Pagyvenusių žmonių diena Kalnujuose

[1]Spalis gražiai margina medžių lapus spindinčiomis spalvomis. Gamta lyg atsiprašydama mūsų rodo gražiausią savo veidą, saulėje spindinčias gelsvas medžių viršūnes ir primena, kad ateina žiemos metas. Gamtos dailininkas dovanoja įvairiaspalvę puokštę vyresnio amžiaus žmonėms Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga. Pasaulis ją mini spalio 1 d. nuo tada, kai 1990 m. gruodžio 14 d. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja patvirtino kaip pagyvenusių žmonių dieną, taip atkreipdama dėmesį į šešiasdešimtmečių ir vyresnių žmonių bendravimą ir socialinio gyvenimo problemas.
Ta proga Kalnujuose vyko pagyvenusių žmonių šventė „Rudens gija“. Šventėje dar kartą atidavėme duoklę savo krašto kūrėjui Marcelijui Martinaičiui, kurio 85-ąjį gimtadienį minime šiais metais. Renginyje skambėjo poeto eilės apie rudenį, gyvenimo prasmę, Kalnujus. Eiles skaitė renginio vedėjos bibliotekininkė Daiva ir renginių organizatorė Laimutė. Seniūnė Regina padėkomis apdovanojo Kalnujų seniūnijos aktyviausius senjorus, gyventojus, prisidedančius prie savo krašto gerovės.
Renginio dalyviai galėjo apžiūrėti Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centro VšĮ „Vilties takas“ kolektyvo ir kalnujiškės Virginijos nėrinių vąšeliu darbų parodas. „Vilties tako“ darbuotojos pristatė centro veiklą, papasakojo, kaip sekasi integruoti žmones su psichine negalia į socialinį gyvenimą.
Gerą nuotaiką visiems dovanojo Gėluvos vokalinis ansamblis „Gėluvos gaida“ (vadovė Rita Andriuškevičienė).
Daiva Myniotienė,
Kalnujų filialo vyresnioji bibliotekininkė