Patyrimai „Kukučio laboratorijoje“

Siųsti Versija spausdinimui

Raseinių specialiojoje mokykloje nušurmuliavo „Kukučio laboratorija“ (įgyvendintas ilgalaikės programos „Pastoliavimas specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiam vaikui / mokiniui užtikrinant mokymosi sėkmę ir asmeninę ūgtį“ III modulis „SUP vaikų / mokinių ugdymas per patyrimą: projektas „Kukučio laboratorija“). Renginio diena sutapo su Tolerancijos diena ir 56-uoju mokyklos gimtadieniu. Visos mokyklos erdvės prisipildė džiugaus šurmulio ir bruzdesio. Raseinių Viktoro Petkaus ir Raseinių Šaltinio progimnazijų, Šiluvos gimnazijos, Tauragės r. Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centro, Raseinių specialiosios mokyklos mokinių komandos aktyviai dalyvavo įvairiose laboratorijose, kur jų laukė tikri savo srities profesionalai.
„Keramikos laboratorijoje“ kartu su keramike Raseinių Viktoro Petkaus progimnazijos dailės mokytoja Donvina Dambrauskaite susipažino su moliu, gamino įvairias dekoracijas, „Garsų laboratorijoje“ kartu su muzikos terapeute Ieva Staliūniene vaikai galėjo pasinerti į užburiantį garsų orkestrą, atskleisdami savo nuotaiką, temperamentą, emocijas. Užsukusių į „Kūrybinio lagamino laboratoriją“ jaunųjų projekto dalyvių laukė pažintis su Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos bibliotekininkėmis Justina Mauliene ir Ona Smitriene. Išeidami iš šios laboratorijos, vaikai išsinešė pasigaminę margaspalvius kukučius. Magišką prisilietimą prie teatro suteikė veiklos „Teatrinių žaidimų laboratorijoje“ kartu su Raseinių rajono kultūros centro režisiere Laimona Liauškiene ir Raseinių meno mokyklos teatro mokytoja Romena Godelyte-Irkmoniene. Vyriausieji projekto dalyviai „Karjeros laboratorijoje“ galėjo susipažinti ir pasimatuoti profesijas, kurių galima įgyti Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centre. Šiai laboratorijai vadovavo centro profesijos mokytoja Daiva Sinkevičienė, specialioji pedagogė Lauryna Kalinauskienė ir mokytojo padėjėja Brigita Pečiulienė. Mokinių tėveliai taip pat aktyviai įsijungė į laboratorijų veiklas, diskutavo, dalijosi mintimis apie mokyklos dabartį ir ateities vizijas bei prisidėjo prie Tolerancijos namo statybos. Kaip ir visi renginio dalyviai, sukūrė po unikalią plytą. Tolerancijos namo statybai virtuoziškai vadovavo mokyklos socialinė pedagogė Vaida Navickienė ir mokytojo padėjėja Inga Verpetinskienė.
Pasibaigus veiklai „Kukučio laboratorijose“, visi sugužėjo į salę, kur dalyvavo refleksijoje. Projekto dalyvių laukė daug staigmenų: jautrus ir šviesus Tauragės r. Adakavo socialinių paslaugų namų teatro spektaklis „Gerumo šviesa“ (režisierius Sigitas Kancevyčius), nepakartojamas susitikimas su dainininku Jurgiu Brūzga, Raseinių specialiosios mokyklos mokinių grupės „109“ gimtadienio repas ir tortas, už kurį dėkojame UAB „Jadvygos kepiniai“. Už dainos įrašą, renginio įgarsinimą ir apšvietimą nuoširdžiai dėkojame Raseinių rajono kultūros centro garso įrašų studijos vadovui, garso ir šviesos operatoriams.
Mokyklos salėje sunkiai tilpo visi „Kukučio laboratorijos“ dalyviai. Vyravo besišypsantys veidai, pilni gerų emocijų. Ir tėvams, ir pedagogams, buvo be galo gera matyti laimingus, savimi pasitikinčius vaikus, drąsiai išbandančius naujus dalykus, atrandančius, besimokančius draugauti, išreikšti save. „Kukučio laboratorija“ suteikė dar vieną galimybę – paauginti ypatingų vaikų pasitikėjimo savimi sparnus.
Sandra Maslauskienė,
Raseinių specialiosios mokyklos direktorė

Komentarų nėra