Nuaidėjo septintoji respublik inė šlagerių šventė „Skinsiu raudoną rožę“

Siųsti Versija spausdinimui

Rugpjūčio 25 d. prie Sujainių tvenkinio nuaidėjo septintoji respublikinė šlagerių šventė „Skinsiu raudoną rožę“. Ilgai lauktas renginys sukvietė nemažą būrį žiūrovų ir dalyvių, netrūko įvairiausių pramogų, edukacinių užsiėmimų.
Šventėje dalyvavo komanda iš „Prisijungusi Lietuva“. Kas norėjo, galėjo išbandyti jėgas žaidime „Išmanusis laimės ratas“. Visi buvo kviečiami sukti laimės ratą ir atsakyti į klausimą apie internetą, saugų elgesį jame ir skaitmeninį raštingumą. Klausimai buvo smagūs ir lengvi.
Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Sujainių filialo kiemelyje visų laukė biblio­tekininkė Danelija Laurinavičiūtė. Puiki edukacinių užsiėmimų organizatorė, nestokodama kūrybinių minčių ir idėjų, sudomino ir jaunus, ir vyresnio amžiaus svečius. Aplankius edukacinius kiemelius dėmesys krypo į puikius, linksmai nusiteikusius šokėjus ir dainininkus.
Šeiminių duetų ir liaudiškos muzikos šokių kolektyvų pasirodymų programoje dalyvavo Raseinių rajono kultūros centro filialų duetai: šeiminis mamos Vaidos ir dukters Elizos bei Kamilės ir Elizos duetai iš Paliepių (vadovė V.Aputytė), šeiminis mamos Vilijos ir dukters Gabijos duetas iš Ariogalos (vadovė R.Aleksiejienė), šeiminis mamos Jolitos ir dukters Erikos duetas iš Berteškių (vadovė J.Lukonaitienė), Adrijos Šatkauskaitės ir Elijaus Švitinsko duetas, kurį paruošė Adrijos mama Inga Šatkauskienė. Trankiais šokiais susirinkusiuosius džiugino Raseinių rajono kultūros centro šokių kolektyvai: tautinių šokių kolektyvai „Raskila“ ir „Aušrinė“ iš Šiluvos (vadovė M.Urniežienė), liaudiškų šokių kolektyvas „Sugrįžki, jaunyste“ (vadovė O.Babonienė). Šeiminių duetų ir liaudiškos muzikos šokių kolektyvų pasirodymų programą užbaigė Gėluvos mergaičių ansamblis (vadovė R.Andriuškevičienė) ir Sujainių moterų šokių kolektyvas „Banga“ (vadovė L.Balserienė).
Kasmet vykstanti šlagerių šventė „Skinsiu raudoną rožę“ kaskart sulaukia daugiau žiūrovų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Džiugu matyti daug garbių svečių, atvykusių į mūsų mielą ir gražų kampelį prie Sujainių tvenkinio. Renginyje dalyvavo rajono Savivaldybės meras Andrius Bautronis, mero pavaduotojas Kęstutis Užemeckas, Seimo narė Vida Ačienė, Seimo pirmininko pavaduotojo Arvydo Nekrošiaus padėjėjai Skaidrutė Žuvelaitienė ir Algimantas Mielinis, rajono Tarybos nariai Jūratė Garliauskienė, Aldona Ona Radčenko, Antanas Kilčauskas, Jonas Vazgys.
Po trumpos pertraukėlės prasidėjo vokalinių ansamblių pasirodymai. Kasmetiniai renginio vedėjai Rasa Šebelskienė ir Bronius Stonys kvietė ansambliečius atlikti melodingas senosios estrados dainas. Šventė prasidėjo tradiciniu Sujainių moterų šokių kolektyvo „Banga“ (vadovė L.Balserienė) šokiu „Skinsiu raudoną rožę“. Skambias dainas dovanojo vokaliniai ansambliai „Gėluvos gaida“ (vadovė R.Andriuškevičienė), Sujainių mišrus vokalinis ansamblis „Šypsena“ ir moterų vokalinis ansamblis ,,Vijūnė“ iš Viduklės (vadovė L.Matelienė), moterų vokalinis ansamblis „Aušrinė“ iš Gruzdiškės (vadovė J.Lukonaitienė), Eligijos ir Remigijaus duetas bei šeiminis tėčio Andriaus ir dukros Barboros duetas iš Nemakščių (vadovas R.Laugalis). Duetų pasirodymus papildė Nemakščių moterų šokių kolektyvas (vadovės L.Andrulienė ir Ž.Lembutienė). Į šventę atvyko vokalinių ansamblių ir iš kitų miestų: Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Šėlsmas“ (vadovas A.Bartkevičius), Joniškio ligoninės vokalinis ansamblis „Salvia“ (vadovė I.Buožiuvienė), Tauragės kultūros centro vokalinė grupė ir Tauragės kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis „Dar pabūkim“ (vadovas A.Rakevičius), Šakių rajono Kriūkų mokyklos-daugiafunkcio centro moterų vokalinis ansamblis „Dorė“ (vadovė A.Ubartaitė), Kybartų kultūros centro Pajevonio moterų vokalinis ansamblis „Aušrinė“ (vadovė I.Menčinskienė), Jonavos kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Presto“ (vadovė S.Maslauskaitė). Džiugu, kad pagal šlagerių muziką yra statomi šokiai, o juos šoko Kultūros centro šokių kolektyvas „Nuotaika“ ir Norgėlų šokių kolektyvas „Šypsena“ (vadovė A.Jukilaitienė). Nuskambėjus finalinei dainai prasidėjo vakaro programa, joje šlagerius dainavo solistė Regvita Garšvaitė kartu su Lina Urniežiūte. Septintoji šlagerių šventė pasibaigė Laimos Žemaitytės ir grupės „Lietuvaičiai“ koncertine programa. O įspūdingi fejerverkai tarsi sakė, kad šventė baigėsi ir vėl visi susitiksime kitais metais.
Organizatoriai dėkoja šventės globėjai Raseinių rajono savivaldybei, informaciniams rėmėjams: savaitraščiui „Alio, Raseiniai“ bei internetiniams portalams www.manoraseiniai.lt, www.sujainiai.lt,  www.raseiniunaujienos.lt, www.krastietis.lt, www.raseiniaitv.lt, „Rastelevizijai“, „Renginiai Raseiniuose“, „Raseiniškiai“, „Raseinių naujienos“, taip pat Airinui Jermolajevui, Vytaliui Judickui, Pranui Laurinavičiui, Jonui Vazgiui, UAB „Litspin“ direktoriui Kęstučiui Žilinskui, UAB „Siglivita“ ir direktorei Linai Kuzmarskienei, UAB „Izora“ direktoriui Edmundui Čėsnai, UAB „Dudaudis“ ir vadovams Rimai ir Virginijui Pukinams, MB „Pas Justą“ ir direktoriui Justui Dargevičiui, KB „Raseinių prekyba“ ir direktorei Reginai Vizgirdienei, IĮ „Vasiukai“ ir direktoriui Giedriui Rudžianskui. Nuoširdi padėka rėmėjams už įspūdingus fejerverkus.
Už geranorišką pagalbą dėkojame Raseinių rajono kultūros centro darbuotojams, garso operatoriui Domantui Valinčiui, šviesos operatoriui Nerijui Guntarskiui, garso operatoriaus padėjėjui Vytautui Kasparavičiui, įrašų studijos vadovui Raimundui Tarvydui, kasmetinei renginio scenografei Janinai Marijai Šiuipienei. Prie renginio pasiruošimo svariu indėliu prisidėjo ir už tai nuoširdžiai ačiū tariame Vincui Šebelskiui, Virginijui Vaičikauskui, Jonui Volfai, Arvydui Šaukliui, Jonui Gurgždaičiui ir Virginijui Užmedzkiui, už skanius sūrius dėkojame Domutei Stonienei, puikioms šeimininkėms ir visiems padėjusiems organizuoti šią šventę.

Rita Visockienė,
kultūrinių renginių organizatorė Sujainiuose

Komentarų nėra