Olimpinio festivalio finišas

Siųsti Versija spausdinimui

Mindaugas TUČAS

Pasibaigė olimpinis festivalis, kuriame gerus rezultatus daugelyje sporto šakų parodė Nemakščių Martyno Mažvydo vidurinė mokykla. Tai dėka puikių, pasiaukojančių šios mokyklos kūno kultūros mokytojų – vyr. mokytojo Vidmanto Ilčiuko ir mokytojo metodininko Sauliaus Radčenko.
Olimpiniame festivalyje taškus pelnė 156 mokyklos iš 44 rajonų. Nemakščių Martyno Mažvydo vidurinė tarp kaimo mokyklų iškovojo IX vietą, o tarp miestų mokyklų liko XII. Mūsų rajonas šiame festivalyje iškovojo XIII vietą.
,,Alio, Raseiniai“ kalbina kūno kultūros mokytoją Saulių Radčenko.
- Keletą metų jūsų mokykla olimpiniame festivalyje pasiekia gerų rezultatų. Kaip Jums tai pavyksta?
- Viskas prasidėjo prieš šešerius metus. Mūsų mokykloje buvo planuojama strategija ir vizija, kaip mokyklą padaryti išskirtine. Atsirado tokios sporto šakos kaip svarsčių kilnojimas, virvės traukimas. Mūsų miestelis visada tuo garsėdavo. Trūko metodinės medžiagos, bet pavyko rasti specialistų – konsultavausi pas svarsčių kilnojimo specialistą Rimantą Slaviką, kuris dirba Lietuvos kūno kultūros akademijoje. Veždavausi vaikus į draugiškus turnyrus. Antanas Gricius, buvęs galiūnas iš Kuršėnų, dabar virvės traukimo Lietuvos rinktinės treneris, davė labai daug žinių iš savo patirties. Viso šito mokiausi ir aš, nes esu krepšininkas.
- Visos kelionės kainuoja. Kaip pavyksta rasti rėmėjų?
- Keletą kartų važiavau savo lėšomis, kartais mokykla skirdavo transportą, į vienas varžybas kelionę padovanojo tarybos narys Vaclovas Šimaitis, bet pagrindiniai rėmėjai – klubas „Smeltė“ ir mokykla. Vaikai nori varžybų, nori save realizuoti, pasirodyti. Būna kad pasako: „Ką darysi, važiuokim už savo pinigus“.
- Mokykla nedidelė. Kaip šiame kompiuterių amžiuje pavyksta į sportą, ir dar tokį sunkų – svarsčių kilnojimas – pritraukti moksleivius?
- Kaip visoje Lietuvoje, taip ir pas mus, krepšinis yra numeris vienas. Mažai mūsų mokyklai sunku krepšinyje pasiekti įspūdingų pergalių, bet rajone jų dar iškovojame, o svarsčių kilnojimo ir virvės traukimo rungčių nebūdavo. Vis dėlto krepšinis yra varomoji jėga – mokiniai ateina, o po to viskas vyksta savaime. Taip mokiniai susidomi ir svarsčių kilnojimo bei virvės traukimo rungtimis.
- Kaip pavyksta suderinti laiką, kad mokiniai spėtų pasitreniruoti, juk daugelis namo važiuoja mokykliniu autobusu?
- Stengiamės daryti treniruotes iki to laiko, kol dar vaikai neišvykę. Daugumai svarsčiai yra duodami į namus, jie dirba pagal individualias programas. Pavyzdžiui, vasarą pas mane svarsčių nelieka, visi būna pas mokinius namuose. Taikomės prie mokinių, kad jiems būtų patogiau.
- Kuri jūsų komandų olimpiniame festivalyje pasirodė geriausiai?
- Šiais metais, kaip ir visada, svarsčių kilnojime – IV vieta. Virvės traukime 2009 m. ir tarp kaimo, ir tarp miesto mokyklų – IV vieta. Dabar visada būname tarp šešiolikos stipriausių mokyklų Lietuvoje. Taip pat lengvoji atletika, kadangi rajone visada laimime. O šiais metais padarėme didelį žingsnį ir iškovojome III vietą. Lengvoji atletika: Simas Bertašius, Mindaugas Balčiauskis, Valentas Bertašius, Titas Stanevičius, Tomas Šveikauskas – II vieta olimpinio festivalio finale. Smiginis: Tomas Šveikauskas, Airmantas Kačiušis – IV vieta olimpinio festivalio finale. Tai aukščiausi pasiekimai šiais metais. Norėčiau padėkoti Eugenijui Petrokui, kuris atvažiuoja ir dirba su vaikais. Jis dirba juodą darbą, o aš vaikus dar paraginu. Taip pat smiginis. Lietuvoje buvome ketvirti. Man tas pasiekimas brangus. Visose sporto šakose mus aplenkia tik sportininkai, rungtyniaujantys Europos ir Pasaulio čempionatuose. Didelis pasiekimas, kad rungtyniaujant su miesto mokyklomis galime būti prizininkais.
- Ar pakanka mokykloje reikalingo sporto inventoriaus?
- Su mokyklos inventoriumi nėra bėdos, bazė gana gera. Pas mus dar yra klubas „Smeltė“, kurio prezidentas esu. Visada leidžiu naudotis ir klubo inventoriumi.
- Ar sulaukiate paramos iš Raseinių kūno kultūros ir sporto centro?
- Taip. Jis visada pasiūlo savo pagalbą. Kol neturėjome savo virvės, visada mums paskolindavo. Paskolina ir kitą inventorių, kurio trūksta. Padeda su pavežėjimais į varžybas, tai mums labai didelis pliusas.
- Kiek mokyklos mokinių dalyvavo olimpiniame festivalyje?
- Tikslaus skaičiaus nežinau, bet pusė mokyklos tai tikrai. Mokykloje jau praktiškai neliko tokių moksleivių, kurie niekur nedalyvautų.
- Ačiū už pokalbį. Sėkmės!

Komentarų nėra