Padėkos vakaras Gėluvoje

Versija spausdinimui

Dėkingumas yra jausmas, kuris sušildo širdį ir pripildo ją meilės. Jis yra kaip šviesa, kuri prasiskverbia pro tamsą ir atneša viltį. Dėkingumas yra tarsi džiaugsmas, verčiantis mus šypsotis ir džiaugtis gyvenimu. Vos tik pasibaigus gražiausioms metų šventėms gėluviškiai buvo pakviesti į tradicinį padėkos vakarą „Gerumo niekada nebūna per daug“. Tai nebuvo vien prisiminimų ir įspūdžių pasidalijimo vakaras. Tai buvo šiltas, jautrus pasibuvimas, į jį susirinkome padėkoti visiems už bendrystę, bendradarbiavimą ir pagalbą. Gerumo nepaliesi. Jį gali tik pajusti, gali duoti kitam. „Gerumas“ – toks žodis, kuriame telpa viskas: parama, pagalba, draugystė. Gerumo suteikimas padaro žmogų laimingą.

Gėluvos kaimo bendruomenės pirmininko Jono Vazgio padėkos ir gerumo lašai tą vakarą nukrito į teisingas rankas. „Puiku, kad yra tokia diena, kai stabteli ir pasvarstai, kas nuveikta ir ką dar gali nuveikti, kam ir už ką turi padėkoti. Kiekvienam atskirai ir visiems kartu dėkoju už buvimą kartu, mūsų idėjų palaikymą organizuojant bendruomenės renginius, įgyvendinant projektus, linkiu ir toliau mylėti savo bendruomenę, žinoti, kad nuo kiekvieno iš mūsų priklauso ne tik bendruomenės, bet ir viso kaimo gerovė. Šie metai įeis į bendruomenės gyvenimą kaip graži istorija, paįvairinusi kaimo gyvenimą. Ačiū visiems už tai, kad buvote, esate ir, tikiuosi, būsite kartu, nes labai svarbu ir gera sulaukti pritarimo ir pagalbos mūsų darbuose. Tegul sugrįžta gerumas jums su dideliu kaupu“, – sakė bendruomenės pirmininkas.
Jaukiuose bendruomenės namuose visus pasitiko saksofono muzika, atliekama Giedriaus Radčenko. Šventę pradėjo Gėluvos seniūnaitijos seniūnaitė Vida Šalvaitienė primindama, kad kiškutis mus paliko, išstriksėjo ir Drakonui šiuos metus patikėjo. O jis simbolizuoja kilnumą, jėgą ir galybę, finansus atidžiai skaičiuoti įpareigoja. Seniūnaitė pakvietė bendruomenės pirmininką įnešti 2024 metų simbolį drakoną.
Kadangi šių metų padėkos vakaras sutapo su ypatinga diena, iš tolimos Rytų šalies mus aplankė trys išminčiai – karaliai Kasparas, Merkelis ir Baltazaras kartu su angelu. Jie atnešė dovanų – aukso, miros, smilkalų. Išminčiai pranešė mums, kad didžiosios metų šventės jau baigėsi, todėl laikas atsisveikinti su kalėdine eglute ir ruoštis pavasariui.

Visi šventės dalyviai gimtadienio proga sugiedojo „Ilgiausių metų“ bendruomenės tarybos narei Eglei Jankauskaitei. Vakaro metu prie bendruomenės vėliavos prisiekė naujai priimta bendruomenės narė Jurgita Šukutytė. Jai įteiktas bendruomenės nario pažymėjimas. Prisidėjusiems prie bendruomenės garsinimo moterų ansamblio „Gėluvos gaida“ dainininkėms ir krepšininkams įteiktos atminimo dovanos, medaliai.
Aktyviausiems bendruomenės nariams, savanorišku darbu prisidedantiems puoselėjant tradicijas ir gyvenamąją aplinką, įteiktos nominacijos.

Šventiškiausios sodybos rinkimuose buvo vertinamos Kalėdų eglės, šventinės erdvės ir detalės, kuriančios Kalėdų dvasią kiekvienoje sodyboje. Pagrindiniai kriterijai, į kuriuos buvo atsižvelgta, – estetiškumas, meniškumas, stiliaus ir įvaizdžio vientisumas ir, žinoma, išradingumas netradiciškai panaudojant kaimo erdves. Šventiniu laikotarpiu gražiausiai pasipuošė ir kalėdine nuotaika gyveno Jučių kaimas, Jolantos ir Rimo Pocių, Onos ir Eugenijaus Jankauskų sodybos. Jiems skirtos nominacijos „Šventiškiausia sodyba“. Įteikta daug kitų nominacijų: „Dosni širdis“ – Aurimui Gelžiniui, „Metų rūpestėlis“ – Laurai Valauskaitei, „Metų geradaris“ – Rimui Pociui, „Kaimyniškiausia bendruomenė“ – Kilupių kaimo bendruomenei, pirmininkei L. Šalvaitienei, „Metų sportininkė“ – Kamilei Šauklytei, „Metų moksliukas“ – Inetai Šliužaitei, „Metų tvarkdarys“ – Arvydui Kaženauskiui, „Kūrybiškiausia siela“ – Almai Grybienei, „Dainuojanti šeima“ – Viktorijai Rupšienei. Nominacijų įteikimą lydėjo plojimai, Giedriaus ir Antano muzikiniai kūriniai.
Organizatoriai suruošė šventinę programą, pravedė įvairių žaidimų. Visi šoko, dainavo ir vaišinosi šventiniais patiekalais. Šventės dalyviams įteikti Padėkos vakaro dalyvio medaliai.
Kiek vėliau renginio vedėjai visus pakvietė šiltai apsirengus išeiti į lauką prie įvairiomis spalvomis žybsinčios kalėdinės eglės, ją užgesinti ir iššauti fejerverką. Bendruomenės pirmininkas
J. Vazgys palinkėjo, kad 2024 metai atneštų į visų namus gyvenimo džiaugsmo, meilės, sėkmės darbuose.
Dar ilgai bendruomenės namų languose negeso šviesos, visi nenoriai skirstėsi į namus, bet ateinančios dienos darbai nelaukia.

Zita Vazgienė,
bendruomenės tarybos narė

Komentarų nėra