Naujas krepšinio sezonas prasidėjo turnyru

Siųsti Versija spausdinimui

Žanas VITKUS

Ilgai lauktas 2010-2011 metų krepšinio sezonas prasidėjo rajono vyrų krepšinio turnyru Savivaldybės taurei laimėti. Užsiregistravo net 18 komandų. Daugumos ekipų pavadinimai žinomi, veidai pažįstami, išskyrus keletą naujienų. Pristatau komandas dalyves: „Smeltė“, ,,Darbo partija“, „Dairena“, ,,Autolera“, ,,Danspin – 1“, ,,Danspin – 2“, ,,Vidukelė“, ,,K.B.Viduklė“, ,,Raseika“, ,,Žaiginys“, ,,Karys“, ,,S. C. Girkalnis“, ,,Jauniai – 1“, ,,Sporto c. – 2“, ,,Joseda“, ,,Žerminalis“, ,,Legionieriai“, ,,DIG.K.Luknė“. Po mini atrankinio turo, pasitraukus dviems ekipoms, prasidėjo rimtos kovos. Nors daugumoje porų favoritai buvo aiškūs, tačiau, kai akis pasiilgusi ir gražių derinių, ir absurdiškų klaidų – tai paprasčiausiai buvo atgaiva sielai. Po pirmojoturo nubyrėjus pusei komandų, liko aštuonios stipriausios, kuriospratęsė kovas ketvirtfinaliuose.Pirmieji susitiko ,,Vidukelės“ ir ,,Kario“ sportininkai. Abi ekipos gerokai pasikeitusios ir atjaunėjusios, todėl žaidimas buvo labai greitas. Taškas į tašką. Įpusėjus pirmajam ketvirčiui, lygu – 12:12. Kariškiai ir atrodė karingiau. Antrasis kėlinukas prasidėjo esant rezultatui 23:26 (,,Vidukelės“ nenaudai). Pastarieji, suprasdami rungtynių svarbą, rodė savo nagučius ir, likus žaisti 4:35 sek., įsiveržė į priekį – 38:36. Intriga išliko iki pat didžiosios pertraukos (44:42). Nors J.Petkevičius ir įmetė pusę komandos taškų (18), Viduklės krepšininkai ilsėtis išėjo geresnės nuotaikos.

Antrąją rungtynių pusę atsiliekantieji pradėjo sparčiu tempu ir, sužaidus dvi su puse minutės, jie jau buvo priekyje (48:44). Po trečiosios rungtynių atkarpos svečiai turėjo 5 tšk. deficitą (56:61). Jie pradėjo skubėti, pasipylė klaidos.       Komandą tempė tryse, nors ir ,,Karys“ nedemonstravo kažko stebuklingo, tačiau dažniau laimėjo mikrodvikovas, mažiau klydo. Tai lėmė susitikimo baigtį. Po sunkios pergalės (84:75) ši ekipa keliauja į kitą etapą. Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė jau minėtas J.Petkevičius (31 tšk.). Jam puikiai talkino A.Zinkus (12 tšk.),  A.Petrokas (12 tšk.) bei kiti komandos draugai. ,,Vidukelėje“ sublizgėjo T.Beišys ir T.Banys – po 21 tšk. Neprastai jiems talkino M.Žukauskas (16 tšk.), bet to pasirodė per maža.  Toliau špagas sukryžiavo ,,Darbo partijos“ ir ,,Dairenos ir A.G.“ sportininkai. Prieš tai įveikę gan pajėgius varžovus, krepšininkai atrodė žvaliai. Kova prasidėjo labai atkakliai, ir ką nors iš anksto prognozuoti būtų buvę daugiau nei beprasmiška. Aistros vertos finalo. Po pirmosios rungtynių atkarpėlės stebėjome minimalią darbiečių persvarą – 22:21. Nereikėjo turėti super lakios vaizduotės, idant suprastum, kas vyksta. U-uch. Antrojo kėlinuko metu priešininkai pasirinko beveik identišką taktiką – ,,matadoras ir bulius“ ir taip vaikėsi vieni kitus po aikštelę, kad kiloklausimas – iš kur tiek ištvermės?Šiaip ar taip pirmavo ta pati komanda, tik skirtumas kiek pakito 39:36. Čia ir vėl apie ištvermę kas jos daugiau išsaugojo? Žiūrim. Jautėsi didelis darbiečių noras laimėti (47:42), jie techniškesni (sužaidus 3 min. trečiajame ketvirtyje). Tačiau dar labiau pergalės troško ,,Dairena“ – likus iki šio kėlinuko pabaigos 2:50 min., vėl lygu – 53:53. Va tai tai, va tai tai … Ši rungtynių dalis baigėsi taikiai – 21:21. Bendras rezultatas – 60:57. Žmonės dirbo. Paskutinės 10 min.Čia ,,Darbo partija“ parodė, kad jėgų jie turi kur kas daugiau ir nepalieka jokių vilčių varžovams,leisdami jiems įmesti vos 8 tšk. – 82:65.

Krepšinis žaidžiamas iki finalinio   švilpuko. Nugalėtojams 25 tšk. pelnė D.Gricius, jam padėjo dar keturi krepšininkai, įmetę po 10 ir daugiau taškų. ,,Dairenos“ gretose pastebimiausias buvo R.Dabašinskas (19 tšk.). Trūko draugų palai-
kymo, tad kitame etape – ,,Darbo partija“.

Dar vienose rungtynėse susitiko

,,Autolera“ (pavadinimas naujas, bet beveik visi krepšininkai žinomi) ir ,,Žerminalis“. Jau pačioje varžybų pradžioje svečiai nieko nelaukdami po keturių baudos metimų (N.Karlikanovas) truktelėjo priekin. Po dviejų su puse minutės
jau 9:3. Tempas greitas, gal dėl to,,Žerminaliui“ nesisekė taikliai atakuoti. Nereikia pamiršti ir aukštos ,,Autoleros“ priekinės linijos, juk tai – atkovoti kamuoliai. Įpusėjus kėlinukui – 18:7. Nors rezultatas liūdnokas, vaizdas tikrai nebuvo tragiškas. Prieš antrąjį ketvirtį – 28:18. Nieko tokio. Prabėgus 1:40 min. – 28:24 (M.Milius įmetė du tritaškius iš eilės). Čia supyko komanda iš Girkalnio ir skirtumas šoktelėjo (36:24). ,,Žerminalis“ neleistinai daug prametė iš po krepšio. Svečių atotrūkis vis didėjo, ir prieš didžiąją pertrauką švieslentėje žibantys skaičiai jos nepuošė – 52:33. Laiko dar buvo daug,bet ugnelės mažoka. Prasidėjus antrajai rungtynių daliai, skaičių kombinacija dar gražesnė – 55:33.
Svečiai akivaizdžiai aptingo, tačiau ,,Žerminalis“ tuo pasinaudoti nesuskubo. Skirtumas aptirpo, bet nepakankamai įtikinamai. Nebent,,Autolera“ įsitikino, kad apie didžkukulius galvoti dar anksti, prieš tai reikia pabaigti varžybas. Žaidimas vangokas, netrūko broko, bet buvo ir puikių momentų (N.Karlikanovas ir V.Savostjanovas). Jei ne trečiasis ketvirtis, tikrai būtume pamatę ir šimtąjį tašką. Jei… Yra kaip yra – 91:66. Pralaimėjusioji komanda žaidė darniai, bet ne  taip ryžtingai, kaip galėjo. Rezultatyviausi jos žaidėjai: M.Milius (19 tšk.) bei M.Kavaliauskas (16 tšk.). Nugalėtojų gretose, kaip ir reikėjo tikėtis, daugiausiai taškų pelnė puikiai vienas kitą pažįstantys V.Savostjanovas (24), N.Karlikanovas (20) ir V.Bauža (18). Kitame etape – ,,Autolera“.
Paskutinis ketvirtfinalio susitikimas įvyko tarp ,,Danspin – 1“ ir ,,Žaiginio“ sportininkų. Pirmieji į varžybas atvyko tik septyniese, svečių delegacija atsivežė dešimt krepšininkų.
Būtent todėl žaidimą jie pradėjo labai aštriai ir, sužaidę kiek daugiau nei pusantros minutės, pirmavo 6:3. Čia labai laiku prabilo sunkioji toliašaudė ,,Danspin – 1“ artilerija – A.Šebelskis (trys tritaškiai iš eilės). ,,Žaiginio“ komanda kiek sutriko, o ,,Danspin – 1“ pajuto ritmą ir pirmąjį kėlinuką laimėjo rezultatu 20:13. Kad tai neatsitiktinumas, jie įrodinėjo ir toliau didindami skirtumą. Sužaidus tik tris minutes, skirtumas padvigubėjo – 32:16. Pakvipo svilėsiais. Svečiai

Komentarų nėra