Pagražės bendruomenės namai

Siųsti Versija spausdinimui

Nemakščių bendruomenės santalkos namų kiemelis pavasarį praeivio žvilgsnį traukia išdabintu margučių medžiu, vėliau žydinčia magnolija, vasarą – gausa įvairiaspalvių gėlių. Tai bendruomenės žmonių ir pirmininkės Reginos Pratašienės pastangų vaisius. Šie namai santalkos nuosavybe tapo prieš 10 metų. Visi džiaugiasi čia vykstančia įvairia veikla: susitikimais, mokymais, koncertais. Sava pastogė labai reikalinga susirinkti ir aptarti nūdienos bei rytdienos darbus. Pirmininkė R.Pratašienė per valdybos posėdį informavo, kad yra galimybė rašyti paraišką projektui „Kaimo bendruomenių materialinės bazės stiprinimas“. Iškart pagalvota apie patalpų remontą – juk namai po įsikūrimo čia tarnauja jau 10 metų ir norėtųsi sueinančius žmones pasitikti atsinaujinusiuose, gražesniuose. Valdyba pritarė, bet reikėjo susirinkimo sprendimo. Šis sušauktas šių metų sausio 26 dieną. Pritarta, kad reikia teikti paraišką 2020 metais Žemės ūkio ministerijos skelbtam projektui. Įgyvendinimo trukmė 4 mėnesiai: nuo šių metų liepos 1 dienos iki šių metų spalio 31 dienos. Šiuo metu jau įpusėjusiems numatytus darbus bendruomenės valdybos žmonėms ir pirmininkei atrodo, kad viso skirto laiko nė nereikės. Pirmininkė ypač džiaugiasi valdybos nariais Algirdu Žukausku ir Zigmu Jociumi. Jiedu darbo valandų neskaičiuoja: palikusi ryte vyrus dirbti bendruomenės pirmininkė juos randa tebetriūsiančius ir vėlyvą vakarą. Taip nuoširdžiai dirbantiems vyrams Regina ėmė virti ir vežti pietus, kad nesitrukdytų laikas einant namo. Regina sako neįsivaizduojanti, kaip sektųsi įvykdyti užmojus be tokių darbščių, atsakingų valdybos narių. Toks nuoširdus darbas dar labiau sutelkė bendruomenės branduolį.
Taigi pusė projekto jau įvykdyta (išdažytos sienos, lubos), liko grindų danga ir apdaila. Darbus tęs jau minėti vyrai. Moterys planuoja atnaujintai patalpai suteikti apgyvendintos, patrauklia estetine išvaizda viliojančios erdvės įspūdį.
Dar lieka projekto lėšų įsigyti reikalingam inventoriui: 3 stalams, 10 kėdžių, nešiojamajam kompiuteriui, spausdintuvui, muzikiniam centrui, virduliui, sulčiaspaudei. Per didesnius bendruomenės susiėjimus pamatome, kad nebėra kur susodinti visų. Skelbimams, straipsniams apie vykdytas veiklas rašyti iki šiol naudotasi savomis IT. Jaunuoliai, čia rengiantys poilsio vakarus, atsinešdavo savo aparatūrą, skolindavosi vieni iš kitų. Netekties suėjimų metu irgi pasijusdavo stoka. Įsigijus planuojamą inventorių bus patenkinti minimų visuomenės grupių interesai. Pagražėję, praturtėję bendruomenės namai renginiuose lauks savo tikrųjų šeimininkų – Nemakščių seniūnijos žmonių.
Živilė Lembutienė, bendruomenės narė

Komentarų nėra