Nuotaikingos „Vaikų Velykėlės“

Siųsti Versija spausdinimui

Velykos – stebuklinga pavasario, atgimimo ir džiaugsmo šventė, ji neįsivaizduojama be vaikų klegesio, įvairiaspalvių margučių, Velykų bobutės. Jaukią ir saulėtą balandžio 20 dienos popietę Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje susirinko didesnių ir mažesnių skaitytojų būrys į renginį „Vaikų Velykėlės“. Jame netrūko gerų emocijų, įdomių užduotėlių, jaudinančių žaidimų.
Saugailių vaikų dienos centro lankytojai, Raseinių maltiečių vaikų dienos centro vaikai ir ištikimieji bibliotekos bičiuliai išklausė Velykų bobutės (Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vedėjos Jolantos Gudeikytės) garsiai skaitomą Beatričės Poter istoriją „Pasaka apie triušį Petriuką“. Vėliau visi puošė didžiulį Velykų margutį čia pat vietoje numargintais mažesniais popieriniais margučiais. Kūrybingai padirbėję vaikai pasinėrė į viktorinos „Gudručių margučiai“ klausimus. Teko gerokai pasukti galvas ir prisiminti sukauptas žinias atsakinėjant į suktus ir šmaikščius klausimus, tačiau viktorina praėjo linksmai ir įdomiai! Pamankštinus galveles, prireikė išmėginti ir kojų vikrumą bei orientaciją žaidime „Vikrusis kiaušinis“. O galiausiai, kokios Vaikų Velykėlės be margučių ridenimo? Renginio dalyviai, atsinešę savo spalvinguosius margučius, greitai įsisuko į ridenimo atrakciją, stengdamiesi numušti kuo daugiau kiaušinių.
Pasibaigus renginiui, jaunieji bibliotekos lankytojai neliko be dovanų – visi buvo apdovanoti labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ knygelėmis, šokoladiniais margučiais. Džiaugiamės tėvelių ir vaikučių aktyviu dalyvavimu „Vaikų Velykėlėse“ ir kviečiame dalyvauti kituose mūsų renginiuose.
Justina Maulienė,
Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros
skyriaus vyresnioji bibliotekininkė
************
Kiekviena naujai išaušusi balandžio diena vis labiau atitolina šaltuko žvangučius ir bando įkvėpti žemei gyvybės. Pačiais pirmais žiedais puošiasi gamta, o ir mes nenorime likti nuošalyje. Balandžio 22 dieną skubėjome į Paliepių biblioteką švęsti Vaikų Velykėlių. Vaikai jau anksčiau piešė margučius, jais papuošėme bibliotekos didįį margutį.
Mažiesiems bibliotekos lankytojams labai patiko pasaka „Margučio svajonė“. Kiekvienas kūrėme savo svajones ir, aišku, ridenome margučius, šėlome, rinkome nugalėtoją. Jį apdovanojome medaliu, o likusius dalyvius – knygų skirtukais, saldžiomis dovanėlėmis.
Ačiū labdaros ir paramos fondui „Švieskime vaikus“ už dovanotas Aido Jurašiaus knygeles „Žąsino Gagio kelionės“ visiems konkurso „Vaikų Velykėlės 2022“ dalyviams. Kartu su Gagiu leisimės į kupinas iššūkių, nepatirtų įspūdžių nuostabias keliones ir nekantriai lauksime naujų švenčių.

Nijolė Staškevičienė,
Paliepių bibliotekos bibliotekininkė

Komentarų nėra