Parkui dygsniuojamas naujas rūbas

Siųsti Versija spausdinimui

Arūnas DAMBRAUSKAS

Vieta neturi traukos

„Tai tam tikra mįslė: prie „Žemaičio“ skulptūros Raseinių gyventojai mėgsta rinktis, leidžia čia laiką su vaikais, tačiau ne per toliausiai esantis miesto parkas kažkodėl neturi traukos. Norime padaryti taip, kad ir parkas taptų miestiečių mėgstama vieta“, – sakė Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Dainius Baltrušaitis. Jau parengta parko atgaivinimo vizija. Jos autorius – žinomas architektas iš Kauno Gintautas Natkevičius. D.Baltrušaitis pabrėžė, kad parko atnaujinimo idėja yra Tarybos narių Vaclovo Šimaičio, Jordano Kenstavičiaus ir Kristinos Bartkutės užsibrėžtas tikslas. „Nors laikai ir nelengvi, norime, kad tie planai būtų pradėti vykdyti“, – pabrėžė D.Baltrušaitis. Parko atnaujinimo projekto konkursą laimėjęs G.Natkevičius kalbėjo, kad architektų laukia labai įdomus kūrybinis darbas. „Tai tokia intriguojanti Raseinių vieta, kad ranka tiesiog pati ėmė braižyti būsimojo parko kontūrus“, – teigė architektas.

Užmojis nusipelno pagarbos

Parko atnaujinimo vizijos projektą laimėjęs G.Natkevičius iki birželio pradžios planuoja pabaigti techninį projektą. Kalbėdamas apie kūrybinius sumanymus, architektas pabrėžė, kad parkas yra unikalioje vietoje – jis sudaro tarsi miesto stuburo sruktūros dalį, o nuo jo į skirtingas puses išsišakojusios gatvės – lyg šonkauliai. „Parko teritorija – labai savita vieta. Čia yra ir tiršto urbanizmo, ir želdinių, ir vandens, ir tarsi inkrustuotas brangakmenis stovi cerkvė. Tokioje erdvėje norisi kurti. Manau, labai puiku, kad šiais laikais, kai visi kalba tik apie duoną, o atnaujinamos tik mokyklos ir senelių namai, Raseinių noras kurti jaukią aplinką nusipelno pagarbos ir visapusiškų pastangų“, – kalbėjo architektas.

Primins lietuvišką raštą

G.Natkevičiaus įsitikinimu, parko trauką slopina tai, kad iš vienos pusės jis lyg tvora atitivertas Kultūros centro pastatu. „Einat nuo „Žemaičio“ skulptūros parko link, tas centras iškyla kaip siena, jį nepatogu apeiti. Todėl šią vietą reikia iš esmės pertvarkyti. Ties Kultūros centru padarysime į parką vedančius erdvius takus, gerai būtų įkurti patrauklią kavinę“, – svarstė architektas. Jis sakė, kad parko takų struktūra turėtų priminti senuose lietuviškuose raštuose esančius rombus. Tačiau takų tinklas tikrai nebus kažkoks sudėtingas, jis pasižymės paprastumu ir patogumu“, – tikino G.Natkevičius, pabrėžęs, kad labai svarbu bus įrengti tinkamus šviestuvus, suoliukus, sutvarkyti vandens telkinį ir želdynus. Projektą gerai vertinančio Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus D.Baltrušaičio nuomone, vienas iš G.Natkevičiaus projekto privalumų – tai  griežta ir aiški parko takų struktūra. „Dažnai parkuose takai primena chaotišką raizgalynę. Kai takų struktūra neaiški, žmonės ima savotiškai improvizuoti ir išmindo naujus takelius. Tai parkų nepuošia“, – pastebėjo administracijos direktorius. Projekto rengėjų ir užsakovų nuomone, parko atnaujinimas gali užtrukti apie penketą metų.

1 Komentaras

  1. asminde

    2010-10-08 09:49

    Visiskas absurdas su parku ir jo pertvarkymu. Nebuvo atsiklausta ir isklausyta gyventoju nuomone, ka mes negyvename siame mieste? O tie ponai musu organizatoriai tai kazin kiek patys praleidzia laiko parke ir ar yra bent praeje per ji i metus viena syki, manau jie uzpakaliuku is auto neislelia. Kenstavicius su savo darbuotoja lai betonuoja savo zemes aplink prudus nes dar ten zoles yra o administratorius lai pabando pradziai isbetuonoti kauno azuolyno parka pav. O Simaitis tai kur vejas pucia ir $ kvepia ten ir linksta. Pasedetu Viduklej butu ramu.