Paminėta Vaikų gynimo diena

Siųsti Versija spausdinimui

Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena. Ši diena – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises, nepriklausomai nuo jų tėvų arba teisėtų globėjų rasės, odos spalvos, lyties, kalbos, religijos, politinių ar kitokių pažiūrų, tautybės, etninės ar socialinės kilmės, turto, sveikatos, luomo ar kokių nors kitų aplinkybių.
Vaikų gynimo dieną Ramonų kaimo bendruomenė vaikučius su namiškiais pasitiko šventiškai papuoštame bendruomenės kiemelyje: visur plazdėjo įvairiaspalviai balionai, pievelėje žydėjo rankų darbo gėlės, grojo bendruomenės meno kolektyvo vadovo Vaidoto Vilko leidžiama muzika.
Atėjusiųjų laukė studijos „Linksmasis lagaminas“ animatorius Šuniukas policininkas. Jis vaikučius, jų mamytes, tėvelius, senelius mokė, kaip reikia saugiai elgtis kelyje, klausinėjo, ar pažįsta kelių eismo ženklus, ar moka saugiai pereiti gatvę, kaip tinkamai važiuoti dviračiais ir paspirtukais. Visiems kaip mokymo priemonė buvo išdalyti bukletėliai apie saugų eismą kelyje: važiuojant dviračiais, paspirtukais ir einant pėstiems. Kiekvienam įteikta šviesą atspindinčių eismo saugumo priemonių: atšvaitas ant rankos, rankinė, šviesą atspindinti liemenė, prožektoriukas, vaikiškas dviratininko šalmas.
Vykstant šventinei pramogai, nors kaitino vasariška saulutė, netrūko skambaus vaikiško juoko ir tėvų džiaugsmo žiūrint į savo laimingus vaikučius. Visi kieme noriai dalyvavo įvairiuose žaidimuose, rungtyse, smagiai leido muilo burbulus. Ant vaikučių žandukų animatorius piešė piešinukus, o iš balionų suko kardus ir įvairias gėlytes, gyvūnėlius, juos vaikai galėjo parsinešti į namus.
Šventinis renginys baigėsi bendra vaikučių nuotrauka. Kad įspūdžiai ilgiau išliktų atmintyje, einant namo jiems pasiūlyta pasiimti po vieną dirbtinę gėlytę.
Taip Ramonų kaimo bendruomenėje paminėta Vaikų gynimo diena ir pravesti Saugaus eismo mokymai bendruomenės gyventojams.
Dalytė Raudonienė,
Ramonų kaimo bendruomenės pirmininkė
*********************
Vasara prasideda gražia švente – Tarptautine vaikų gynimo diena. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Sujainių filialas kartu su RRKC Sujainiuose šia proga organizavo šventę.
Kultūrinių renginių organizatorė Sujainiuose Rita Visockienė sukūrė filmuką „Kaip smagu draugų būrely!“ Buvo rodomos nuotraukos iš 2015–2020 m. Sujainiuose vykusių Tarptautinės vaikų gynimo dienos švenčių.
O bibliotekos mažieji lankytojai ir bibliotekininkė Danelija išbėgo į bibliotekos kiemą kartu pasportuoti, pažaisti, pabūti, pasidžiaugti vaikyste. Drauge spardėme kamuolius, daug bėgiojome, juokėmės, žaidėme, gaudėme balionus, piešėme kreidelėmis. Kaitinant karštai vasariškai saulutei visi dalyvavome įvairiuose žaidimuose, rungtyse, smagiai šokome ir dainavome. Buvo linksma, visi patyrėme daug puikių akimirkų!
Danelija Laurinavičiūtė,
Sujainių bibliotekos bibliotekininkė
***************
Birželio 1-ąją, atlaisvėjus suvaržymams, Pramedžiavos bibliotekos kiemelis prigužėjo pilnas vaikų. Visi buvo entuziastingai nusiteikę švęsti Tarptautinę vaikų gynimo dieną.
Pirmiausia vaikų dėmesys nukrypo į kiemelyje surengtą vaikų nuotraukų parodą. Buvo smagu pamatyti ne tik savo, bet ir draugų vaikystės nuotraukas.
Tada popietę pradėjo bibliotekininkė. Ji trumpai supažindino su šventės atsiradimo istorija, vaikų teisėmis. Visi kartu vaikai garsiai pakartojo pagrindines vaikų teises: aš turiu teisę gyventi nieko nebijodamas, aš turiu teisę gyventi su savo mama ir tėveliu, visi vaikai yra svarbūs, aš turiu teisę sakyti tai, ką galvoju, kai aš sergu, man turi būti suteikta medicinos pagalba. Po paskutinės ištartos teisės – aš turiu teisę žaisti – prasidėjo linksmieji žaidimai.
Kad geriau išsimiklintų rankos ir kojos, bibliotekininkė paskaitė I. Zalieckienės knygą ,,Kapt, kapt, kapt“, pagal ją vaikai atliko tam tikrus judesius. Pasimankštinę dalyvavo estafetėse – knygos nešimo ant galvos, ėjimo slidėmis ir kamuoliuko nešimo ant raketės. Rankos taiklumą išbandė žaisdami smiginį ir mėtydami žiedus ant strypo. Savo šoklumą galėjo pademonstruoti šokinėdami per virvutes. O kiek emocijų buvo!
Popietėje vienas užsiėmimas vijo kitą: baigę estafečių ruožą, vaikai piešė ant plėvelės guašu ir ant plytelių kreidelėmis, pūtė spalvingus balionus, muilo burbulus.
Švęsdami savo dieną vaikai ne tik pasilinksmino žaisdami, atlikdami užduotis, leisdami laiką su draugais, bet ir džiaugėsi kiekvienas gavę po saldžią dovanėlę.
Vaikai išsiskirstė puikios nuotaikos, kupini gerų emocijų ir laukdami kitų susitikimų bibliotekoje.

Raimundė Višinskienė,
Pramedžiavos bibliotekos bibliotekininkė

Komentarų nėra