Patriotinis jaunųjų šaulių žygis

[1]Laisvė yra kažkas daugiau, ko net Dievas negali uždrausti žmogui, laisvė bei nepriklausomybė yra niekuo nepakeičiamos vertybės, jos aukštesnės už gerovę. Mūsų istorija turtinga svarbių, pasididžiavimo vertų ir minėtinų datų, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, bet atraminės, pamatinės. Būtent tokia yra Vasario 16-oji – diena, labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį. 1918 metų vasario 16-oji buvo lemtinga mūsų dabarčiai ir ateičiai.
Ši diena labai svarbi ir mums, jauniesiems šauliams. Kartu su visa Raseinių rajono jaunųjų šaulių bendruomene tautiškai ir linksmai paminėjome Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šventę – organizavome septintąjį 18 km jaunųjų šaulių patriotinį žygį maršrutu Gyliai–Raseiniai.
Vasario 15-ąją – šventės išvakarėse – nuo pat ryto prie Gylių daugiafunkcio centro rinkosi jaunieji šauliai iš viso Raseinių rajono: Ariogalos, Betygalos, Šiluvos, Girkalnio, Raseinių, Nemakščių. Susirinko 90 žygeivių: jauniausiam 11 metų, vyriausiam – 64 metai. Atvyko ir Raseinių 210-os pėstininkų kuopos kuopininkas štabo seržantas Evaldas Gudžiūnas su pėstininkų kuopos savanoriais. Sugiedojusi Lietuvos himną 10 val. žygeivių kolona, lydima maršo garsų, pajudėjo Raseinių link. Didžiulio būrio šventiškai ir pozityviai nusiteikusių žygeivių laukė žygiavimas pamiške, kopimas į kalnelius ir leidimasis nuo jų, įspūdingi besikeičiantys artėjančio pavasario vaizdai.
Pusiaukelėje – Alėjuose – žygio dalyvius, kaip ir visada, arbata ir visokiais gardumynais nemokamai vaišino vietos kavinukės savininkė Jūratė Rotmanaitė, taip nusprendusi paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.
Sunkiausiose žygio vietose daug šypsenų ir pagalbos vienas kitam dovanojo ne tik patys žygeiviai, bet ir kelyje sutikti vairuotojai, praeiviai. Raseiniuose Nepriklausomybės gynėjų aikštėje pasitiko Raseinių miesto seniūnas Artūras Milašauskas su komanda, vaišino kareiviška koše ir arbata.
„Tokiame pakiliame žygyje dar nesame dalyvavę“, – įspūdžiais dalijosi jauniausios žygio dalyvės iš Ariogalos ir Nemakščių.
Lietuvos valstybės atkūrimo diena – džiaugsminga ir viltinga šventė, skatinanti patriotinius jausmus ir mokanti branginti svarbiausią žmogaus ir tautos vertybę – laisvę.
Egidijus Vyšniauskas,
Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos
jaunųjų šaulių būrelio vadovas