Nebus jokios laimingos pasakos

Siųsti Versija spausdinimui

Visi nekantriai laukiame gyvai vykstančių renginių. Ar girdėjote, kad tokį įvykį greitai turėsime Raseiniuose? Gegužės 14 d. į Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešąją biblioteką susitikti su skaitytojais, atsakyti į jų klausimus atvyksta rašytojas Rimantas Kmita, populiariųjų romanų „Pietinia kronikas“ ir „Remyga“ autorius.
R. Kmita parašė pjesę apie Šiaulius, pagal ją režisierius Oskaras Koršunovas pastatė spektaklį „Remyga“. Vėliau rašytojui kilo mintis išplėtoti siužetą ir parašyti romaną apie nenuspėjamas gyvenimo audras, vykusias Šiauliuose (taip pat ir visoje Lietuvoje) prieštaringais ir sudėtingais 1988–1995 m. Jei mėgstate, kad knygoje būtų tikrų istorinių faktų, dokumentinės medžiagos, kasdienybės autentikos, jų rasite – tai ir popiežiaus vizitas, rusų majoro žūtis, Sovietų Sąjungos lyderio Michailo Gorbačiovo atvykimas į Lietuvą. Tačiau šiame magiškojo realizmo stiliumi sukurtame romane, be abejo, daug pramanytų dalykų, vykusių Sąjūdžio metais ir Nepriklausomybės pradžioje Šiauliuose – paslaptingame Saulės mieste. Knyga įdomi ir savita tuo, kad joje daug teksto šiaulietiška tarme, kuri artima ir raseiniškiams.
Pagrindinis romano veikėjas Remyga (Remigijus Volkūnas) grįžta iš karo Afganistane su mintyse gyvenančia slėpininga Afsana ir sutinka Sonatą, uošvį, tikisi sukurti laimingą šeimą. Ką tik vedęs Remyga pradeda darbą milicijoje ir ieško ne tik savo vietos gyvenime, bet ir savo tėvų, šeimos šaknų. Remyga turi tokių problemų, kaip ir daugelis žmonių – tikrai ne visada jaučiasi gerai, tačiau jis „karštligiškai bando surasti savo likučiuose ką nors gražaus“, todėl kovoja su blogiu ir neteisybe, matomais ir nematomais priešais. Remygos likimas sudėtingas, santykiai audringai vystosi ir šeimoje, ir darbe, knygos veikėjai labai spalvingi ir įvairūs. Kaip sako pats autorius, romane „nebus jokios laimingos pasakos“.
Už romaną „Remyga“ 2020 m. rašytojui, literatūrologui, poetui
R. Kmitai paskirta Lietuvos rašytojų sąjungos premija. Knygą „Remyga“ (leidykla „Tyto alba“) galite perskaityti ją pasiėmę iš Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos ir Ariogalos, Girkalnio, Kalnujų, Paupio, Viduklės ir Žaiginio filialų. Šį romaną bus galima ir įsigyti renginyje gegužės 14 d. 16 val. viešojoje bibliotekoje. Kadangi šiuo metu žiūrovų skaičius renginiuose ribojamas, prašome paskubėti į jį užsiregistruoti (tel. (8 428) 70 092, el. p. komplektavimas@raseiniai.rvb.lt). Renginys vyks laikantis visų šiuo karantino metu reikalingų saugumo priemonių.
Gitana Andriulienė,
RMMVB Dokumentavimo ir IT administravimo skyriaus vedėja

Komentarų nėra