Pamoka su žolininku M.Lasinsku

[1]Vasario 22-ąją, pirmąją dieną po atostogų, net keturios Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos klasės (5 a, 6 a, I a, b) dalyvavo įdomioje ir naudingoje nuotolinėje pamokoje „Vaikai vaistažolių pasaulyje“, kurią vedė vaistininkas, žolininkas Marius Lasinskas. Geros nuotaikos nestokojantis svečias iš karto visus įtraukė į gamtos pažinimo kelionę. Pamokos pradžioje jis davė puikių patarimų, kaip tapti tikru žolininku. Visų pirma, einant žoliauti, reikia būti geros nuotaikos, paskui turėti medinių karnų krepšelį, o trečia taisyklė – mažiau imti sau, o daugiau gamtai palikti.
Pamokos svečias ne tik pristatė vaistažoles, apibūdino, ką jos gydo, bet ir mokė, kaip reikia pasigaminti vaistą iš gamtos. Dabar, siaučiant įvairiems virusams, labai pravartu nusiskinti švarų pušies spyglį ir jį penkias minutes pakramtyti. Pasirodo, pušis turi labai daug vitamino C, todėl žiemą jos spygliai – puikiausias imuniteto stipriklis.
Netradicinėje pamokoje buvo kalbama apie raudonėlį, medetką, dilgėlę, stebuklingą siauralapį gaurometį (jo pilni Jūkainiai), juodąjį šeivamedį, kiaulpienę, mėtą ir melisą, įvairias jų gydomąsias kombinacijas. Tai tikri gamtos stebuklai ir didelės dovanos mūsų sveikatai. O pamokos pabaigoje gerbiamas Marius įvardijo pačius svarbiausius sveikatos šaltinius – meilę ir pagarbą. Meilę mamai, tėčiui, broliui, sesei, mokytojams, o pagarbą – Žemei, vietai, kurioje mes gyvename.
Už įdomią ir naudingą pamoką dėkojame svečiui M.Lasinskui ir Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui bei mūsų sveikatos specialistei Linai Vaišnorienei.
Romena Antanavičienė, sveikatos ugdymo mokytoja