Pareigūnai nelegaliems verslininkams ramiai gyventi neleidžia

Siųsti Versija spausdinimui

Gytis Sadūnas

Kaimuose naminės netrūksta Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių r. policijos komisariato pareigūnai ir toliau neleidžia ramiai gyventi nelegalaus alkoholio gamintojams, naikindami naminukės fabrikus bei prekybos taškus.

Raseinių r. policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio viršininko pareigas l. e. Darius Jonaitis sako, jog jų pastangos išaiškinti nelegalios degtinės gamintojus ypač sustiprėjo po to, kai Lietuvos policijos generalinio komisaro nurodymu paskutinius tris mėnesius buvo paskelbta kovos su nelegaliu alkoholiu  prevencinė priemonė.

Balandžio 13 d. rajone vykdytų priemonių metu apylinkės inspektorius Simas Šegždavičius ir Kriminalinės policijos skyriaus tyrėjas Mantas Mackevičius, turėdami informacijos, apsilankė Raseinių mieste, Maironio gatvėje 58 – uoju numeriu pažymėtame name. Raseiniškės R. N.  namuose jie aptiko 1, 5 litro talpos plastikinį butelį  su skysčiu, turinčiu specifinį namų gamybos degtinės kvapą. Šiuo metu konfiskuotas skystis yra tiriamas. Ekspertams nustačius, kad tai naminė degtinė, pilietei R. N. bus skirta administracinė nuobauda. D. Jonaitis priminė, jog pirmą kartą už tokį ,,verslą“  gręsia bauda nuo 300 iki 1, 5 tūkst. Lt, o antrą kartą per metus padarius tokį pat pažeidimą – nuo 1, 5 iki 3 tūkst. Lt. Balandžio 19 d. Raseinių r. policijos komisariato VTS Prevencijos poskyrio apylinkės inspektoriai – Audrius Jocius, Simas Šegždavičius, Donatas Norkevičius bei Henrikas Zabotka, vykdydami tikslinę prevencinę priemonę ,,Nelegalus alkoholis“, apsilankė Viduklės geležinkelio stotyje, Darbininkų gatvėje 9, pas pilietį G. L. Pareigūnai, atlikę sankcionuotą kratą, gyvenamojo namo virtuvėje prie dujinės viryklės aptiko 5 litrų talpos plastikinį indą su skysčiu, turinčiu naminės degtinės kvapą. Šios sodybos daržinėje, metalinėje statinėje, pareigūnai dar rado paslėptus 4 plastikinius 5 litrų talpos indus su skysčiu, turinčiu specifinį naminukės kvapą. Pasak D. Jonaičio, pareigūnai Viduklės geležinkelio stoties gyventojo G. L. sodyboje iš viso aptiko ir konfiskavo apie 24 litrus, kaip spėjama, ,,velnio lašų“.

Tą pačią dieną anksčiau paminėti pareigūnai, vykdydami tikslinę prevencinę priemonę ,,Nelegalus alkoholis“, apsilankė ir Nemakščių miestelyje, Kryžkalnio gatvėje 8 esančiame name. Piliečio L. G.  sodyboje atlikdami sankcionuotą kratą, ūkinio pastato rūsyje pareigūnai aptiko apie 10 litrų naminės. Tęsdami prevencinį darbą Raseinių r. policininkai nuvyko į Nemakščių sen. Aukštkelių kaimo gyventojo R. Š. sodybą. Gyvenamojo namo virtuvėje buvo aptiktas 2 litrų talpos plastikinis butelis, kuriame buvo apie 1,5 litro naminukės.

Anot Raseinių r. policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio viršininko pareigas l. e. D. Jonaičio, dėl pirmų dviejų atvejų pareigūnai dėl nelegalaus alkoholio laikymo jau pradėjo ikiteisminius tyrimus, o dėl pas pilietį R. Š. rastos naminukės – administracinį tyrimą, kadangi rastas alkoholio kiekis buvo nedidelis.

Balandžio 23 d. toliau buvo tęsiamas prevencinis darbas, todėl Nemakščių sen. apylinkės inspektorius Henrikas Zabotka bei Kalnujų ir Paliepių sen. apylinkės inspektorius Albertas Kaušius, vykdydami prevencinę priemonę ,,Nelegalus alkoholis“, apsilankė pas Nemakščių sen. Legotiškės kaimo gyventoją R. M. Jo sodybos ūkiniame pastate pareigūnai aptiko apie 150 litrų naminės degtinės. Šalia minėtos sodybos ant Balčios upelio kranto buvo rastas ir naminės fabrikas. Raseinių r. policijos komisariato pareigūnai dėl neteisėto namų gamybos stipriųjų alkoholinių gėrimų gaminimo, laikymo, turint tikslą juos realizuoti, pradėjo ikiteisminį tyrimą. Rastas skystis paimtas ir išsiųstas specialistams atlikti ekspertizę.

Pasak D. Jonaičio, per praėjusius metus, taikant administracines nuobaudas, Raseinių r. buvo išaiškintas tik 21 naminės degtinės gamintojas ir pardavėjas. Tuo tarpu šiemet vien per keturis mėnesius jau nutverti 22 šia nelegalia veikla užsiimantys asmenys. Iš jų net 18 – jau nubausti administracine tvarka, skiriant nemažas pinigines baudas bei konfiskuojant naminės degtinės likučius.

,,Iš tikrųjų tai yra geri rezultatai. Gavę iš gyventojų signalų, kad esama naminukės pardavėjų ar gamintojų, mes iš karto reaguojame. O išaiškinę pažeidėjus, jiems taikome baudžiamąją arba administracinę atsakomybę“, atviravo D. Jonaitis. Jis linki vietovių, kur esama naminukės pardavėjų ar gamintojų, bendruomenės nariams ir toliau būti pilietiškiems – apie tokius įstatymo pažeidėjus pranešti policijos įstaigai.

Už prekybą kontrabandinėmis  cigaretėmis – 20 tūkst. Lt bauda

Raseinių r. policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio viršininko pareigas l. e. D. Jonaitis sako, jog bedarbiai, norėdami išgyventi sunkmetį, šiandien griebiasi ir neteisėtos veiklos – naminės degtinės gamybos ir prekybos kontrabandinėmis cigaretėmis.

Tačiau pakliuvus į Temidės tarnų rankas, tokių ,,verslininkų“ gautas pelnas greitai virsta dideliu nuostoliu.

Akivaizdu, kad balandžio 14 –oji – raseiniškiui Ričardui Ligeikai ko gero bus pati juodžiausia diena per visą jo gyvenimą. Mat tądien šį vyrą Raseiniuose, Vilniaus gatvėje esančioje prekyvietėje, apylinkės inspektorius Svajūnas Deveika antrąkart nutvėrė už rankos prekiaujant kontrabandinėmis cigaretėmis.

Pirmą kartą tame pačiame turgelyje iš R. Ligeikos pareigūnai konfiskavo 138 pakelius rusiškomis banderolėmis paženklintų cigarečių, kurių bendra vertė siekė 985 Lt. Šių metų kovo 4 d. Raseinių r. apylinkės teismas už tai jį jau nubaudė 1000 Lt bauda ir konfiskavo visas cigaretes. Tačiau 42 m. amžiaus vyras nepadarė jokių išvadų – nelegalaus verslo neatsisakė. Tiesa, antrąkart buvo sulaikytas jau su gerokai mažesniu cigarečių kiekiu. Pareigūnai pas jį rado tik 32 pakelius kontrabandinių cigarečių. Tačiau nepaisant to, už šį nusižengimą skirta bauda buvo dvidešimt kartų didesnė. Raseinių r. apylinkės teismo teisėja Eurelija Petkevičienė R. Ligeiką nubaudė 20 tūkst. Lt bauda ir konfiskavo 32 pakelius rusiškomis banderolėmis pažymėtų cigarečių.

2 Komentarai

  1. narkota nikotinas

    2012-06-27 06:13

    Ruta Damasauskiene turgelyje turguje platina non stop

  2. jesus

    2014-11-17 08:58

    sobaka h,zabotka Gaidys-i press chata siuksle su deveika gaydziu