Pasaulio stebuklai yra žmonės
Gegužės 5 d. Raseinių ir Ariogalos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai turėjo išskirtinę galimybę susitikti su charizmatišku keliautoju, pasaulio pažinimo entuziastu Audriumi Sutkumi. Vos grįžęs iš dar vienos įkvepiančios kelionės Audrius pasidalijo ne tik egzotiškų kraštų vaizdais, bet ir giliomis įžvalgomis apie tai, kas iš tikrųjų stebina pasaulyje.
Paskaitoje, pavadintoje „Pasaulio stebuklai yra žmonės“, keliautojas kalbėjo ne apie architektūros ar gamtos didybę, o apie žmones, sutiktus įvairiausiuose pasaulio kampeliuose – nuo Azijos šventyklų vienuolių iki Pietų Amerikos džiunglių bendruomenių. Jis pabrėžė, kad kiekviena kelionė tampa prasminga tik tada, kai joje atsiranda žmogiškas ryšys – nuoširdi šypsena, paprastas pokalbis ar netikėta pagalba.
„Tikri pasaulio stebuklai – tai žmonės, kuriuos sutinkame netikėčiausiose vietose. Jie moko, įkvepia, primena, kas iš tiesų svarbu. Kuo daugiau keliauju, tuo mažiau mane stebina dangoraižiai – bet vis labiau žavi paprastas, šviesus žmogus“, – sakė A. Sutkus.
Audrius, apkeliavęs dešimtis šalių ir dažnai pasirenkantis netradicinius maršrutus, moka pastebėti tai, kas slypi giliau – už turistinių vitrinų. Jo pasakojimai žavi nuoširdumu, autentiškumu ir gebėjimu parodyti, kad kiekvienas žmogus – tai savotiškas pasaulio stebuklas, turintis savo istoriją ir širdies šilumą.
Silva Morkevičienė,
Raseinių rajono švietimo pagalbos
tarnybos direktoriaus pavaduotoja