Nugalėti RKL lygos lyderiai

Siųsti Versija spausdinimui

Mindaugas TUČAS

RKL krepšinio lyga

Vasario 4 dieną Raseinių „Rasai“ išvykoje žaidė prieš šio sezono ir grupės absoliučius lyderius – Molėtų „Ežerūno-Kario“ komandą, kuri šį sezoną dar nebuvo patyrusi pralaimėjimų. Pirmąjį susitikimą namuose buvome pralaimėję tik po pratęsimo, bet iš žaidimo matėsi, kad galime įveikti šią komandą. Tiesa, įveikti išvykoje yra sunkiau, nes dauguma komandų namuose rungtynes žaidžia geriau, ir tai suprantama. Varžybos buvo gana įtemptos. Geriau pradėję mūsų krepšininkai iškart išsiveržė į priekį, tačiau pirmojo kėlinio antroje pusėje Molėtų komanda atstatė savo pranašumą. Antrasis kėlinys buvo labai nesėkmingas aikštės šeimininkams. „Rasai“ jį laimėjo 15 taškų skirtumu ir prieš didžiąją pertrauką turėjo 9 taškų pranašumą.Antroje rungtynių pusėje savo sirgalių audringai palaikoma šeimininkų komanda suaktyvino gynybą ir prisivijo mūsų komandą. Paskutiniajame kėlinyje išaiškėjo, kas buvo geriau pasiruošę šioms rungtynėms psichologiškai, nes per rungtynes pirmaujanti komanda keitėsi net 10 kartų. Molėtų „Ežerūno-Kario“ pergalę galėjęs ištraukti tritaškis skriejo pro šalį ir atsikovojusi kamuolį mūsų komanda iškovojo labai sunkią pergalę, taip atsirevanšuodama už pralaimėjimą namuose. Raseinių „Rasai“ – pirmoji komanda, kuri išsivežė pergalę iš Molėtų jau per beveik 2 RKL sezonus. Dar džiugiau tai, kad nugalėjome komandą, kuri 2009-2010 metų sezone užkirto mums kelią į didįjį finalą ir nugalėjome ne bet kur, o jų pačių aikštelėje 66:67 (21-15, 13-28, 19-13, 13-11).
Šiose rungtynėse mūsų komandą į pergalę vedė Vaidas Trepočka – 20 taškai, Vidmantas Užkuraitis – 18 taškų, Artūras Lencevičius – 14 taškų.  Vasario 5 dieną namuose laukėme svečių iš Elektrėnų – „Centauro“ komandos. Sunku pasakyti, kodėl  į rungtynes Elektrėnų komanda atvyko tik šešiese – gal komanda išretinta traumų, o gal žaidėjus išretino siautėjanti gripo epidemija, bet aišku viena – tokia sudėtimi pasipriešinti mūsų komandai jie neturėjo galimybių. Kadangi mūsų komanda pajėgesnė meistriškumu ir šiose rungtynėse buvo didesnė kiekybe, tai jau nuo pat susitikimo pradžios nekilo abejonių, kas laimės. Mūsų komanda žaidė tiesiog savo malonumui ir žiūrovams. Jau nuo pradžių Raseinių „Rasai“ įgiję solidų pranašumą jį tik didino efektingai žaisdami tiek puolime, tiek gynyboje. Varžovai buvo sutriuškinti 111:67 (30:10), (27:21), (28:18), (26:18). Raseiniškių gretose puikiu žaidimu pasižymėjo Valdemaras Savostjanovas (33 taškai, 4 rezultatyvūs perdavimai, 4 perimti kamuoliai), Vaidas Trepočka (22 taškai, 5 rezultatyvūs perdavimai) ir Vidmantas Užkuraitis (21 taškas, 11atkovotų kamuolių, 4 perimti kamuoliai, 1 blokas). Buvo puikus savaitgalis mūsų komandai ir malonios akimirkos komandos fanams. Kitos rungtynės namuose vyks 2011-02-11 18:00. Susitinka Raseinių „Rasai“- Š.M.K.A.-Lietuvos draudimas.

Krepšinis, rajono pirmenybės

Vasario 5 dieną susitiko „Jauniai-1“ ir „Vidukelė“. Jaunieji krepšininkai išretinti gripo tik septyniese galėjo rungtyniauti susitikime, o„Vidukelė“, kaip visada į visas
rungtynes žiurėdama labai atsakingai, atvyko pilnos, pajėgios sudėties. Susitikimo pradžia buvo lygi, tik šiek tiek nervinga. Visą pirmąjį kėlinį vyko lygi kova, o jaunieji krepšininkai net negalvojo sudėti ginklų ir lengvai pasiduoti. Po gana lygaus pirmojo kėlinio vis dėlto jį sugebėjo laimėti „Vidukelė“, geriau sužaidusi jo pabaigą (16-20). Antrasis ir trečiasis kėliniai jau išryškino trumpą jaunųjų žaidėjų komandos suolelio problemą. Šiuose kėliniuose „Vidukelė“ sugebėjo susikrauti solidų pranašumą, laimėdama kėlinius 15-29 ir 11-23. Ketvirtasis kėlinys jau nekėlė abejonių, kas laimės šį susitikimą, nors jaunieji krepšininkai, sukaupę paskutines jėgas, ir laimėjo jį (18-12), bet prieš tai dideliais skirtumais pralaimėti kėlinukai neleido kiek arčiau priartėti, ir susitikimą laimėjo „Vidukelė“ 84-60, 16-20, 15-29, 11-23, 18-12. Nugalėtojų gretose pasižymėjo M. Žukauskas – 23 taškai.
Antrajame šio vakaro susitikime susitiko „Jaunučiai-2“ ir „Žaiginys“. Žaiginio komanda jau nuo pat kėlinio pradžios nedavė priešininkams suabejoti jų pranašumu ir labai susikaupę pradėję šį susitikimą išlaikė savo persvarą iki rungtynių pabaigos. Tiesa, rezultatas nėra toks didelis jų naudai, bet tai tik dėl to, kad jie šį vakarą leido pažaisti visiems savo žaidėjams. Kol stipriausias penketukas būdavo aikštėje, „Žaiginys“ diktuodavo savo žaidimo ritmą ir atitrūkdavo solidžiu skirtumu, bet lyderiams atsisėdus pailsėti, „Jaunučiai“ tuo pasinaudodavo ir keletą kartų buvo grėsmingai priartėję, bet „Žaiginys“ kontroliavo šias rungtynes ir be vargo laimėjo susitikimą 84-79, (31-15), (23-14), (13-27), (17-23). Nugalėtojų gretose pasižymėjo A. Žukauskas – 20 taškai.

Lietuvos vyrų tinklinio I-lyga

Vasario 5-6 dienomis Raseinių KKSC sporto salėje vyko Lietuvos vyrų tinklinio I-lygos čempionato varžybos. Vasario 5 dieną „KKSC-Norvelita“ tinklininkai susitiko ss Klaipėdos „Vakaris“ tinklininkais. Susitikimo pradžia nuteikė optimistiškai, kad galbūt iškovosime lengvą pergalę, bet to neįvyko. Šiame susitikime prireikė penkto papildomo seto, kurį laimėjo mūsų tinklininkai. Jie laimėjo ir susitikimą – 3-2. Vasario 6 dieną pas mus atvyko Klaipėdos „Klaistvita“ – labai pajėgi uostamiesčio komanda. Laukė sunkus susitikimas. Pirmojo seto pradžia buvo labai lygi ir nei vienai komandai nepavyko įgyti pranašumo. Vėliau mums pavyko atitrūkti 11-7, bet priešininkai negalvojo lengvai atiduoti seto ir po truputį pasivijo mus išlygindami rezultatą 22-22. Deja, mums nepavyko sėkmingai sužaisti paskutinių padavimų ir šį setą pralaimėjome 23-25. Antrasis setas buvo analogiškas pirmojo atspindys – lygi pradžia, po to įgijome pranašumą 21-17, bet vėl blogai sužaidėme seto pabaigą, pralaimėjome 23-25. Trečiąjį setą pradėjome labai blogai – pradžia 1-6 ir tai galėjo būti lemiamas setas. Tai suprasdama mūsų komanda susikaupė, po truputį išlygino rezultatą ir persverė jį savo naudai, išlaikydama pranašumą iki seto pabaigos ir laimėdama jį net 25-19. Tai nuteikė optimistiškai, kadangi setas buvo laimėtas labai geru rezultatu. Ketvirtasis setas ir jo pradžia buvo nebloga, pirmavome 4-3, bet po to prie-šininkai perėmė iniciatyvą ir po  truputį didino savo pranašumą, todėl teko pripažinti jų laimėjimą 18-25. Bendras rezultatas – 1-3. Pralaimėta stipriai komandai. Šį savaitgalį mūsų komandoje, žaisdami savo pozicijose, puikiai pasižymėjo Mindaugas Mikalauskas, Mantas Bartkus, Ovidijus Valinčius. Gaila, kad ateina mažokai sirgalių palaikyti mūsų miesto komandos, kuri demonstruoja puikų žaidimą. Norėčiau pakviesti visus aistruolius ateiti į rungtynes ir palaikyti mūsų tinklininkus.

2 Komentarai

  1. Lina

    2011-02-19 13:48

    Šia savaite sportui nulis dėmesio.Bet ne vien rinkimai vyksta,nors jie žinoma pelningiau.

  2. asminde

    2011-02-23 08:52

    Na Lina nemanau kad sporto nera visiskai. Tikrai yra ka skaityti apie sporta. Siaip rinkimai tai daro savo ir ne visi straipsniai papuola i spauda bet cia buvo visi.