Padėkos už laisvę žygis Šiluvoje

Siųsti Versija spausdinimui

Šiuolaikiniame pasaulio, Europos ir ypač mūsų kasdienybės kontekste dar kartą atgimsta priminimas, kokia nepamainomai svarbi laisvės vertybė. Šiluvoje, vietovėje, kuri ne tik paliesta stebuklo – Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo, tačiau yra ir rezistencinių kovų žymima vieta, Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos sklaidos vieta, ypač svarbu ne tik gyventi laisve, tačiau ir už ją dėkoti.
Kiekvienais metais artėjant Didiesiems Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidams piligrimai drauge su ganytojais keliauja į padėkos už laisvę žygį. Ne išimtis ir šie metai, todėl rugpjūčio 27 d., paskutinį rugpjūčio sekmadienį, Šiluvoje švenčiame tradicinę Padėkos už laisvę šventę.
Atsižvelgiant į vis didėjantį poreikį keliauti drauge, į vis aktualesnę padėkos išraišką šią dieną organizuojamos net dvi piligriminės eisenos. 9 val. eisena iš Šiluvos keliaujant žiediniu maršrutu Šiluva–Lyduvėnai–Kryžiaus kelias per Šiluvos šilą–Šiluva. Eisenos pradžia – prie šv. Jono Pauliaus II paminklo Šiluvos aikštėje. Vadovauja Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas. 9 val. eisena iš Tytuvėnų į Šiluvą. Vadovauja Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis. 12 val. iškilmingos šv. Mišios Šiluvos bazilikoje.
Kviečiame drauge keliauti palankiausiu maršrutu ir taip simboliškai pradėti būsimų Šilinių atlaidų piligrimystę.
Šiluvos piligrimų centro
informacija

Komentarų nėra