Oninių šventė Katauskiuose

Siųsti Versija spausdinimui

Raseinių rajono kultūros centro Katauskiuose bendruomenės didžiojoje salėje liepos 24 d. vyko kasmetinis kaimo bendruomenės renginys „Šventa Ona – duonos ponia“. Į šventę atvyko gausus būrys muzikantų ir dainininkų ne tik iš mūsų, bet ir iš kitų rajonų. Skambia muzika ir nuotaikingomis dainomis gausiai susirinkusius katauskiškius ir svečius linksmino Pakražančio kultūros centro liaudiška kapela (vadovas Saulius Venckus), Šaukoto kultūros namų kapela „Gomerta“ (vadovas Egidijus Lubickas), Butkiškės kaimo kapela (kultūrinių renginių organizatorė Vilma Augustinavičienė) ir Ramonų kaimo kapela (vadovas Vaidotas Vilkas). Renginį pradėjo ir užbaigė RRKC Katauskiuose moterų šokių kolektyvas „Atgaiva“ (vadovė Laura Balserienė).
Renginyje svečiavosi rajono meras Andrius Bautronis. Kitaip ir negalėjo būti – meras visa širdimi susijęs su Butkiškės kaimo kapela, joje muzikuoja ir dainuoja. Renginyje taip pat svečiavosi Šiluvos seniūnas Juozas Šlepas, Ramonų kaimo bendruomenės pirmininkė Dalytė Raudonienė, Šiluvos bendruomenės „Aušrinė“ pirmininkė Judita Stoškienė, Lyduvėnų – Janina Vileikienė ir Katauskių kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Galinaitis. Visi tarė sveikinimo žodį renginio organizatoriams ir dalyviams.
Tarp kolektyvų pasirodymų buvo paruoštos užduotėlės – reikėjo atsakyti į klausimus arba įminti mįsles. Suaugusiesiems teko užduotis pasakyti, kokį javų ryšulėlį pasirinko, kur pasirinkti javai naudojami ir kokius patiekalus galima iš jų pagaminti, o vaikai turėjo įminti įvairias mįsles apie duoną.
Žiūrovai kolektyvus apdovanojo gausiais plojimais, kartu dainavo, lingavo. Daugelis sukosi šokio sūkuryje. Buvo jaučiama, kad žmonės labai išsiilgę renginių ir skambios liaudiškos muzikos.
Renginio „Šventa Ona – duonos ponia“ organizatoriai RRKC Katauskiuose ir Katauskių kaimo bendruomenė dėkoja rajono Savivaldybei, Kultūros centrui, Katauskių kaimo bendruomenės nariams ir visiems kitiems, prisidėjusiems prie šio renginio ruošimo. Ačiū fotografui Vytaliui Judickui už renginio viešinimą.

Janina Riukienė,
RRKC Katauskiuose
kultūrinių renginių organizatorė

Komentarų nėra