęs svečias labai maloniai, betarpiškai bendravo su susirinkusiaisiais. Pokalbis plėtojosi apie daug ką − jo dabar rašomus kūrinius, anksčiau kurtas eiles, knygą, darbą televizijoje, apskritai apie meną, knygą, teatrą, kultūrą, jų poreikį asmenybės formavimui ir kasdienybės nuskaidrinimui.
Susitikime skaitytojams buvo pristatyta jo naujai išleista knyga „Namas anapus upės“. Autorius skaitė novelę iš šios knygos. Prisimintas ir 2011 m. pasirodęs romanas „Mano vardas – Marytė“, 2012 m. Lietuvoje pripažintas geriausia Metų knyga, išverstas į daugelį kalbų, įtrauktas į „The Times“ sudarytą geriausiųjų 2019 m.
knygų sąrašą. Rašytojas pasakojo apie knygos „Mano vardas – Marytė“ atsiradimo aplinkybes, atsakė į klausytojų klausimus. Kadangi ši knyga yra įtraukta į gimnazistams rekomenduojamų literatūros skaitinių sąrašą, susitikime dalyvavo daug moksleivių, kurie autorių pažįsta iš tekstų, skaitytų ir nagrinėtų literatūros pamokose. Romanas nušviečia vieną iš baltųjų istorijos dėmių – vilko vaikų situaciją, apie kurią arba mažai žinoma, arba mažai kalbama. Knyga supažindina su vilko vaikais – vokiečių vaikais, gyvenusiais Rytprūsiuose, kuriuos jų tėvai siuntė anapus Nemuno, kur buvo duonos. Mintis rašyti knygą apie Rytprūsių tragediją, vilko vaikų likimą gimė, kai jau buvo parašytas scenarijus filmui, kuris, deja, iki šiol nebuvo nufilmuotas. Tačiau Alytaus dramos teatras pastatė spektaklį „Marytė“. Rašydamas knygą autorius rėmėsi tikrais faktais, rinkdamas medžiagą bendravo su pačiais vilko vaikais, jų artimaisiais.
Bibliotekos skaitytojai šiltai priėmė A. Šlepiko pasakojimus ir išsiskirstė ketindami plačiau susipažinti su jo kūriniais.
Nors Nacionalinė bibliotekų savaitė baigėsi, tačiau bibliotekos durys atviros smalsiems ir žinių trokštantiems žmonėms. Maloniai kviečiame užeiti, pagal savo pomėgius išsirinkti knygą ir atrasti, atgaivinti skaitymo malonumą!

D. Ališauskienė ir D. Kveškevičienė,
Ariogalos miesto bibliotekos
darbuotojos

Komentarų nėra