Negaluojančioje „Raseinių melioracijoje“ – naujas vadovas

Siųsti Versija spausdinimui

Arūnas DAMBRAUSKAS

Ypatingai sunkų laikotarpį išgyvenančios įmonės darbuotojai gauna tik trečdalį minimalaus atlyginimo, tačiau dar tikisi, kad pavyks išvengti bankroto.
„Viso gero“, – nežymiai linktelėjęs salėje susirinkusiems darbuotojams tepasakė ką tik iš įmonės generalinio direktoriaus pareigų pasitraukęs Ramūnas Noreika ir kukliai pasišalino. Ir tai suprantama – R.Noreikos valdymo metu įmonė atsidūrė ties žlugimo, o jos darbuotojai – ties skurdo riba.
„Gauname tik 270 litų. O juk pinigų reikia ne tik maistui, bet ir komunaliniams mokesčiams“, – ašarodama sielojosi susirinkime dalyvavusi moteris.
Naujuoju įmonės direktoriumi tapo buvęs technikos direktorius Ričardas Valavičius. Gerbiamas ir daug metų čia išdirbęs specialistas neketino puikuotis pažadais ir buvo pabrėžtinai santūrus.

Jis užsiminė, kad veiklos planus ypač varžo tai, jog dėl galimai pusvelčiui parduoto turto „Raseinių melioracija“ atsidūrė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) akiratyje. Tai trukdo dalyvauti konkursuose ir kelia įtarimų partneriams.
Darbuotojų susirinkime dalyvavusios atstovės iš Valstybės turto fondo Reginos Motiejūnienės R. Valavičius paklausė: gal ji žinanti, kada FNTT baigs savo tyrimą.
„Tikrai nežinau ir neįsivaizduoju, kiek jis tęsis. Mes galime paklausti, tačiau žinome, kad atsakymas bus aptakus“, – sakė R. Motiejūnienė.
Negaluojančią melioracijos įmonę slegia lėšų trūkumas.Be to, teisminį ieškinį dėl 600 tūkst. litų skolos yra pateikusi degalus tiekianti bendrovė„Šoklys“.
Netrukus bus paskelbtas „Raseinių melioracijos“ privatizavimo aukcionas. Neabejojama, kad galimus investuotojus ypač domina įmonei priklausanti poilsiavietė Juodkrantėje.
„Tikėkimės, kad įmonę nupirks rimti žmonės, kurie bus suinteresuoti vystyti gamybą“, – vylėsi ilgametis „Raseinių melioracijos“ vadovas Antanas Siudikas.
Įmonės bėdos prasidėjo tuomet, kai jis buvo atleistas ir vadovavimo vairas perduotas iš Kauno atvykusiems žmonėms.
Pasak A.Siudiko, visas pertvarkas, po kurių „Raseinių melioraciją“ užgriuvo sunkumai, inspiravo Žemės ūkio ministras Kazimieras Starkevičius. Be jokios akivaizdžios priežasties atleidus A.Siudiką, į vadovų kėdes atsisėdo K.Starkevičiaus kolegos, konservatoriai iš Kauno – R.Noreika ir Benius Mažeika.
Įvykus pasikeitimams, prasidėjo įmonės turto išpardavimas, kurio peripetijas dabar ėmėsi tirti FNTT.„Objektai buvo pardavinėjami pusvelčiui. Kažkas iš to turėjo naudos, tačiau tai didelė neteisybė įmonės darbuotojų atžvilgiu. Juk tų žmonių rankomis ir buvo sukurtas tas turtas“, – su nuoskauda kalbėjo A.Siudikas, kuris prieš kelis mėnesius darbuotojų reikalavimu buvo paskirtas įmonės stebėtojų tarybos nariu.

Komentarų nėra