Paminėta tarptautinė akcija

Siųsti Versija spausdinimui

Lapkričio 25 dieną minima Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena. Šią dieną pažangioji pasaulio bendruomenė kasmet (nuo 1991 metų) organizuoja tarptautinę akciją „16 aktyvizmo dienų prieš smurtą prieš moteris“, ji tęsiasi iki gruodžio 10 d. – Tarptautinės žmogaus teisių dienos. 16 dienų laikotarpis taip pat apima ir kitas svarbias datas: lapkričio 29 d. – Tarptautinė moterų žmogaus teisių gynėjų diena, gruodžio 1 d. – Pasaulinė kovos su AIDS diena, gruodžio 6 d. – Monrealio žudynių sukakties diena.
Kiekvienais metais pasitelkiant moterų nevyriausybines organizacijas yra organizuojami renginiai, kurių tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad smurtas prieš moteris artimoje aplinkoje yra itin opi problema. Taip pat šia akcija yra siekiama išreikšti moterų solidarumą kovojant su smurtu prieš moteris ir didinti informuotumą moterų žmogaus teisių klausimais.
Šia proga Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kvietė organizacijas ir šalies gyventojus apsirengti oranžinės spalvos drabužiais ir taip išreikšti solidarumą bei nepakantumą smurtui prieš moteris. Oranžinė – tai kovos su smurtu prieš moteris spalva visame pasaulyje. Ši spalva pasaulyje išliks „madinga“ 16 dienų, t. y. iki gruodžio 10 d., kada yra minima Tarptautinė žmogaus teisių diena.
Gruodžio 1 dieną Sujainių biblioteka jungėsi prie visame pasaulyje vykstančios akcijos ir kvietė sujainiškius dalyvauti renginyje. Socialinę akciją pradėjo bibliotekininkė Danelija Justino Marcinkevičiaus eilėmis „Tu esi Moteris. Tu tokia…“. Renginyje dalyvavo viešnios – Raseinių krizių centro direktorė Asta Montvydienė ir teisininkė Lina Miežinienė. L. Miežinienė kalbėjo apie vieną iš aktualiausių temų – smurtą artimoje aplinkoje, pristatė vaizdinę medžiagą. Smurtas – tai ne tik fizinis kito žmogaus sužalojimas. Jis gali pasireikšti įvairiomis formomis: fiziniu, psichologiniu, ekonominiu, seksualiniu smurtu ar nepriežiūra.
Susitikime pasidalinta patirtimi, aptarta, su kokiais sunkumais susiduriama teikiant pagalbą patyrusiajam smurtą artimoje aplinkoje. Dėkojame Raseinių krizių centrui už dovanėles. Vyko apskritojo stalo diskusija prie arbatėlės. Už pagalbą, bendradarbiavimą ačiū Paliepių seniūnijos seniūnei Rasai Spurgienei, taip pat Raseinių socialinių paslaugų centro darbuotojai, dirbančiai su šeimomis Paliepių seniūnijoje, Astai Narušienei ir visiems kitiems, prisijungusiems prie akcijos.
Danelija Laurinavičiūtė, Sujainių bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Komentarų nėra