Neadekvatus poelgis mokytojui kainavo darbą

Siųsti Versija spausdinimui

Gytis SADŪNAS

Jautė antipatiją vienas kitam

,,Alio, Raseinių“ redakciją pasiekė Raseinių r. Tauručių kaimo gyventojos, verslininkės Vaidos Dabkevičienės skundas. Moteris tikino, jog jos sūnų Audrių, Ariogalos gimnazijos septintoką, pamokos metu sumušė matematikos mokytojas Jonas Jankūnas.
- Apie mokykloje įvykusį incidentą tarp matematikos mokytojo ir sūnaus sužinojau iš jo bendraklasio Kristupo mamos. Jis grįžęs į namus papasakojo savo mamai, o ji paskambino man,- ,,Alio, Raseiniams“ pasakojo V. Dabkevičienė.- Tuomet pasikviečiau sūnų ir paprašiau viską atvirai papasakoti. Anot verslininkės V. Dabkevičienės, sūnus prisipažino, jog konfliktas su mokytoju įvyko pamokos metu. ,,Audrius pasakojo, jog norėjęs pasižiūrėti kuri valanda, iš kišenės išsitraukė mobilųjį telefoną. Matematikos mokytojas J. Jankūnas, pamatęs jo rankose telefoną, norėjo jį atimti. Bet Audrius nė nemanė atiduoti. Tuomet pedagogas griebėsi smurto. Bandydamas jėga iš sūnaus atimti mobilųjį telefoną užlaužė ranką ir parbloškė ant suolo. Krisdamas Audrius labai stipriai susižalojo šoną“,- pasakojo moksleivio motina V. Dabkevičienė. Dėl sūnaus sumušimo Ariogalos gimnazijos septintoko tėvai Dabkevičiai jau parašė pareiškimą rajono policijos komisariatui ir savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjui. Tačiau atsakymų kol kas dar negavo.
Verslininkė V. Dabkevičienė ,,Alio, Raseiniams“ neslėpė, jog sūnus matematikos mokytojo J. Jankūno nemėgo nuo pirmos dienos. ,,Jie visą laiką vienas kitam jautė didelę antipatiją, kol pagaliau vieną dieną ji peraugo į smurtą“,- atviravo Ariogalos gimnazijos septintoko motina.

Tikina, jog nesmurtavo

Pasak Milašaičiuose gyvenančio matematikos mokytojo J. Jankūno, konfliktas su septintos klasės mokiniu Audriumi įvyko dėl to, kad jis per pamoką elgėsi labai iššakiančiai ir įžūliai: žaidė mobiliuoju telefonu, triukšmavo ir trukdė darbui. Tačiau pedagogas tikina, jog prieš moksleivį fizinio smurto tikrai nenaudojo.
,,A. Dabkevičių kelis kartus įspėjau, kad padėtų telefoną ir netrukdytų kitiems mokiniams. Tačiau visos mano pastabos – lyg nuo žąsies vanduo. Tuomet priėjęs paprašiau paduoti man mobilųjį telefoną, kad galėčiau paskambinti mamai ar tėvui. Tuomet jis įsidėjo jį į kišenę. Aš vis tiek pabandžiau paimti mobilųjį telefoną ir paskambinti jo tėvams. Bet moksleivis ėmė labai priešintis, todėl tokio ketinimo atsisakiau. Liepiau Audriui pasilikti po pamokos ir surinkti klasėje mokinių paliktas šiukšles“,- pasakojo pedagogas J. Jankūnas.
Jo teigimu, septintokas Audrius mokosi labai blogai – trejetais ir ketvertais. Be to, yra labai nedrausmingas. Todėl tėvams labiausiai reikėtų susirūpinti dėl šios priežasties, o ne dėl sūnaus sekamų pasakėlių apie tariamą mokytojo smurtą…
,,Jei atvirai, tai iki šios dienos V. Dabkevičienės sūnus dar nemoka …daugybos lentelės. Pernai vasarą dėl to jam buvo pataisa. Paskui pas mane atėjusi pati mama prašė,
kad kaip nors parašyčiau ketvertą“,- atviravo pedagogas J. Jankūnas.

Mokytojas parašė pareiškimą ir išėjo iš darbo

Ariogalos gimnazijos direktorius Arvydas Stankus ,,Alio, Raseiniams“ pasakojo, jog pamokos metu įvykęs konfliktas tarp matematikos mokytojo ir septintoko labai tradicinis. Ir tokių atvejų šiandieniniame mokyklos gyvenime pasitaiko gana dažnai. Tik gaila, kad tokia smulkmena sukėlė tokį atgarsį.
Pasak A. Stankaus, moksleivis Audrius per matematikos pamoką turėjo ant suolo mobilųjį telefoną, nors Mokinių taisyklėse ir sakoma, kad pamokų metu naudotis mobiliaisiais telefonais griežtai draudžiama.
,,Kiek suprantu, tas konfliktas tarp septintoko ir mokytojo dėl to ir kilo. Buvo mokytojo prašymas ir reikalavimas jį paslėpti. Tačiau moksleivis to nedarė,- ,,Alio, Raseiniams“ pasakojo Ariogalos gimnazijos direktorius.- Nors po konflikto abi pusės kalbėjo priešingai. Mokinys sakė, kad jis telefoną įsidėjo, o mokytojas – kad ne. Iš tikro nepilnamečio sumušimo nebuvo. Situacija buvo maždaug tokia: atiduok – neatiduosiu. Matyt, paskui buvo vyriškas paėmimas už rankos. Ir, kaip suprantu, tas berniukas truputį susitrenkė nugarą į suolą. Tiksliai net negaliu pasakyti. Visa tai atsitiko nedidelio pasitąsymo metu. Ir nors specialiai fizinio smurto pedagogas prieš moksleivį ir nenaudojo, tačiau iš tikrųjų taip neturėjo įvykti. Dėl to kaltės šešėlis krenta tik ant mokytojo. Jis  suaugęs žmogus ir privalo pamokoje taip valdyti situaciją, kad tokių dalykų nekiltų.“
Pasak Ariogalos gimnazijos direktoriaus A. Stankaus, paprastai mokinio ir mokytojo konflikte niekada taip nėra, kad būtų teisi tik viena pusė. Tačiau nepaisant to, kitą dieną po konflikto su septintoku pedagogas J. Jankūnas parašė pareiškimą ir savo noru išėjo iš darbo. Jis Ariogalos gimnazijoje matematikos mokytoju išdirbo aštuonerius metus.

8 Komentarai

 1. dolu

  2011-03-03 22:10

  del smulkmenos isejo is darbo… matyt kad ne smulkmena. ir dar direktorius pamirso pamineti,kad jau buvo surinkti tos klases mokiniu tevu parasai del matematikos mpkytojo pakeitimo ir jo nepedagogisko elgesio pamoku metu. vat kaip “saugiai” musi vaikai leidzia laika mokyklose…

 2. blah blah

  2011-03-04 16:41

  as pasipiktinus!!!!.. tuo andrium ir jo teveliais…. zmones jus dabar neinat i mokykla, nebunat pamokose ypac Jenkuno ir nieko nezinot. kaip galit kaltint mokytoja, kai pats mokinys kaltas, o, kaip mokytojas, jankunas tikrai geras tik reikia mokytis. pati pas ji mokiaus ir man jis nieko blogo nedare. priesingai gerai isaiskino pamokas ir viska mokejau! o kai mokiniai meto i mokytoja siuksles triuksmauja ir keikias tai cia normalu pagal jus??? jei mokinys butu buves sventas del pasiziurejimo i telefona tikrai taip nebutu nutike…

 3. Lilija

  2011-03-04 21:52

  Jau šiandien galime užjausti moksleivio tėvus- oi verks gyvenime jie dėl tokio sūnelio, oi raudos kruvinom ašarėlėm, jei dar tokio amžiaus būdamas visus šokdina. Ėmė mokytojas ir užsipuolė nėkaltą vaikelį… nesekit pasakėlių.

 4. Petras

  2011-03-08 12:02

  na ir nagli tie Dabkevičiai. vaikas daugybės lentelės nemoka, o jie mokytojui akis drasko… matyt galvoja, kad sūnus, kaip Kėdainių knezius galės diplomą už babkes įsigyti:)

 5. indre

  2011-04-02 20:57

  jenkunas geras mokytojas gaila kad del kazkokio neklauzados tenka palikti darba

 6. Rokas

  2011-05-30 15:22

  musu mokytojas buves geras budavo :(

 7. Anonimas

  2012-05-30 22:10

  Tas Audrius tikras pasiutėlis aš pats dažnai matydavau kaip jis elgiasi. Visur mėto šiukšles, nesimoko, ir dar mokytoją visokiais žodžiais vadina.Tikras lepūnėlis tėvai per dar ilgai raudonuos iš gėdos.

 8. Anonimas

  2012-06-01 13:25

  Audrius mokosi blogai,neklauso mokytoju,jam yra adaptuota programa (palengvinta viskas) dar iki siol nezino kiek bus 4+3 sako 4.Nors ir mokosi labai blogai,jam tevai leidzia zaisti kompiuteriu,perka naujus ,,sustrus,, telefonus.Tevai apsoliuciai negalvoja apie savo vaiko ateiti.Per pamokas ir iki siol zaidzia su mobiliuoju telefonu,kartais pabega is pamoku.Pirma nereikia uzstoti savo vaika,o ziureti kaip jis elgiasi ir pan.Vaidina pasikelusi,bet toks nera.Tai va reikia labiau dometis savo vaiku,kaip jis elgiasi mokykloje,ka daro ir t.t.