Operos, džiazo ir šokio sintezė

Siųsti Versija spausdinimui

Buvo surengta Raseinių rajono kultūros centro projekto „Opera in Jazz“ kūrybinė stovykla. Jos rezultatas – tarpdisciplininis performansas, jame į patrauklų pasirodymą sujungti keli skirtingų scenos menų žanrai. Tokia nauja patirtis yra puiki paskata naujoms idėjoms šiuolaikinės kultūrinės veiklos srityje.
Projektas įgyvendintas kartu su viešąja įstaiga „Opera accelerator“. Jos vadovė režisierė Karina Novikova į kūrybinę stovyklą surinko profesionalias klasikinio vokalo atlikėjas iš kelių Europos šalių ir Lietuvos. Be režisierės, su šia internacionaline komanda dirbo džiazo muzikantas, kompozitorius Arnas Mikalkėnas ir choreografė, šokėja Vilma Pitrinaitė. Vokalo partijas atliko Ami Walsh (UK), Helene Mathiesen (UK), Carla Mattioli (GER), Juliet Petrus Laurenti (UK) ir Rasa Dzimidaitė (LT).
Performansas „Opera in jazz“ parodytas Raseinių šiuolaikinės muzikos festivalio baigiamojoje programoje rugpjūčio 16 d. Reginys tikrai įspūdingas – dundant būgnams skambėjo vokalo partijos iš skirtingų klasikinių operų, o visa tai papildė šiuolaikinio šokio improvizacijos. Režisierė K.Novikova, A.Mikalkėnas, be visų kitų savo muzikinių specializacijų dar ir puikiai valdantis mušamuosius, ir choreografė V.Pitrinaitė scenoje sukūrė nenusakomo žanro performansą, kuriame sužibėjo penkios skirtingų šalių klasikinio vokalo atlikėjos. Nuo jautraus vokalo ir mušamųjų derinio iki finalinio šėlsmo – intriga scenoje privertė permąstyti visas iki tol žinomas klasikinio žanro vertybes…
Žinoma, tokie bendri kūrybiniai projektai paprastai nesibaigia vienkartiniu pasirodymu scenoje. Jau stovykloje kūrybinei komandai kilo daugybė naujų idėjų, kurias būtų galima įgyvendinti ateityje. Toks bendradarbiavimas galėtų labai pagyvinti rajono kultūrinį gyvenimą, inicijuodamas naujas veiklos formas, kitokių, netradicinių sceninių pastatymų sumanymus.
Arūnas Kazlauskas,
projekto „Opera in Jazz“ vadovas

1 Komentaras

  1. Olivija

    2020-10-13 09:58

    Ačiū už įdomų straipsnį.