Pasaulio futbolo čempionatas 2010

Siųsti Versija spausdinimui

Prieš savaitę Pietų Afrikos Respublikos mieste Johanesburge prasidėjęs Pasaulio futbolo čempionatas daugelį prikaustė prie televizorių ekranų. Pasidomėjome, ar raseiniškiai domisi vykstančiu čempionatu ir ką apskritai mano apie futbolą. Uždavėme keletą klausimų. Ar stebite Pasaulio futbolo čempionatą, kaip jį vertinate? Ką manote apie futbolą Lietuvoje? Ar reikia Lietuvoje skirti daugiau dėmesio futbolui; ką daryti, kad jis taptų populiaresnis?

Mindaugas Verbickas, Saulius Remeikis

Žiūrime Pasaulio futbolo čempionatą, domimės ir Lietuvos futbolu. Padėtis sudėtinga – visas finansavimas yra skiriamas krepšiniui – tai vienintelis sportas, kuris Lietuvoje yra Nr. 1. Krepšinio gilesnės tradicijos, stipresnės mokyklos, geriau paruošia krepšininkus. Krepšinis populiarus, nes gera infrastruktūra, daug sporto salių, geri treneriai, o futbolui to trūksta. Bet dabar Lietuvos futbolo federacija vykdo tokią politiką, kad po kelerių metų pasieksime rezultatų  – ir futbolas, ir krepšinis susilygins, turės panašų gerbėjų skaičių. Valdžia turėtų skirti lėšų, finansuoti, tada būtų galima įrengti gerų stadionų, sukurti gerą infrastruktūrą. Mūsų oro sąlygos tokios, kad tik vasarą galima futbolą žaisti, reikėtų įrengti maniežus. Reikia pinigų, bet reikia ir pačių jaunų žmonių iniciatyvos. Ariogaloje jaunimas įkūrė futbolo klubą ,,Vienybė“, jei neklystu, labai puikiai tvarkosi.

Vesta Truskauskienė

Nežiūriu, nelabai domiuosi, nemačiau nei vienų varžybų. Vyras žiūri, bet aš tuo metu būnu kitam kambary. Man nepatinka futbolas. Patinka šokiai, pavyzdžiui, Raseiniuose labai populiarūs linijiniai šokiai.

Raminta ir Agnė Gudaitytė

Nepatinka futbolas, nežiūrim. Labiau patinka krepšinis. Nenorim žiūrėti valandų valandas, kol vieną įvartį įmuš, nereikia Lietuvoj to futbolo tobulinti.

Robertas

Pastoviai žiūriu futbolą. Patinka, kai lošia Lietuva, nors ji nedalyvauja, bet vis tiek čempionatą žiūriu. Man ir krepšinis, ir futbolas prie širdies. Patinka, kai žaidžia Lietuvos futbolo komanda „Vėtra“. Manau, yra ir lietuvių gerų futbolininkų, tikrai galėtų lošti čempionate, tik gal pajėgumo dar trūksta, nėra gerų trenerių.

Kęstas

Žiūriu čempionatą, vertinu jį normaliai – visos komandos pajėgios. Šiemet čempionato lygis aukštesnis, stipresnės komandos dalyvauja – ir vokiečiai, ir ispanai pajėgūs. Mažai domiuosi Lietuvos futbolu – nėra į ką žiūrėti, labiau patinka ispanų futbolininkai. Lyginant Lietuvą su kitomis šalimis,  kitur yra ir finansavimas pakankamas. Lietuvoj nėra tokios stiprios komandos kaip užsienio šalyse. Dėl finansavimo reikėtų valdžios klausti, iš dalies galėtų kažką padaryti, sukurti tobulesnę komandą. Manau, yra ir Lietuvoje pajėgių futbolininkų, žaisti gali.

Vytautas Čiapas

Žiūrime čempionatą, labai įdomu. Jis vyksta pasauliniu mastu, suėjusios stipriausios futbolo komandos. Organizacija labai gera, futbolo čempionatų lygis vis kyla aukštyn, vis daugiau komandų susirenka. Žaidė Jungtinės Valstijos su Anglija, susirinko daug sirgalių – vienos komandos 15 000, kitos – 25 000, nors stadionas labai didelis, visų net neįleido. Lietuvoje futbolas eina vidutiniškai, lietuviai nepapuolė į čempionatą. Manau, ateity ir lietuviai gali pasiekti aukštą futbolo lygį, kaip ir krepšinio.

Nijolė Karabinienė

Truputį pažiūriu, labai patinka, įdomu. Labai gražus buvo čempionato atidarymas, gerai surežisuotas. Dažnai žiūriu Lietuvos komandų varžybas, labiausiai patinka „Lietuvos ryto“ komanda, labiau nei „Žalgiris“. Lietuviai futbolo čempionate nedalyvauja tikriausiai dėl finansinės padėties, valdžia turėtų skirti tam daugiau dėmesio, lėšų.

Julius Jocius

Žiūriu futbolo čempionatą, atrodo, jo lygis kyla. Lietuva gal per silpna dalyvauti čempionate, čia niekas nemoka futbolo žaisti, gal tik vienetai. Lietuviai labai pasinešę į krepšinį, o futbolą vienas kitas kur nors užsienyje pažaidžia gerose komandose. Galėtų labiau stengtis, mokytis žaisti.

Marytė Bružienė

Mano vyras labai aistringas sirgalius, jis nuolat žiūri, aš tik šalia būnu, pažiūriu prabėgomis, futbolas man mažai ką reiškia.

Sigitas Vaičius

Sarmata sakyti, bet futbolo čempionatą žiūriu epizodiškai. Kiek mačiau, futbolo lygis pastoviai kyla. Dabar čempionate dalyvauja vienos iš pajėgiausių tiek Europos, tiek Amerikos žemynų komandų. Kadangi nedaug žiūrėjau, mažai ką galiu pasakyti apie pačią organizaciją, tačiau pažiūrėjus į žiūrovų skaičių ir jų nuotaikas, labai gražiai atrodo. Manau, kad Lietuva niekada nebuvo futbolo šalis ir neturėjo labai daug gerbėjų. Šiaip futbolą mėgsta visas pasaulis, taip pat ir lietuviai. Bet kad tokį lygį pasiektų sirgaliai, kaip krepšinio, niekada to nebus. O pačio futbolo galimybės – neturime didelių tradicijų, nėra pakankamai sporto mokyklų. Tokia pat padėtis ir Raseiniuose, prieš porą metų domėjosi Gargždų atstovai, norėjo čia sporto mokykloj savo sekciją atidaryti. Nuo valdžios mažai priklauso sporto šakos populiarumas – arba ji turi tradicijas, arba ne. Tokia mūsų genetika, mentalitetas – kiekviena šalis kažką gali pritaikyti sau. Aš galvoju, kad Lietuva nuo seno yra krepšinio šalis tiek mentalitetu, tiek pagal fizines savybes. Mūsų žmonės yra gana aukšti. Manau, kad mūsų amžiuje futbolas Lietuvoje aukštumų tikrai nepasieks.

Audrius Germanavičius

Nežiūriu, neįdomu. Tik pasidomiu rezultatais, bet kad pastoviai žiūrėčiau… Apskritai sportą vertinu teigiamai, bet yra gyvenime ir kitų malonumų – vieniems patinka sportas, kitiems menas, muzika. Man sportas emocijų nesukelia, gal šiek tiek krepšinis, bet daugiau domina rezultatai, o ne pats procesas – ką ten žiūrėsi, kaip jie laksto. Nesu specialistas, negaliu vertinti. Aš nesužaisčiau nei tūkstantosios dalies, tai man atrodo, kad jie aikštelėje daro stebuklus, bet tikrai nesu fanas.

Komentarų nėra