Nuskambėjo baigiamojo koncerto garsai

Siųsti Versija spausdinimui

Šiemet Vilniuje per festivalio „Gaidų pynė 2019“ baigiamąjį koncertą, kuris tradiciškai yra ir konkursas, žiūrovus džiugino net 20 muzikuojančių šeimų ansamblių iš visos Lietuvos – Kėdainių, Biržų, Kauno, Raseinių rajono, Utenos, Panevėžio, Vilniaus, Šiaulių, Telšių, Klaipėdos. Dalyvavo ir svečių iš užsienio – gausi muzikuojanti šeima iš Rygos (Latvija), muzikavimo tradiciją šeimoje puoselėjanti ir perduodanti iš kartos į kartą.
Konkursinius pasirodymus stebėjo ir vertino autoritetinga komisija – smuikininkas prof. Petras Kunca (komisijos pirmininkas), Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos direktorė Laimutė Užkuraitienė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos pedagogai – kompozitorius, orkestrų dirigentas Kazys Daugėla, chorų dirigentas Rolandas Aidukas, Lietuvos operos ir baleto teatro operos solistė Sofija Jonaitytė, Kauno J.Gruodžio konservatorijos vyr. mokytoja, pianistė Paulė Gudinaitė.
Ansambliai, muzikuojantys padedami mokytojų arba savarankiškai ir atstovaudami jiems artimai muzikos krypčiai, konkuravo trijose kategorijose – pramoginės, liaudies arba akademinės muzikos.
Festivalio laureato diplomus pelnė kolektyvai iš kiekvienos muzikos kategorijos, surinkę daugiausia vertinimo komisijos balų. Festivalio „Gaidų pynė’2019“ akademinės muzikos kategorijos mėgėjų pogrupyje laureatais tapo „Cornet trio“ iš Vilniaus, fortepijoninis duetas „Muzikuojančios sesės“ iš Biržų ir kamerinis ansamblis iš Girkalnio ir Norgėlų (Raseinių r., Raseinių meno mokykla), sesės Emilija ir Gabija Maciukevičiūtės, sesės Gita Gliaudytė, Julija ir Rugilė Nainytės; akademinės muzikos kategorijos profesinės krypties pogrupyje laureatu tapo Čibirų kamerinis ansamblis (kanklės ir akordeonas) iš Vilniaus, Gunta Melbarde, Lilijana ir Beatrise Blumberga fortepijoninis trio iš Rygos bei Lyja ir Vėja Germanavičiūtės (smuikas ir fortepijonas) iš Viduklės (Raseinių r., Raseinių meno mokykla).
Festivalis „Gaidų pynė“ (vadovė muzikologė Aldona Juodelienė), organizuojamas Šv. Kazimiero ordino iniciatyva, išskirtinis tuo, kad subūrė gausų bendraminčių ir partnerių būrį, tarp kurių – ir žymūs menininkai, pedagogai, dovanoję savo laiką ir paramą, ir institucijos, ypač nemažas Lietuvos muzikos mokyklų būrys. Festivalio „Gaidų pynė“ organizatoriai Šv. Kazimiero ordino nariai ir partneriai džiaugiasi, kad šiemet šią iniciatyvą parėmė Lietuvos kultūros taryba. Gražu girdėti ir matyti, kaip šeimos bendrauja scenoje, kaip mėgaujasi tuo, ką groja. Muzikuodamos jos padeda išsaugoti meilę širdyse. Ir ne tobulas kūrinio atlikimas čia svarbiausia, o tas buvimo kartu džiaugsmas, kuris tarsi žiedas skleidžia grožį ir šilumą visiems aplinkiniams.
Aldonos Juodelienės straipsnio,
publikuoto http://gaidupyne.ordinas.lt/naujienos/vilniuje-nuskambejo-festivalio-gaidu-pyne2019-
baigiamojo-koncerto-garsai/, ištrauka

Komentarų nėra