Nacionalinė bibliotekų savaitė Ariogalos miesto bibliotekoje

Siųsti Versija spausdinimui

Kaip ir kasmet, balandžio 23–29 dienomis visose šalies bibliotekose vyko Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šiemet ji jau 21-oji. Šių metų Lietuvos bibliotekų savaitės šventė atliepia visuotinius pokyčius ir prisistato su šūkiu: „Nauja realybė – naujos formos“. Kintant realybei, ypač pandemijos metu, neišvengiamai kito ir bibliotekininkų darbo pobūdis. Didelė dalis paslaugų persikėlė į virtualią erdvę. Nors jau antri metai bibliotekas ir skaitytojus dažnai jungia virtuali draugystė, tačiau labai džiugu, kad nei knygų poreikis, nei bibliotekos svarba nesumažėjo.
Per šių metų Lietuvos bibliotekų savaitę Ariogalos bibliotekoje klegėjo Ariogalos vaikų lopšelio-darželio „Kiškučių“ grupės vaikučių balseliai, smalsios vaikų akutės tiesiog sugėrė Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės proga paruoštą programą. Dėl karantino sąlygų jau antrus metus renginiuose skaitytojų negalima sutikti bibliotekoje, tačiau džiaugiamės galėdamos išsiilgtas vaikų šypsenas pasitelkus technologijas pamatyti virtualiame susitikime, renginyje.
Galėjome vaikučius supažindinti su naujomis, įspūdingomis knygomis, kurias gali ne tik skaityti, bet ir girdėti, įgarsintas mūsų teatrų aktorių, galime vartyti nuostabias erdvines, garsines knygas, miklinti pirštukus ir protą su knygomis-dėlionėmis, nustebti ir nudžiugti skaitant knygą su atverčiamais langeliais, slepiančiais knygos paslaptis, taip pat į daugelį vaikų klausimų atsakančias enciklopedijas. O svarbiausia, kad mūsų mažieji bibliotekos draugai galėtų pradėti savarankiškai skaityti, parodėme jiems skaitymą palengvinančias, padrąsinančias skiemenuotas knygeles. Na, ir koks bibliotekos renginys be skaitymo? Vaikams skaitėme puikią
E. Horn knygą „Atsiprašau, ar jūs ragana?“, kurios herojus smalsusis, kaip ir mūsų mažieji skaitytojai, katinas savo įdomių nuotykių sūkury užsuko ir į biblioteką. Buvo smagu vaikams minti mįsles, matant jų gerą nuotaiką, žibančias akutes ir, aktyviai dalyvaujant renginyje, užduodant mums klausimų.
Kitą dieną vyko gražus renginys „Marcelijus Martinaitis vakar ir šiandien“, skirtas Nacionalinės premijos laureato Marcelijaus Martinaičio 85-osioms gimimo metinėms paminėti. Mūsų kraštietis plunksnos virtuozas paliko gilų pėdsaką lietuvių literatūroje. Gimtojo krašto ilgesys, pomėgis skutinėti margučius, meilė katinams – neatsiejama poeto, eseisto asmenybės dalis. Renginys prasidėjo V. Kernagio dainų, kurios sukurtos pagal M. Martinaičio eiles, įrašais. Bibliotekos darbuotojos trumpai apžvelgė nueitą gyvenimo ir kūrybos kelią, įterpdamos ištraukų iš jo knygų.
Populiariausias M. Martinaičio kūrinys – 1977 m. išleistos „Kukučio baladės“. Nuo to laiko Kukučio personažas augo, plėtojosi, užgožė visą kitą poeto kūrybą, tapo vienu svarbiausių ir įsimintiniausių lietuvių kultūros personažų. Baladės verstos į užsienio kalbas, dainuotos, vaidintos, sulaukė įvairiausių interpretacijų. Renginio metu buvo pristatyta ir viena iš paskutiniųjų poeto knygų „Kaip katinai uodega peles gaudo“. O renginiui gyvumo suteikė ir su savo šeimininkėmis prie kompiuterių ekranų sėdintys katinai, kurie klausėsi eilėraščių ir pasakojimų apie savo svarbą žmonių gyvenime. M. Martinaičio kūrybą skaitė literatūros mylėtojos Vesta Golcė, Sigita Laurynaitienė, Monika Ališauskaitė ir Violeta Paulauskienė.
Tai buvo pirmieji nuotoliniu būdu tiesiogiai vykstantys renginiai, tačiau jie puikiai pavyko. Dalyviai, tiek vaikai, tiek suaugusieji, ne tik pagilino žinias, bet ir patyrė gerų emocijų.
Dalė Kveškevičienė ir
Daiva Ališauskienė,
Ariogalos miesto bibliotekos darbuotojos

Komentarų nėra