Neįgaliųjų bendruomenės išvyka į Tervetę

Versija spausdinimui

Ruduo – nuostabus metas, dovanojantis gamtai auksines spalvas ir kviečiantis keliauti, pažinti naujus dalykus. Tai daryti labai gera kartu su gausiu būriu bendraminčių. Raseinių rajono neįgaliųjų bendruomenei patirti turiningų, smagių akimirkų kartu kasmet padeda puikios pažintinių projektų rengėjos ir įgyvendintojos: Raseinių soroptimisčių klubo narė, buvusi klubo prezidentė Veronika Čirvinskienė ir VšĮ Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centro direktorė Asta Stanaitienė.
Kaip ir kasmet, Raseinių soroptimisčių klubas sėkmingai įgyvendino tęstinį pažintinį projektą, skirtą rajono gyventojams, turintiems įvairių negalių. Projekte dalyvavo Raseinių kurčiųjų pirminės organizacijos, Raseinių rajono žmonių su negalia sąjungos, Raseinių rajono neįgaliųjų bendrijos, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos, Šiluvos neįgaliųjų globos bendrijos nariai bei VšĮ Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centro lankytojai.
Projekto metu organizuojamos įvairios pažintinės išvykos. Praeitais metais vienos dienos stovykloje – išvykoje į Lietuvos pajūrį, Lietuvos jūrų muziejų ir delfinariumą Klaipėdoje dalyvavo beveik 50 Raseinių rajono vaikų ir suaugusiųjų, turinčių negalią. Šiais metais projekto dalyviai turėjo galimybę nukeliauti ir į netolimą užsienį – aplankytas Tervetės gamtos parkas Latvijoje ir Tervetės XII a. medinė pilis. Išvykti į labai lauktą ir kruopščiai suplanuotą kelionę pavyko tik iš trečio karto. Vasarą praūžusi galinga audra Latvijos ir Lietuvos pasienyje padarė labai daug žalos nuostabiame turistų gausiai lankomoje vietoje, rugsėjį vis dar vyko parko tvarkymo darbai. Gavus žinią, kad Tervetės gamtos parkas duris lankytojams atveria nuo spalio mėnesio, antrą spalio sekmadienį pilnutėlis autobusas iš Raseinių pajudėjo į Latviją.
Atvykusią grupę pasitiko nuostabi gidė – geroji ragana Elena. Geros nuotaikos netemdė stiprus vėjas ir protarpiais lynojantis lietus. Geroji ragana Elena vedžiojo nuostabiais miško parko takais ir takeliais, pasakojo istorijas ir legendas apie stebuklingus miško gyventojus. Supomės ant raganos šluotos, paglostę varlę lipome į stebuklingą norų šulinį, palietę drakono kiaušinį patikėjome, kad visada būsime sveiki, užkopėme į kalną pas miško karalių, drąsiausieji užlipo ir į apžvalgos bokštą. Ištyrinėjome, išlandžiojome nepakartojamą nykštukų miestelį. Gėrėjomės tropinių drugelių grožiu ir draugiškai riedėjome žaliuoju parko traukinuku.
Patirtus įspūdžius aptarėme pietaudami gryname ore – Tervetės gamtos parke esančiame kempinge. Bendros patirtys išvykose sustiprina, dovanoja džiugių akimirkų, gerina emocinę sveikatą. Išvykos dalyviams Tervetė nuo šiol bus nuostabių atradimų kupinas pasaulis, o ne nežinomos vietovės pavadinimas.
Už finansinę paramą įgyvendinant projektą Raseinių soroptimisčių klubas dėkoja Raseinių rajono savivaldybei ir vicemerui Mingaudui Tamaliūnui, UAB „Danspin“ ir UAB „Brosta“, už partnerystę ir bičiulystę – VšĮ Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centro direktorei
A. Stanaitienei. Nekantriai lauksime kitų išvykų.

Sandra Maslauskienė,
Raseinių soroptimisčių klubo narė

Komentarų nėra