Paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena

Siųsti Versija spausdinimui

Saulėtą ir vėjuotą birželio 1 dieną RRKC Paliepiuose kiemelyje pasitikome vasarą ir paminėjome Vaikų gynimo dieną. Susirinkę vaikai aktyviai leido laiką: piešė ant plėvelės, „žvejojo“ dovanėles, žaidė šlapiąjį smiginį, akmenukų kryžiukus ir nuliukus, suposi ir bendravo vieni su kitais. Buvo linksma, aktyvi ir labai žaisminga popietė, joje netrūko juoko ir šypsenų. Ačiū vaikams, jų tėveliams ir seneliams, kad dalyvavote šventėje!
Regina Krušinskienė,
RRKC kultūrinių renginių organizatorė Paliepiuose

***********

Birželio 1-ąją visas pasaulis mini Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Vaikai – tai mūsų gyvenimas, viltis, tikėjimas ir džiaugsmas…
Šventės pradžioje RRKC Viduklėje moterų vokalinis ansamblis „Vijūnė“ (vad. Ligita Matelienė) savo pasirodymą skyrė akcijai „Ačiū, Lietuva!“. Renginio organizatorė Aiva Gailienė gražiais žodžiais pasveikino visus susirinkusius ir sveikinimo žodį tarti pakvietė Viduklės seniūnę Daivą Ulinskienę. Seniūnės sveikinimą papildė mamos Karolinos Grabinskienės atliekama daina „Mamai“.
Renginio organizatorė apdovanojo gegužės mėnesį RRKC Viduklėje feisbuko puslapyje vykusios fotografijų parodos-konkurso „Gražiausios vaikystės akimirkos“ nugalėtojus. Jais, surinkę daugiausia patiktukų, tapo Viltė Šegždavičiūtė, Liepa Janušauskaitė ir Toma Urbutytė.
Šventės dalyvius suvienijo linksmas šokis, vedamas RRKC mėgėjų meno kolektyvo vadovės Viduklėje Mildos Urniežienės.
Renginio pavadinimas „Sveika sugrįžus, vasara!“ atsispindėjo vaikų piešiniuose. Alfonso Svarinsko skveras pasipuošė spalvingais  piešiniais, muilo burbulais, o šventės dalyviai namo skirstėsi linksmi ir laimingi.

Aiva Gailienė,
RRKC kultūrinių renginių organizatorė Viduklėje

*************

Birželio 1 d. Ramonų kaimo bendruomenės kiemelyje, išpuoštame balionais, gėlytėmis, drugeliais, skambant Raseinių rajono kultūros centro meno vadovo Ramonuose Vaidoto Vilko muzikai, prisilaikant visų pandemijos karantino taisyklių, buvo paminėta Vaikų gynimo diena. Susirinkusius vaikučius, jų tėvelius ir močiutes pasveikino bendruomenės pirmininkė Dalytė Raudonienė.
Mažo žmogaus didelės teisės, pareigos, norai… Mažo žmogaus didelis pasaulis… „O ar žinote, vaikučiai, savo teises ir pa­reigas?“ – klausė socialinė darbuotoja Daiva Žemaitienė. „Aš turiu teisę gyventi nieko nebijodamas“, „aš turiu teisę gyventi su savo mama ir tėveliu“, „kai sergu, man turi būti suteikta medicinos pagalba“, „aš turiu teisę lankyti darželį ir mokyklą“, „niekam nevalia manęs mušti“, „aš turiu teisę sakyti tai, ką galvoju“, „aš turiu teisę žaisti“… – vardijo vaikučiai.
Vėliau vaikų ir tėvelių džiaugsmui atvyko klounė Linksmuolė. Ji visą šventę su vaikais žaidė, krėtė pokštus, leido muilo burbulus.
Šventėje buvo pristatytas projektas „Bendruomeninės veiklos skatinimas elektroninėje erdvėje“. Informuota, kad sukurtas internetinis puslapis feisbuke „Ramonų kaimo bendruomenė“. Čia jau viešinama bendruomenės veikla, perteikiama bendruomenės nariams naudinga informacija.
Renginio pabaigoje atvyko ledų fėja Genutė su pintine ledų ir pyragais. Vaikučiai džiaugėsi, kad pavaišinti buvo ne tik jie, bet ir jų artimieji.
Dalytė Raudonienė,
Ramonų bendruomenės pirmininkė

*************

Vaikai – tai didžiausias turtas, kurį gyvenime turime, brangesnis už auksą ir visus kitus turtus. Tai pats mieliausias, nuostabiausias gyvenimo spinduliukas.
Birželio 1 d. Sujainiuose minėjome Tarptautinę vaikų gynimo dieną „Mano svajonių pasaulis“. Šiais metais programoje netrūko įvairiausių užsiėmimų. Vaikai su tėveliais dalyvavo sportinėse varžybose, šoko pagal „Just Dance“, vėliau prisijungė prie dainavimo „Karaokė“. Net patys mažiausi piešė kreidelėmis piešinius „Gražiausia vaikystė“. Po linksmybių susiskirstę į komandas sprendėme sunkias užduotis – klausimus.
Pati šauniausia programa, kai ją organizuoja vaikai. Sustojus trumpam pailsėti šiai šventei paruoštą programą dovanojo Liepa, Urtė ir Pranas. Pranas Laurinavičius yra išleidęs savo kūrybos knygutę „Žodžiai iš tylos“ ir ją per šventę padovanojo Sujainiams. Nuoširdžiai ačiū už jūsų kūrybą, už dovaną, kurią galėsime panaudoti per renginius.
Liveta, Daniela, Sandra ir Odeta puikiai paruošė visos šventės programą, net pabuvo griežtąja komisija ir vėliau pranešė apie nugalėtojus. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Sujainių filialo bibliotekininkė Danelija Laurinavičiūtė įteikė atminimo dovanėles. O kokia Vaikų gynimo diena be skanumynų… Nuoširdžiai ačiū Paliepių seniūnijos seniūnei Rasai Spurgienei, ji palinkėjo vaikams gražios vasaros ir įteikė renginio dalyviams saldžias dovanėles.
17 val. Raseinių rajono kultūros centro Sujainiuose merginų šokių kolektyvas „Vaivorykštė“ dalyvavo respublikinėje akcijoje „Ačiū, Lietuva“ ir dėkojo medikams, pareigūnams, savanoriams, rėmėjams, pardavėjams, vaistininkams ir visiems Lietuvos bei Raseinių krašto žmonėms sėkmingai nugalėjus pirmąją COVID-19 bangą.
Šventėje netrūko džiaugsmo ir šypsenų, tėveliai su vaikučiais puikiai praleido laiką. Dar ilgai galėsime džiaugtis šventės akimirkomis, kurias įamžino P.Laurinavičius.
Rita Visockienė,
RRKC kultūrinių renginių organizatorė

****************

Tarptautinė vaikų gynimo diena pirmą kartą paminėta 1950 metais ir švenčiama kalendorinės vasaros pradžioje, birželio 1-ąją. Tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Šiai dienai paminėti RRKC Plikiuose ir kaimo bendruomenė „Gynėvė“ suorganizavo renginį, kuriame vaikai dėkojo visiems Lietuvos žmonėms už sėkmingai įveiktą pirmąją COVID-19 bangą. Vaikai savo gražiausias šypsenas paskyrė visiems kovojusiems priešakinėse linijose – medikams, pareigūnams, socialiniams darbuotojams, savanoriams, pardavėjams, vaistininkams ir kt.
Jolita Lukonaitienė,
RRKC mėgėjų meno kolektyvo vadovė Plikiuose

Komentarų nėra