Nereikalingų daiktų perdirbimas ir antras gyvenimas: tvarumo meninė edukacija

Versija spausdinimui

Gegužės 12–16 d. vyko mobilumo vizitas Kipro Respublikoje. Jame dalyvavo Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos direktorė Reda Kunickienė, pavaduotoja Silva Morkevičienė ir metodininkė Jurga Urbonavičienė. 5 mokymų dienas organizavo mokymų organizatorė Jolanta Barščevičė. Vizito tikslas – plėtoti darbuotojų supratimą tvarumo klausimais, kuris įgalins juos priimti tvarius sprendimus organizacijoje ir kasdieniniame gyvenime.
Aplankėme nemažai įstaigų, bet labiausiai įsiminė susitikimas viešbutyje „Coral Beach Hotel & Resort“, kur čia taikomas tvarumo priemones mums pristatė Nikos Anastasiou. Viešbutis skiria didelį dėmesį nereikalingų daiktų panaudojimui, siekdamas ne tik sumažinti atliekų kiekį, bet ir skatinti kūrybiškumą bei sąmoningumą. Viešbutis turi unikalią iniciatyvą – meno projektą, kuriame senos medžiagos ir daiktai atgimsta antram gyvenimui per meninius kūrinius, puošiančius jo erdves. Senos medžiagos ir daiktai yra naudojami kuriant dekoratyvinius elementus ir meno kūrinius, tokius kaip sienų tapybos darbai, skulptūros ir pan., taip skatinant tvarų daiktų panaudojimą. Šie kūriniai ne tik sumažina atliekų kiekį, bet ir puikiai atspindi tvarumo idėjas, išsaugodami praeities daiktų vertę ir suteikdami jiems naują prasmingą funkciją. Viešbutis taip pat organizuoja tvarumo edukacijų inicia­tyvas savo svečiams, skatinančias juos dalyvauti kūrybiniuose procesuose, kuriuose naudojamos perdirbtos medžiagos, ir pasitelkia meną kaip būdą mokyti apie atsakingą vartojimą ir perdirbimą. „Coral Beach Hotel & Resort“ ne tik deklaruoja tvarumo svarbą – jis ją įgyvendina praktikoje, kuria sąlygas atsakingam poilsiui, kai svečiai gali mėgautis prabangiu aptarnavimu žinodami, kad jų pasirinkimas prisideda prie aplinkosaugos, bendruomenės gerovės ir ilgalaikės planetos sveikatos. Iniciatyvos, skirtos nereikalingiems daiktams perdirbti ir meninei tvarumo edukacijai, padeda svečiams suprasti tvarumo svarbą ir įtraukia juos į praktinius veiksmus, skirtus aplinkos apsaugai.

Mes taip pat dalyvavome tvarumo meninėje edukacijoje – turėjome galimybę ištapyti akmenukus. Kilo daug idėjų, kaip galėtume pritaikyti šias veiklas Raseinių Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentams. Jau kirba mintis prikelti antram gyvenimui kėdes ir kitus rakandus. Būsima Raseinių TAU programa bus nuspalvinta tvarumo idėjomis.

Silva Morkevičienė,
Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos
direktoriaus pavaduotoja

Komentarų nėra